שאלה: שמות דגמים של אוטובוסי MAN

מצב
הנושא נעול.

mister K

New member
בוודאי שאין מונופול, פשוט חבל שללא תתקבל
תשובה מדוייקת. אינני מצפה מנהג אוטובוס שיכיר דגמים, כל שכן על נוסע. אני כן מצפה מחובב שעונה על שאלה בנושא דגמים בפורום תח"צ (וגם מתקן אחרים) להבין לעומק בדגמי אוטובוסים עליהם נשאל. וכן - אני יודע היטב למה הוא התכוון. יש לי רק בעיה אחת: אני לא אוהב שלא מדייקים. הוא התכוון לכינוי שהודבק כסלנג לאוטובוסים הללו. האם לא מעצבן אותך שקוראים לאמבסדורים דאף? לא מעצבן אותך שלאיריסבוס ARES קוראים איווקו? אותי כן ולכן אני אמשיך לספק תשובות מלאות ולא חלקיות. אשמח אם לא תתקן אותי בפעם הבאה, אלא במקרה שטעיתי ואז אודה לך על התיקון.
האמת שזה ממש לא מעצבן אותי.
בחיים יש דברים אחרים שהרבה יותר מעצבנים אותי מאשר שמישהו מכנה אוטובוס שלא בשמו המדוייק. גם לא תיקנתי אותך. למעשה אני מודה שאפילו לא סיימתי לקרוא את תגובתך לפני שהגבתי. פשוט כתבתי תשובה יותר פשוטה, זה הכל. תבין שלא תמיד כל דבר נעשה אישית נגדך.

האמת שזה ממש לא מעצבן אותי.
בחיים יש דברים אחרים שהרבה יותר מעצבנים אותי מאשר שמישהו מכנה אוטובוס שלא בשמו המדוייק. גם לא תיקנתי אותך. למעשה אני מודה שאפילו לא סיימתי לקרוא את תגובתך לפני שהגבתי. פשוט כתבתי תשובה יותר פשוטה, זה הכל. תבין שלא תמיד כל דבר נעשה אישית נגדך.
אתה באמת חושב שאני לא אירדם בלילה בגלל זה?

mister K

New member
נו באמת, שנינו יודעים למה הוא התכוון.
בינינו אף נהג אוטובוס, נוסע ואפילו חובב ממוצע לא בקיא בסימולי הדגמים. רק יודעים שזה מאן HOCL או NL וכו'. R33 הוא אכן סימול דגם לסוג מסויים של שלדת HOCL. פה יש שוני בין השלדות ולכן גם ציינתי את זה, אך בעירוניות הנמוכות רצפה אין לכך שום משמעות. פה ההקבלה הכי טובה שיכולתי למצוא, היא למשל ל-BMW סדרה 5 או סדרה 7 שגם בתוכן יש תתי דגמים שמשתנים ומתחדשים כל הזמן. A21 ו-A28 מקבילים לתת הדגמים האלה. והויכוח הוא לא לשם הויכוח. אתה נתת את התשובה שלך ואני את התשובה שלי. לא אמרתי שאתה טועה, רק אמרתי שלא לזה "התכוון המשורר". עד כמה שזכור לי, אין לך פה מונופול מסויים על התשובות.
יש אפילו הקבלה יותר טובה לסוגי הדגמים...
למשל דגמי המרכבים של "הארגז". דגמים 135, 136, 137, 138 וכו' הם כביכול דגמים שונים (מן הסתם כי השלדות שונות) ועדיין כולם ברק 21 וכך מכנים אותם. בדיוק כמו שמאן A21, A28 וכו' הם כולם מאן NL.

