שאלה שאלתית

rexcor

New member
שאלה שאלתית

אם מוכר באייביי סוגר מכרז לפני הזמן וסוגר העסקה מחוץ לאתר דרך העברה ישירות לחשבון הפייפאל שלו האם לקונה יכולה להגרם בעיה מאיביי בדרך כלשהי?המוכר בעל דרוג מקסימלי ואמין

rexcor

New member
בנוסף יש לי עוד שאלה וסליחה על הבורות

בתור קונה,אם מוכר באיביי שהוא לא עסק או חנות ושולח מוצר של 1000 שח בחצי מחיר בלי שום קבלה על הקופסה המכס יסתפק בסכום העברת הפייפאל לחשבון של המוכר או לא?

trilliane

Well-known member
מנהל
הוא מחויב לצרף הצהרת מכס על החבילה CN-22

ובעיקרון מבחינת החוק בארץ אתה נחשב היבואן, לכן בעצם האחריות היא שלך... ולכן במקומך הייתי דורשת ממנו לעשות זאת.
&nbsp
אם לא יעשה זאת זה רק יסבך אותך ויגרור יותר טרחה ובירוקרטיה לך. למעשה גם אם יעשה זאת אם המחיר ייראה נמוך מדי במכס עלולים לחשוד ולהעריך בעצמם או לדרוש ממך חשבונית... אבל באמת שאין צורך לסבך את המצב מלכתחילה.

rexcor

New member
כשהבנתי שהוא פרטי בקשתי לבטל אבל לטענתו הדואר כבר נשלח

חשבתי שהוא עסק כי יש לו כמעט 300 חוות דעות מצוינות.טעיתי שלא שאלתי בכל זאת.לא נראה לי שאם בארץ ממלאים את פרטי המוצר והסכום,אז באנגליה המתקדמת לא מבקשים...
בכל מקרה הבהרתי לו שאם המכס לא יסתפק בהעברת הפייפאל וידרוש סכום מנופח אסרב לקבל והוא הסכים
אפרופו מכס,לפני כמה חודשים טובים נציג מכס טען שדמי המשלוח כן מחושבים במס גם אם המוצר עצמו פחות מ75 וטען שהיה צריך לחייב יותר[למרות שגם ככה יצא יותר מה17 אחוז מעמ] ועכשיו קראתי שזה לא נכון.מטעים אנשים בכוונה או בטעות....

trilliane

Well-known member
מנהל
מה זה משנה אם הוא פרטי? זה נוהל של הדואר, כפי שציינת

בישראל תמיד יתנו לך למלא את המדבקה הירוקה גם אם אתה לא מוכר כלום אלא סתם שולח חבילה למשפחה או אפילו מוצרים חזרה לחנות. רוב ההזמנות שלי מאיביי במשך השנים היו ממוכרים פרטיים ומעולם לא היו לי בעיות במכס; כולם תמיד הצהירו ע"ג החבילה כמו שצריך, זה א-ב של משלוחים בינ"ל בכל העולם. אולי הוא ממלא ואין לו מושג שזה זה, אבל אין לי מושג מה קורה בסניפי הדואר בממלכה המאוחדת.
&nbsp
את הסיפור האחרון שלך לא הבנתי – אם המוצרים היו פחות מ-$75 לא היית אמור לשלם מיסים, אז למה היה צריך "לחייב יותר" אם לא היה צריך לחייב בכלל?

rexcor

New member
התבלבלתי בסיפור השני.זה היה מעל 75 אבל הוא התעקש שדמי משלוח

מחושבים במס.לא נכון:?
&nbsp

rexcor

New member
עדכון:החבילה הגיעה אבל הוא לא רשם לא את שמו ולא את שמי

הכתובות מופיעות .מוזר איך נתנו לו לשלוח את זה ככה בממלכה.
.בנוסף הוא שלח מוצר שמתאים רק לאפל למרות שפרסם שזה אנדרואיד.מוכר מוזר אבל עם הרבה חוות דעת מצוינות שזה פחות מסתדר לי.בנוסף התברר שהוא כן מילא cn22 וכנראה לא הבין מה זה ואני תוהה איזה מוכר זה.אמרתי לו היום דרך הודעות איביי[למרות שהמייל האישי שלו ידוע לי]שמאחר והוא טעה אני חושב שהוא צריך להחזיר לי את דמי המשלוח ומחכה לתגובה .הוא חייב לעשות זאת ?הוא עלול לטעון שלא פרסם אנדרואיד וההצעה במכרז לא מופיעה בהצעות שלי.בנוסף האם איביי יכולה לעשות לי בעיה כלשהי בגלל שהעסקה היתה מחוץ לאתר?האם במצב כזה יותר בטוח לתקשר איתו במייל שלו או לא קריטי?

