שאלה על הסוהרסנים

ToryMaster

New member
נמ

פלאפי - קסרברוס, הכלב בעל שלושת הראשים אשר היה שומר על שערי השאול במיתולוגיה היוונית. איזה זקן חכם עבר על פניו בנגינה? זה היה איש צעיר ויפה שחיפש לחזיר את אישתו לחיים.

YaEloNeT

New member
עדיף שאני לא אגיד../images/Emo184.gif|לירון|../images/Emo23.gif

את מה שחשבתי שקראתי כרגע XD אורפיאוס ואורידיקה רולז

פ י ק ס

New member
גם שמות -

הרמיוני לקוחה משייקספיר. יש בהארי פוטר הרבה שמות מהמיתולוגיה: מינרווה, ארגוס ועוד. משחק השחמט בספר הראשון מאוד דומה לזה שבאליסה וארץ הפלאות. הבסילסיק גם לקוח מאיפשהו [שכחתי מאיפה]

momy87

New member
יש גם-

הסטיה (יש איזה הסטיה במסדר) זאת אלת המשפחה במיתולוגיה היוונית והרמס זה השם של שליח האלים אני פשוט לומדת על יוון העתיקה

momy87

New member
../images/Emo3.gif

אני חייבת להוכיח... הסטיה- אלת המשפחה הסטיה הייתה אחותו של זאוס, היא הייתה אלה-בתולה. תינוק שהיה נולד היו מקיפים כמה הקפות אותו סביב האח המקודשת לאלה זאת, לפני שיצורף למשפחה. בהתחלת הארוחה ובסיומה היו מגישים לה קורבן. בכל עיר הייתה אח ציבורית המקודשת להסטיה ובה בערה תמיד אש. כשהיו מקימים מושבה חדשה, המתיישבים היו נושאים גחלים מהאח שמהעיר שממנה הם באו ובגחלים האלה היו מדליקים אש באח של העיר החדשה. וזה בא מפה

ToryMaster

New member
המממ

מעניין, יש לה שם נוסף? במיתולוגיה הרומאית או משהו? התיאור מוכר, השם זר.

momy87

New member
ניראה לי

שזאת המקבילה שלה: וסטה- אלת האש, אלת החום. בכל עיר הייתה אח ציבורית בה בערה אש התמיד. כאשר נבנתה עיר חדשה, המתיישבים הביאו גחלים מן האש של עירם הקודמת על מנת להקים את האח החדשה ולהבעירה. זה מאותו אתר... יש שם גם על המיתולוגיה הרומית

momy87

New member
אמממ

אני לא מוצאת מקבילה לדמטר באתר הזה... אבל שני התיאורים שהבאתי די דומים לא? וגם בשם הן דומות

ToryMaster

New member
נכון

שזה מוזר, בד"כ התיאורים של האלים במיתולגיות היוונית והרומאית דומים, אבל לא השמות (ונוס - אפרודיטה, לדוגמה)

למעלה