יש אפילו הקבלה יותר טובה לסוגי הדגמים...
למשל דגמי המרכבים של "הארגז". דגמים 135, 136, 137, 138 וכו' הם כביכול דגמים שונים (מן הסתם כי השלדות שונות) ועדיין כולם ברק 21 וכך מכנים אותם. בדיוק כמו שמאן A21, A28 וכו' הם כולם מאן NL.
זה הוא שאמרתי. A21, A22, A28 ו-A31 כולם דגמים
של אוטובוסים מסוג NL (נמוכי ריצפה לאוטובוסים בקווים סדירים).

mister K

New member
זה הוא שאמרתי. A21, A22, A28 ו-A31 כולם דגמים
של אוטובוסים מסוג NL (נמוכי ריצפה לאוטובוסים בקווים סדירים).
ועדיין זה די זניח.
בסופו של דבר האוטובוס נקרא מאן NL. בנמוכי הרצפה לכל היותר מבדילים בין מאן NL דור 2 או 3 (XX2, XX3). למרות שיש לי השערה להבדל בין המוגמרים A21 ל-A28.

ועדיין זה די זניח.
בסופו של דבר האוטובוס נקרא מאן NL. בנמוכי הרצפה לכל היותר מבדילים בין מאן NL דור 2 או 3 (XX2, XX3). למרות שיש לי השערה להבדל בין המוגמרים A21 ל-A28.
*אתה* קורא לו NL, כי בקרב סובביך נהוג לקרוא
לו ככה, פשוט כי לא היו פה NLים לפניו (ו-6001 לא היה בדיוק מוכר בזמנו בשל היות נמוך רצפה ו/או NL). אבל זה לא השם שלו!! השם של מה שאתה קורה NL יכול להיות A10, יכול להיות A22 ועוד כהנה וכהנה שמות. במדינה אירופית, בחיים לא היית קורא לנירפלורים NL, פשוט כי זו לא הגדרה מספיק מדוייקת. זה כמו לקרוא לכלי ספציפי "טנדר", כשידוע שיש כלים רבים העונים לשם הזה.

mister K

New member
*אתה* קורא לו NL, כי בקרב סובביך נהוג לקרוא
לו ככה, פשוט כי לא היו פה NLים לפניו (ו-6001 לא היה בדיוק מוכר בזמנו בשל היות נמוך רצפה ו/או NL). אבל זה לא השם שלו!! השם של מה שאתה קורה NL יכול להיות A10, יכול להיות A22 ועוד כהנה וכהנה שמות. במדינה אירופית, בחיים לא היית קורא לנירפלורים NL, פשוט כי זו לא הגדרה מספיק מדוייקת. זה כמו לקרוא לכלי ספציפי "טנדר", כשידוע שיש כלים רבים העונים לשם הזה.
לא נראה לי, אבל לא משנה...
מודה שלא הייתי מספיק פעמים באירופה על מנת לחקור את הנושא לעומק.

mister K

New member
בחייך, איך חובב גרמני יבדיל בין NL 202 מודל
1992 ל-NL 323 מודל 2009? לשיטתך, לשניהם קוראים אותו דבר.
לא נכון. אחד הוא דור 2 והשני הוא דור 3.
זה גם מצויין בספרה השלישית של שם הדגם. למרות שמעולם לא הייתי בגרמניה אני משוכנע שגם שם הם מכונים NL202 ו-NL323 וסימולי הדגמים הם לרישום ולחובבים בלבד. גם הונדה סיוויק מודל 1992 שונה מהונדה סיוויק מודל 2009 ועדיין לשתיהן קוראים הונדה סיוויק. אני משוכנע שגם פה יש סימולים שונים לדגמים אבל אף אחד לא מכנה אותם לפיהם.

dctgdctg

Member
חוץ מזה ששיטת הסימול הנוכחית היא חדשה יחסית.
יש דגמים שלא מסומלים כך ועדיין בשירות.
וואו.. לא התכוונתי להבעיר אש