trilliane

Well-known member
מנהל
אם לא עשית עסקה דרך איביי אין לך מה להתנהל עכשיו דרך איביי

אין לך הגנה של איביי וזה לא משנה מה הוא פרסם באתר, משנה רק מה סגרת מולו ביניכם... לא יודעת מה סיכמתם ואיך, למיטב זיכרוני איביי לא מאפשרים להעביר כתובת דוא"ל בתכתובות שלהם כדי שלא יעשו כאלה שטיקים.
&nbsp
לא יודעת אם איביי יעשו לך בעיות, אתה רק הקונה, אבל הם יכולים לעשות לו בעיות כי הוא עבר על הכללים (וייתכן שגם אתה, לא זוכרת מה בדיוק כתוב בנהלים, אתה יכול לחפש ולבדוק). לפנות אליו כרגע דרך איביי זה לא נכון ולא נבון ובכל מקרה לא ייתן לך שום יתרון.
&nbsp
איך שילמת לו בסופו של דבר? דרך פייפל? אם כן, טכנית, האם פשוט העברת לו כסף או שהוא שלח לך חשבונית לתשלום? אם שילמת בפייפל יכולה לעמוד לזכותך ההגנה של פייפל, אבל היא כפופה למידע שיש להם על העסקה ולא ממש ברור באיזו צורה סגרתם אותה.

rexcor

New member
דרך המייל שלו בפייפאל והוא כן הצליח להעביר הכתובת באיביי

rexcor

New member
עניתי לשאלתך איך עבר הכסף וגם שאין צנזור של שליחת הודעה

עם כתובת.כצפוי הוא טען שבתמונות המכרז מופיע אפל על הקופסה אבל בכותרת של המכרז היה כתוב אנדרואיד.בסוף אמר שלא רוצה עוד כאב ראש אז ישלם אבל תשים לב לכותרת של מכרז שאתה מפרסם כי לא ברור כמה אנשים יתעמקו בכיתוב של תמונת קופסה.יש משהו בדבריי?כנראה הייתי אמור לבדוק אז החפזון הוא מהשטן .....

trilliane

Well-known member
מנהל
רק שלא שאלתי איך עבר הכסף... (כתבת שבפייפל). לא זו הנקודה.

ואני לא יודעת אם הם עדיין מצנזרים כתובות דוא"ל (יש לזה מעקפים, כמובן...) או שזה רק בכללים, זה לא ממש מעניין אותי. אני לא מתעסקת בדברים האלה ולמען האמת גם לא הזמנתי מאיביי כבר הרבה מאוד זמן.
&nbsp
בעניין מה הוא פרסם ואיך, הואיל ולא ראיתי אני לא יכולה לשפוט. אם הסתדרתם ביניכם – יופי, זה מה שחשוב (וגם כדאי ללמוד מזה קצת על ההתנהלות להבא).

rexcor

New member
דרך המייל שלו בפייפאל והוא כן הצליח להעביר הכתובת באיביי

שאלה
מה דעתכם האם צריך לערוך כל דף מכירה באיביי עם טמפלטים בצורה מקצועית תמונות ומסגרות??? או להכניס מינימום 6 תמונות ותיאור קצר . מתוך הנחה שדף מושקע נראה יותר טוב אבל גם דפי מכירה פחות מושקעים מוכרים............מה דעתכם?????

rexcor

New member
טריליאן,זה כבר ממילא אבוד,אבל הוא שאל אותי מה זהcn 22

אז לא ברור איך באנגליה מאפשרים לשלוח ככה

Amiram_e

New member
בגדול לא כי הקונה שילם דרךפייפל ויש לו הגנה.

אבל לא הייתי מייעץ למוכר לעבור על חוקי איביי.

למעלה