שאלה על מזון לחתולים אוריג'ן

evike

Active member
מנהל
בשל המחלוקת אם דנים זה טוב או רע לחתולים, הלכתי על דרך האמצע, מזון מופחת דגנים. במשך זמן די ארוך נובי אכלה N&D מופחת דגנים. הבעיה, שכל שקית (אני קונה את הקטנים ביותר) זמן מה לאחר הפתיחה הגרגרים מתחילים להיות מעט לחים ונדבקים האחד לשני, וגם הריח נהיה לא נעים. אני שומרת את השקית כשהיא סגורה היטב ובתוך עוד מיכל, וזה קורה רק עם המזון הזה.
החלטתי לשנות, וקניתי לה מזון איכותי ללא דגנים, TASTE OF THE WILD. נובי חזרה להתפרע, בדיוק כמו שקרה לה כשהיתה גורה והעברתי אותה למזון ללא דגנים. כנראה שיש משהו בדגנים שמרגיע אותה.
אז החלטתי ללכת על אוריג'ן. לא הצלחתי להבין האם המזון כולל דגנים או לא. מצד שני, יש במזון יותר מידי שומן, וגם החלבון נראה לי גבוה מידי. בחיפוש עליו רשום שמתאים לגורים ולחתולים פעילים. בד"כ נובי ישנה הרבה, וכשהיא קצת משתוללת, זה תמיד נגמר מהר. אומנם היא לא שמנה, אבל די על הגבול. לא מעוניינת שתשמין.
הייתי שמחה לקבל עוד אינפורמציה מ @dimitrygo על אוריג'ן שמתאים לנובי, או לחלופין, רעיון למזון אחר שיתאים לה.
תודה ממני ומנובי.

dimitrygo

Active member
מנהל
כל הגרסאות של אוריג'ן אינן מכילות דגנים.
כמות השומן באוריג'ן ו-N&D מופחת דגנים זהה - 20% אלא אם את מאכילה ב-N&D למסורסים.
אני מאכיל חתול אחד ב-N&D למסורסים ולא נתקלתי בבעיה כלשהי אתו.
אני ממליץ לך לקנות מכשיר שאוטם שקיות ואקום וכך תצליחי לשמור על טריות המזון לאורך זמן יותר ארוך.
אולי אפילו תוכלי לקנות שקים של 5 ק"ג וכך לחסוך בעלות המזון.

evike

Active member
מנהל
תודה דימיטרי.
מוזר, אני שומרת את שקיות המזון תמיד באותו המקום, גם של החתולות הקודמות, והבעיה רק עם ה N&D, ולא רק עם השקית האחרונה, וגם של טעמים נוספים. כך שאני לא בטוחה שמכשיר אוטם יעזור, כנראה שמשהו משתנה בו כשבא במגע עם האוויר. והרי גם אריזה אטומה צריך לפתוח כדי להוציא ממנה אוכל...
בנוסף, אולי כדאי להחליף מידי פעם את האוכל. אז נשאר לחפש מזון מופחת דגנים איכותי אחר.

אלישבע777

Well-known member
תודה דימיטרי.
מוזר, אני שומרת את שקיות המזון תמיד באותו המקום, גם של החתולות הקודמות, והבעיה רק עם ה N&D, ולא רק עם השקית האחרונה, וגם של טעמים נוספים. כך שאני לא בטוחה שמכשיר אוטם יעזור, כנראה שמשהו משתנה בו כשבא במגע עם האוויר. והרי גם אריזה אטומה צריך לפתוח כדי להוציא ממנה אוכל...
בנוסף, אולי כדאי להחליף מידי פעם את האוכל. אז נשאר לחפש מזון מופחת דגנים איכותי אחר.
אני שומרת את השקית ( אוריג'ין) אחר הפתיחה סגורה במקום שהחתול לא יגיע אליו מהשקית זאת אני שופכת כמות נאה לקופסת קורנפלקס ריקה שנסגרת הרמטית. את הקופסא הזאת אני שמה במקרר והיא לשימוש יום יומי, וממלאה מחדש. החתול אוהב את מזונו זה, והוא אוכל בתיאבון ומעדיף אותו על מזון בשרי ביתי מבושל...

למעלה