שאלה קצת ארוכה... מבקש תשובה !!

kermit83

New member
שאלה קצת ארוכה... מבקש תשובה !!

אז ככה, אני חייל בן כ-21. לפני כשבוע (ביום שלישי בשבוע שעבר) התחיל לי כאב גרון בצד שמאל, הכאב הלך והחריף עד יום חמישי בבוקר. באותו יום הלכתי לרופאה שלי בבסיס והיא איבחנה דלקת גרון ונתנה לי טיפול באנטיביוטיקה (Zinnet 500mg) - פעמיים ביום. במהלך הסוף שבוע הכאב רק הלך והחמיר - ומעבר לעייפות וחולשה לא חשתי בשום בעיה אחרת (לא היה לי חום או משהו...). השקד השמאלי נפוך וכל הדופן הקדמית שלו מכוסה במעטה של מוגלה.... ביום שבת בערב הלכתי לקצין העיר והוא הפנה אותי למיון עקב (לפי הגדרתו) - "מעין פצע שטחי על השקד השמאלי". בתל השומר בדק אותי רופא שלא זיהה שום דבר יוצא דופן חוץ משקדים נפוחים ושלח אותי לרופא אף אוזן גרון. הרופא בדק ובלי להסס קבע: "יש לך מחלת הנשיקה". וגם כתב שיש תפליט על השקד השמאלי המכסה את כל הדופן הקדמית... חשוב לציין שלפני כשנה וחצי כבר היתה לי מחלקת הנשיקה - הוא טען שזה יכול לחזור בצורה שונה (ebv או cmv) למחרת (יום ראשון) הלכתי שוב לרופאה ביחידה ששלחה אותי לעשות בדיקות דם ומשטח גרון. היום לקחתי את התשובות של הבדיקות (כל התשובות חוץ מהבדיקות הספציפיות של מחלת הנשיקה שיהיו מוכנות רק בכעוד שבועיים) ושום ערך לא חרג מהטווח הנורמלי, דבר שלפי הנסיון שלי עם המחלה לא מצביע על קיומה (בפעם הקודמת היו כמה חריגויות רציניות בערכים המתאימים...). בנתיים אני כבר יום שביעי רצוף עם הדבר הזה וזה לא עושה סימנים שזה הולך לעבור - אני ממשיך עם האנטיביוטיקה (כבר יום חמישי). הגרון עדיין אדום ויש את הדבר המוזר הזה על השקד שכואב מאוד - במיוחד בעת דיבור. בנוסף אני מרגיש חולשה רבה...אבל כאמור ללא חום או משהו. אם מישהו יודע להסביר מה עובר עלי אני אשמח לשמוע כי אף רופא (וכבר עברתי ארבעה) לא הצליח.... תודה רבה !

למעלה