שאלה על תוכנית שרהבני לרו"ח

no name39

New member
שאלה על תוכנית שרהבני לרו"ח

למה זה נקרא לימודי תעודה ולא השלמת חוג לאחר תואר? באופן עקוני יש דבר כזה בבר אילן להשלים עוד חוג ממסגרת דו חוגית? לא ברור לי, זה שייך לחוג לכלכלה או שזה לימודי חוץ ולא שייך לאוני'.. בכל מקרה השכר לימוד הוא לא מדרך רישום לאוני'... מה שווה התעודה הזו אם לא אוציא רישיון? בטח יעדיפו כאלו שהשלימו חוג וקיבלו תעודה מאוני'. לא? תודה

abalaba2

New member
אם אתה לא רוצה רשיון

אין לך מה לעשות במסלול. הוא סך הכל מוריד לך את הבחינות מועצה (יש 17- הוא מוריד 14 או 15 בחינות). זה בשום פנים לא תואר. ואם יש לך כבר משרד אתה גם לא צריך יותר מ60 בכל מבחן כי אף אחד לא מסתכל על הממוצע שלו. ולשאלתך- אתה לא הולך לקבל תואר בכלכלה חשבונאות. זה אולי מסלול של המחלקה מבחינה לוגיסטית אבל יש לו מזכירות משלו. אם יש אפשרות של השלמת חוג רצוי שתברר במדור סטאטוס.

no name39

New member
שאלה

כתבתי וברור לי שזה לא תואר. אבל כאמור אפשר להשלים מה שנקרא חוג אחד מתוך הדו- חוגי בתחומים רבים אולי לא בבר אילן... כחוג לאחר תואר. מה שאני שואל אם זה נחשב כחוג לאחר תואר? האם יהיה רשום משהובסגנון סיים חוג חשבונאות מטעם אוני' בר אילן? דרך אגב, מה עושים עם תואר בחשבונאות ללא מבחני מועצה, אני מניחה אתם יכולים לעבוד בתפקידי כלכלה כי למדתם את זהאבל האם זה פותח עבודה לתחום החשבונאות ( לא לרו"ח)? הרי מרבית הלומדים לא רוצים לעסוק בביקורת וחוץ מחשבות וניהול כספים איזה עוד תחומים עוסקים רו"ח? תודה

זה לא חוג לאחר תואר

לפחות לא בהגדרה. זאת תעודה מקצועית שנותנת לך פטורים ממבחני מועצה. כמו כן היא לא מסובסדת והתכנית עולה כ-30000 ש"ח ויותר. מי שמסייים מקבל תעודה בלימודי חשבונאות מטעם בר אילן. נדמה לי שכן כתוב "המחלקה לכלכלה". עם תואר בחשבונאות ללא מבחני מועצה (וללא שנת השלמה) אני לא יודע מה אפשר לעשות. זה כמו תואר בכלכלה עם ידע בחשבונאות. מהם תפקידי החשבונאות שאת שואלת עליהם? כיום לפי מה שהבנתי מעדיפים שיעבדו בהם רואי חשבון. רואי חשבון עוסקים גם בתחומי ייעוץ כלכלי, הערכות שווי, ניהול סיכונים וכו'.

no name39

New member
לגבי התוכנית

היא עולה כמו בכל אוני' רק שנת ההשלמה 21000 וכך גם באוני'. זה לא עולה כמו במכללה. ולמה זה לא חוג לאחר תואר אם לומדים את כל החובות של החוג לחשבונאות? תואר בחשבונאות- כלכלה ללא רישיון רו"ח. לא ניתן לעסוק ביעוץ כלכלי, הערכת שווי?? ואם כן אז בטח גם בוגר המסלול הנ"ל... מה שלא ברור, באת"א יש מסלול שכזה ומקבלים תעודה מהחוג. זה חוג לאחר תואר. והעלות זהה. לא ברור למה כאן זה הרשמה חיצונית? מה הרעיון? והאם זה משתלם....

