שאלה : פיצול חדר .

מירטל

New member
שאלה : פיצול חדר .

האם יש איזושהיא דרך פצל חדר בצורה אפקטיבית ( ז"א, לחסום אור, רעש בצורה סבירה ) ע"י שימוש במשהו תעשייתי שאינו קיר גבס?

הסבר מפורט יותר - יש לנו שני חדרים שאחר מהם משמש כסלון, ואני רוצה להפוך חלק ממנו לחדר שינה לתינוק בן שנה ( ולהוציא אותו מחדר השינה שלנו), אי אפשר לבנות שם קיר ממש, גבס או לא. האם אתן מכירות מקום שמוכר מחיצות שיוכלו לעשות את העבודה, או שיש איזשהוא רעיון אחר?

תודה מראש

עשינו לא מזמן דלתות זכוכית

כמו אלו שיש במשרדים למשל, מצד אחד - החדר מבודד מרעש מאוד, ווילונות טובים חוסמים את האור במידת הצורך. מצד שני - הסלו לא הפך לקטן יותר כי יש אשליה אופטית שהגודל נשמר. זה בכלל לא נראה משרדי כמו הרושם שעלול להווצר אלא הפך לקיר בו נתלות עבודות הילדים ובעיקר קישוטי חנוכה וטו בשבט. עלה אבעת אלפים ש״ח לקיר לא גדול אבל לא קטן ובוצע תוך ימים ספורים ללא לכלוך או רעש.

הזמנו בעצמנו

ביקשתי הצעות מחיר משלושה ספקים לקיר זכוכית שבמרכזו דלת זכוכית, כולל התקנה והובלה ואחריות. תוך שבועיים מהיום שהתחלתי את החיפוש היתה התקנה. כל הספקים נתנו אותו מחיר, כולם המליצו דרך אגב לקחת זכוכית שקופה ולא חלבית ואם רוצים להוסיף מדבקות על הזכוכית במקום לקחת זכוכית חלבית שזה בלתי הפיך.
לא יודעת איך אפשר להכין בעצמך דבר כזה, נראה לי מורכב מידי.

מירטל

New member
אכן, ניחשתי ככה

ההעדפה שלי היא לקירות עץ - חצי מהסלון פונה לנוף מהסרטים ( רואים מכאן את תל אביב ביום עם ראות בהירה), וכנראה שנשעין על הקיר המדובר כמה ארונות ספרים, אז זכוכית ממש לא נשמע לי סביר.

אבל תודה על ההתייחסות - קיוויתי להצעות על דברים שאפשר לקנות באיקאה/הום סנטר....

אז למה שלא תבני ארון ספרים בתור קיר?

יש דברים ממש יפים וחזקים שעמידים לקול. נגר טוב יכול לעשות משהו מהמם

מירטל

New member
כי זה ירגיש לי לא יציב

בצד השני צריכה להיות מיטת תינוק - שנורא נהנה להוציא ספרים ולזרוק אותם

dify

New member
אני הכרתי שני בתים שעשו את זה

שמו ארון קיר באמצע החדר, כך שהוא פונה לצד אחד והגב שלו הופך להיות קיר של החדר השני. אני משערת שעשו חיזוקים אקסטרא אולי לתקרה, אבל תכלס זה נראה לגמרי קיר רגיל. אין סיבה שהילד יזרוק ספרים אם גב הארון יהיה לכיוון המיטה שלו.

מירטל

New member
זה יהיה חצוף לשאוך איך הם עשו את זה ?

נגר פרטי? איך החיבור לקיר/תקרה מאבטח את זה ?

practical1

New member
אני מניחה שבגלל המידות

יהיה צורך בנגר פרטי, אבל אולי יתמזל מזלך ותמצאי באיקאה משהו הולם.
מעגנים לקירות בעזרת ברגים עבים. מי שיחבר לכם ארון ויתקין, יעשה זאת כמובן.
זה פתרון נהדר, גב ארון כקיר, אפשר לצבוע/ להדביק/ לתלות עליו יריעת בד נאה, כי בד"כ מאחור זה דיקט.

למעלה