שאלה על פילטרים

שאלה על פילטרים

אני מעוניין לשים פילטרים על העדשות, מ-2 הסיבות הנפוצות: לשמור על העדשה ו"לחמם" מעט את הצבעים. ההמלצות שקיבלתי הו=ן לשים פילטר skylight שנקרא גם 1A. הוא מחמם מעט, בצורה עדינה, כך שאפשר להשאיר אותו על העדשה בכל מצב. העניין הוא שכל חברה מייצרת פילטרים קצת אחרים, וקוראת להם בשמות שונים (1A, KR-1.5, וכו'). השאלה: האם מישהו מכיר אתר עם נתונים מספריים שמאפשרים להשוות את הפילטרים השונים של החברות השונות? (אני יודע שמה שמאפיין את האפקט של הפילטר על הצבעים הוא במספרים, בטמפרטורת קלווין)

לא בדיוק

אני לא מוצא שם נתונים כאלה. בפרט, הייתי שמח למצוא טבלה שמציגה את הנתונים עבור פילטרים של חברות שונות.

צודק.גם ניתקלתי בפילטרים זולים,

שכביכול הם מסוג 'סקאי' עליו דיברת,ואמורים לחמם - ובפועל נראים בדיוק כמו הuv . לא נתקלתי באתר כזה - אולי צריך לחפש אתר פרטי של מישהו שישב והתעמק והשווה ביניהם - מגיעים דרך החיפוש באקפלורר-או דרך Google או בטעות. כשאמצא כזה - אעלה קישור. בגדול - גם לHoya וגם Hama יש פילטרים מצויינים.ורואים גוון - זה לא שקוף.COSMOS שקופים - וללא צבע - ואין הבדל בין הסוגים. יש מקרים שאני בכלל שמה פילטר 81A כשרוצה לחמם - תלוי בסרט הצילום.הגוון בולט יותר,ויותר חם.אבל לא חם כמו 812 של טיפן(פטנט שלהם) תצטרך לדעתי לחפש באתר של כל יצרן ,לפי השם,לנתונים הטכניים ולהשוות. הפילטרים ביניהם גם נבדלים באיכות הציפויים שעליהם. היקרים בארץ הם B&W ו Heliopan (בחו"ל) . אותם הייתי שמה על עדשות סדרת L .על האחרות - לדעתי לא יראו הבדל וחבל להשקיע כל כך הרבה. באיזו עדשה מדובר?

לא עדשה ספציפית

השאלה היא כללית, לגבי עדשות שונות. בכל מקרה, תודה

למעלה