בעצם אפשר לקורא לזה חוג לאחר תואר

רק ששוב - הוא לא חוג "רגיל" מהמחלקות, אלא תכנית מיוחדת שלא שייכת לחוג אקדמי זה או אחר. אמנם אותם קורסים כמו בתואר בחשבונאות, אבל מרצים אחרים, וללא שייכות למחלקה לכלכלה. ללא רשיון רו"ח אפשר לדעתי לעסוק בתחומים הללו, אבל רשיון ראיית חשבון נותן יתרון. מרכז התכנית, רו"ח יאיר שהרבני, בדיוק דיבר איתנו על זה ואמר שכיום לימודי חשבונאות הפכו למעין "מנהל עסקים" - זה משהו כללי שהרבה לומדים, לאו דווקא בשביל להיות רואי חשבון. אני לא יודע מה יש בדיוק באת"א, אבל בבר אילן מדובר על תכנית שאמנם שייכת מבחינה ארגונית למחלקה לכלכלה, אבל היא עצמאית לגמרי. לכן התעודה היא בלימודי חשבונאות. עם זאת, לפי מה שאני זוכר כתוב עליה "המחלקה לכלכלה". בגלל המעמד העצמאי יש רישום בנפרד.

no name39

New member
ועוד משהו

כמה עולה לכם התואר עם שנת השלמה? ושנית, איך מעסיקים מתיחסים לתעודה הזו? האם שווה ללמוד באוני' העברית או ת"א כי לפחות אקבל תעודה מהחוג שלהם? תודה

התואר יחד עם שנת ההשלמה

התואר עלה בערך 27000 ש"ח (9000 לשנה) ושנת ההשלמה כ22000. סה"כ - כ-49000 ש"ח. המעסיקים מתייחסים לתעודה בצורה טובה מאוד. אל תשכחי שכולם עוברים את אותם מבחני מועצה, ולכולם יש את אותה תעודת רואה חשבון. אמנם יש משרדי רו"ח שמעדיפים בוגרי מכללה למנהל לדוגמה, מכיוון שהשותפים הם מהמכללה למנהל.

no name39

New member
יאיר ביררתי והתשובה

1. תוכנית עולה 39140 שח כולל שנת השלמה.:) כמה עולה לכם שנת השלמה? 2. מקבלים תעודה. לא השלמת חוג או משהו... יהיה כתוב הנ"ל סיים .... באוני' אחרות שבהם זה נחשב חוג לאחר תואר יהיה כתוב סיים B.A חד חוגי חשבונאות. החשש שלי זה " לימודי תעודה" ובסה"כ משלימים את כל החובות של חשבו'.. וזה לא שייך לכלכלה כי יישות נפרדת כל האדמיני' והכסף...אבל התעודה מטעם החוג לכלכלה... קצת מוזר לי. בכל מקרה להערכתך זה משנה אם זה תעודה או חוג מבחינת מעסיקים ( אני מתכוונת עוד לפני שיש לי רישיון)במציאת סטאז' למשל, חוץ מזה שהבנתי שכן יש חשיבות למוסד הלימודים..גם הגעתי לרחרח, המרצים טובים אבל הסטודנטים... הם מקבלים כל אחד מכל מכללה...אין תנאי סף בכלל....ככה התרשמתי. אני חוששת שזה מעין שלוחה ודוגרי, אומנם אני מתחום מבר אילן אחר אבל מעסיקים ממש לא אוהבים את בוגרי שלוחות בר אילן כולל מוסדות אקדמיים. זאת אני יודעת כי כשסיימתי תואר בבר אילן תמיד שאלו אותי " את לא מהשלוחה= מכללה?" בקיצי, אני ממש חוששת להשקיע ובסוף אוכל אותה... שירצו תואר או חוג לאחר תואר...ושלא יקבלו אותי להתמחות... אתה מכיר חבר'ה מם שמצאו התמחות "בגדולים"/ בינוניים תודה?

למעלה