שאלה "קשה"...:

אלון 58

New member
שאלה "קשה"...:

מה ההבדל בין הביטויים "תודעה עצמית" לבין "מודעות פנימית"? מאחר ובימים אלו התחלתי קורס בנושאי תודעה,אשמח לדעת אם יש קשר לנושא המודעות או להבדיל אם אלו שני תחומים שונים. כל הערה והארה תתקבל ב-
.

orli997

New member
לא בטוחה אבל בא ננסה....

נראה לי שמודעות פנימית היא תהליך שבו אתה הופך מודע למחשבות שלך , לרצונות, לדרך ההתנהלות שלך כדי להשיג רצונות או לדחות אותם, מודע לפחדים ולאיך אתה מגיב, מה מאתגר אותך ולמה וכו..... בקיצור ארכאולוגיה
סתם תהליך הכי חשוב לדעתי. לגבי תודעה עצמית אני לא בטוחה....

אלון 58

New member
OK,תודה לך על זה...,

אז אני מסיק מזה שמדובר בשני מושגים שהם שונים זה מזה.

אורי בר

New member
אני אוסיף על מה שאורלי כתבה

תודעה לא לוקחת בחשבון את האנרגיה , מה שנקרה פסיכו אנרגיה בחשבון של תהליך. מודעות מקבלת את כול הכיוונים מכול ההספקטים. תודעה היא פילוסופיה , נשארת בתחום ההבנה, המודעות הולכת הלאה לפיתרון ולשחרור. מקווה שלא הטעיתי אותך ואם כן ללא כוונה אשמח לשמוע דעתך

אלון 58

New member
ממה שאני יודע כבר...,

בלמודי התודעה דוקא מוזכר הצד האנרגטי של האדם,אם כי מדובר בכך שאנו בונים דעה על עצמנו ועל הסובב אותנו,מכאן אנו מפתחים את התנהגותנו ואת הרגלי החיים שלנו. זה מה שהובן אצלי בנידון,ואני מתחיל להבין את ההבדלים בין שני המושגים האלה,תודה על הכל.

rama69

New member
אלון - תודעה

תודעה = מודעות. תודעה זו תכונת נפש, זו הכרה, כושר של הבנה וקליטה של דברים. מודעות - זו ההכרה, ההבנה והקליטה של האני והסביבה. לכן אחד הם. יש הבדל בין ידע ותודעה, הידע כל הזמן קיים בייקום, אך הוא הופך לתודעה, ברגע שאדם מגיע להכרה, לתודעה, למודעות שהוא קיים. יום טוב אתי

תודעה = מודעות זה נכון במילון העיברי עיברי.

כלומר כל עוד ובמלל עסקינן, על פי המילון אין הבדל בין השניים. אבל - בתחום הרוח, או כל שם שתתן לזה, למרות שהכל אחד והאחד הכל, מנסים, לצורך הסברה והבנה, לחלק את השלם לחלקים כך שכל חלק יוכל לקבל התייחסות, בהדגשה שלמרות החלוקה אחד הוא, בדיוק כפי שהכל אחד הוא בתוכו ומחוצה לו. בתמצות רב - תודעה = הכרה תבונית שבפניה פתוחים כל "הזמנים" יחדיו לקבלת החלטה המתבקשת על מצב כלשהו. במצב השרדותי קשה (כמו פציעה חמורה) יתכן והתודעה תחליט להוציא את החווה ממעגל החיים הנוכחי. מודעות = הבנה, ידיעה (להבדיל מידע) ראייה וכו'. אפשר לכנות את התודעה כחלק האנליטי של האדם. אצל אדם משוחרר "מחומרים מיד שניה" (אחרים מכנים זאת התניות) המודעות תבדוק דרך ההגיון את חוסר ההגיון שבהגיון על מנת להכניס את החווה לתגובה. אצל אדם טעון המודעות היא רק מודעות מדומה או מודעות קיומית. בקיצור רב.

חלה טעות במודעות...

מודעות = הבנה, ידיעה (להבדיל מידע) ראייה וכו'. אפשר לכנות את המודעות כחלק האנליטי של האדם. אצל אדם משוחרר "מחומרים מיד שניה" (אחרים מכנים זאת התניות) המודעות תנסה לבדוק דרך ההגיון את חוסר ההגיון שבהגיון על מנת להכניס את החווה לתגובה. אצל אדם טעון המודעות היא רק מודעות מדומה או מודעות קיומית.

rama69

New member
אלון - חומר תיאורטי

איני יכולה להפנות אותך לרשומה מסויימת, אתה יכל להכנס לבלוג שלי בתפוז ולקרא מאמרים שונים שכתבתי, זה בעיקר חומר שנלמד אצלי בקורסים,אם יש לך שאלות אתה מוזמן לשאול גם במסרים ואשתדל לענות לך. יום יפה אתי

שאלה במקומה

תודעה = תו =רשימו + ד=הבדלה + ע=עולם +ה =שינויי מודעות . דהיינו האור מצטייר בכלי/גוף בתור רושם המתייחס להבדלה , ההבדלה עצמה מביאה לביטוי נקודה בתוך שדה של הבדלות בין טוב ורע אור וחושך טמא טהור וכו' , הנפרש במקום התולדה שלנו לאורך גיד השס"ה , וכך הרושם וההבדלה מוארים באור המפעיל אותם כהיבט המתייחס לעולם הנפרס לעומתם וגורם לשינויי מודעות . שינויי המודעות מתיחסים למילוי ופעולת האור ביחס למקיף , ולכן הצבירה משתנה בהתאמה לפריסת האור החדשה בכל נשימה המכניסה אור יחסי =אויר ,ואז המילוי שונה וגורם לשינויי מודעות בתודעה , מודעות-מו- במקיף המקיים ד-הבדלה לעומת ע- העולם כרושם הפוף -תו = מו+ד+ע+ות . המודעות והתודעה קשורים לפריסת האור בכלי אחד מתייחס מרשמים מצטברים (תודעה) והאחר מרשמים חדשים (מודעות)וזה ביחס לפריסת האור , והכוח המניע את שניהם הוא ההכרה , הנובע מכוונת האל בנו . אז כוונה+ אור מתחלף בנשימה ,מתייחס לרושם או יוצר רושם ומתייחס להבדלה שהוא מאיר ומשם לפריסת הנצפית של העולם. ובמקרה של התודעה יוצר אף סוגי מודעות . לגבי עצמי ופנימי זה נגזר לפי הפריסה שלך מבפנים החוצה ואיזה הארה ממשיכה בעולם הנ"ל את הצדיק הפנימי . מקווה שזה עוזר קצת . דוד

למעלה