שאלה על דייסה ל4 חודשים

naamaep

New member
שאלה על דייסה ל4 חודשים

היום הייתי בטיפת חלב, הבת שלי בת 4 חודשים, הפסקתי להניק לפני 3 שבועות ואני נותנת לה מטרנה 180 מ"ל 5 פעמים ביום...בכל אופן האחות אמרה לי שאם אני אראה שהיא רעבה ורצה יותר אז לא להגדיל את הכמות אלא להוסיף דייסה והשאלה שלי מה ממליצות פה הבנות - איזה דייסה והאם באמת זה נכון להוסיף? תודה נעמה

נאגטס

New member
לגיל 4 חודשים

אין לך יותר מדי ברירות ולמיטב ידיעתי הדייסה היחידה הקיימת בשוק לגיל הזה היא דייסת קורנפלור. אנחנו השתמשנו בדייסת קורנפלור של מטרנה והוספנו לסימילאק. מה שכן,
צריך לקנות פיה רב שלבית כי הנוזל סמיך ולא עובר בפיה רגילה.. קצת מוזר לי מה שהאחות אמרה לך, כי בד"כ ממליצים על דייסות לתינוקות עם בעיות משקל (כמו שהמליצו הן האחות בטיפת חלב והן הרופאת ילדים במקרה שלנו) ויש כאלו שמנסים לתת דייסת קורנפלור לקראת הלילה, כדי לנסות שהילד ישן לילה רצוף (מאחר וגם ככה היינו צריכים להוסיף דייסה לכל ארוחה כדי לספק לה קלוריות נוספות, אני יכולה להעיד ממקור ראשון שזה לא עזר, ועדיין היו "השכמות" ליליות לארוחה). לכן קצת מוזר לי שהאחות מגבילה את הילדה ל- 180 מ"ל מצד אחד, ומצד שני ממליצה "לעבות" את האוכל עם קלוריות ריקות... אולי שווה לך להתייעץ עם רופא ילדים, סתם כדי לקבל חוו"ד נוספת.

fame06

New member
איזו דייסה? והאם נכון להוסיף?

מגיל 3 חודשים. יש דייסת קורנפלור ודייסת אורז. מוסיפים 1-2 כפיות ל180 מ"ל. בד"כ, מוסיפים בגילאים כאלה, כאשר יש המלצה רפואית. משקל נמוך, בעיית פליטות (לפעמים זה עוזר). אין לי המלצה, זה לפי שיקול דעתך. זה לא הכרחי...

e_anat

New member
לדעתי לא ../images/Emo70.gif

אם היא רעבה תוסיפי לה עוד תמ"ל. הדייסות בגיל הזה מיועדות יותר לתינוקות שהמשקל שלהם נמוך על מנת להוסיף קלוריות.

naamaep

New member
האחות אמרה שאם מגדילים את התמ"ל

אז זה מנפח את הקיבה והדייסה יותר כבדה ונספגת יותר לאט.. אין לה בעיות אכילה או גדילה, להיפך היא אמרה לי שהיא שמנמונת לפי היחס בין משקל (6.5 ק"ג) וגובה (59 ס"מ)

e_anat

New member
לי זה לא נראה, במיוחד כשיש לתינוקות

קפיצת גדילה והם דורשים יותר מהכמות הרגילה. אני, באופן אישי, לא הייתי ממליצה על דייסה לגיל הזה, כל עוד היא עולה יפה במשקל.

למעלה