שאלה קצת מפדחת על שמפו לבעלי חיים

לכבוד החגים קיבלנו מתנה מהחברה שאנחנו קונים ממנה אוכל וחול חתולים - שמפו ביו צמחי לחיית המחמד herbaderm. כלבים כבר אין לנו ואת החתולים אנחנו לא שוטפים. הסתכלתי על הרכיבים, המון צמחים, כמו בשמפו הרגיל שלי, ועוד כמה חומרים כמו שמפו הרגיל שלי, וכמה רכיבים לא כמו בשמפו הרגיל שלי.
אני יכולה להשתמש בזה לעצמי?

Yukita

Active member
מנהל
לכבוד החגים קיבלנו מתנה מהחברה שאנחנו קונים ממנה אוכל וחול חתולים - שמפו ביו צמחי לחיית המחמד herbaderm. כלבים כבר אין לנו ואת החתולים אנחנו לא שוטפים. הסתכלתי על הרכיבים, המון צמחים, כמו בשמפו הרגיל שלי, ועוד כמה חומרים כמו שמפו הרגיל שלי, וכמה רכיבים לא כמו בשמפו הרגיל שלי.
אני יכולה להשתמש בזה לעצמי?
האמת היא שאין לי מושג. בעקרון שמפו טוב לבע"ח מיועד, לשמור על איזון נכון של שומן בעור ולא לייבש אותו. האיזון הזה קצת שונה בבע"ח מאשר אצלנו, ולכן ההמלצה היא לחפוף אותם רק עם שמפו שנועד עבורם או מקסימום עם שמפו תינוקות. לא ידוע לי בקשר לשימוש הפוך, שמפו של בע"ח על בני אדם.

גורדיאן-II

Active member
את יכולה להתאמן על זריקת השמפו הזה לפח.
העור שלך חשוב מכדי שתעשי עליו ניסויים כאלה, מה שנועד לחתולים תשאירי לחתולים.
ואם כבר מדברים על זה - תרופות לבני אדם ממש לא מתאימות לחתולים או כלבים, וההפך.

אלישבע777

Well-known member
לי אישית לא נראה שזה כה מזיק לאדם, אבל בטח אין לו אישור של משרד הבריאות וזה לא תרופה אלא תכשיר ניקוי לשימוש חיצוני. אם אינך רוצה לנסותו על עצמך, תתרמי אותו באתר "אגורה" במדור בעלי חיים, או באתרים דומים יבואו לקחת את זה מהבית. או לצער בעלי חיים. חבל לזרוק לזבל. אבל אפשר לזרוק למיכל תרופות משומשות בקופת חולים, כדי שלא יזהם את הסביבה. אני אגב, מסרתי באתר אגורה המון דברים, אפילו שואב אבק מקולקל (!), טלויזיה ענקית בת 29 שנה מהדור הישן, מכשיר וידאו שאין לו שימוש, מה לא!

dimitrygo

Active member
מנהל
החומציות של העור שלנו ושל כלבים וחתולים שונה. שמפו טוב אמור להיות מתאם לחומציות היעד.
לכן לא כדאי להשתמש בשמפו לבני אדם על כלבים וחתולים והפוך.

למעלה