הרשו לי להבהיר את כוונתי: 1. מטרתי הנקודתית הייתה לצבור אוצר מילים מקצועי למחצה שיספיק לי כדי לכתוב פנייה לחברת קווים (כן, אני יודע שסביר שפנייה כזו לא תזיז לאף אחד שם) לגבי שימוש באוטובוסים ישנים, רועשים ומזהמים בשכונה שלי. מדובר בקו 53 שהחל את דרכו עם פיאט דוקאטו עם מרכב M20 ובחודשים האחרונים מאוכלס באוטובוסים ישנים שנרכשו מדן (עכשיו אני יודע שקוראים להם, בסלנג, EL ו.. לא עלינו SL.. אני מקווה שאף אחד לא נעלב). עבור מטרה זו התשובה הקצרה הייתה קצרה ולעניין. 2. כחובב שמנסה להעשיר את ידיעותיו בתחום, קראתי בשקיקה גם את התשובה הרחבה יותר. יתרה מזאת, אם תורם הכפפה שנזרקה כאן ותוכן טבלה של דגמי האוטובוסים לדורותיהם. אני אשמח לקרוא, לשמור ולנצור אותה. בכל מקרה, שוב תודה לכולם על הלהט לענות. מצטער אם גרמתי לניצוצות מיותרים בין חברי הפורום היקרים
דודי

הרשו לי להבהיר את כוונתי: 1. מטרתי הנקודתית הייתה לצבור אוצר מילים מקצועי למחצה שיספיק לי כדי לכתוב פנייה לחברת קווים (כן, אני יודע שסביר שפנייה כזו לא תזיז לאף אחד שם) לגבי שימוש באוטובוסים ישנים, רועשים ומזהמים בשכונה שלי. מדובר בקו 53 שהחל את דרכו עם פיאט דוקאטו עם מרכב M20 ובחודשים האחרונים מאוכלס באוטובוסים ישנים שנרכשו מדן (עכשיו אני יודע שקוראים להם, בסלנג, EL ו.. לא עלינו SL.. אני מקווה שאף אחד לא נעלב). עבור מטרה זו התשובה הקצרה הייתה קצרה ולעניין. 2. כחובב שמנסה להעשיר את ידיעותיו בתחום, קראתי בשקיקה גם את התשובה הרחבה יותר. יתרה מזאת, אם תורם הכפפה שנזרקה כאן ותוכן טבלה של דגמי האוטובוסים לדורותיהם. אני אשמח לקרוא, לשמור ולנצור אותה. בכל מקרה, שוב תודה לכולם על הלהט לענות. מצטער אם גרמתי לניצוצות מיותרים בין חברי הפורום היקרים
דודי
בשמחה וזכור - אנחנו תמיד לשירותך!
ובהחלט משמח לדעת שיש מקום להעמיק בנושאים הנידונים ע"ג הפורום.

mister K

New member

דודי
זה מה שחשבתי...
בכל אופן, לא מדובר בסלנג אלא בשם הדגם וכך מכירים אותו בארץ. אם כי בחברת קווים סביר שפשוט מכירים את המכונות האלה בתור "מאן יד שנייה" ולא מתעמקים אפילו בדגם. אני מאחל לך בהצלחה במאבק אם כי אני בספק אם מכתב יעזור מול החברה הנוראית הזאת שלא מעניין אותה כלום. הדבר היחיד שיעזור נגדם זה פשוט להעיף אותם לפח הזבל של ההיסטוריה ולהביא חברה נורמלית שיודעת לתת שירות.

אורי404

New member

דודי
בקו 53 פועלים מידיבוסים בדרך כלל.
אני גם רואה בקו הנחמד הזה לעתים אוטובוסים EL. אני משער, שהם רזרבה, כאשר המידיבוס נמצא בעת טיפול, אך לא בטוח בזה לגמרי.

אורי404

New member
שאלה: שמות דגמים של אוטובוסי MAN
שלום לכולם. האם מישהו מוכן לסכם עבורי כיצד נקראים שלושת הדורות האחרונים של אוטובוסי MAN (שבשירות דן, לצורך העניין) - אני מתכוון לאוטובוסים הלא מפרקיים הדור הנוכחי - פנימי 7XXX (האם NL313? Lions City?) הדור הקודם - פנימי 6XXX (האם NL? SL?) הדור שלפניו - זה שכבר לא בשימוש (למרות שראיתי עדיין כאלה בקווים תודה מראש
שרשור מעולה. אני אוהב את זה.
אוהב שיורדים לפרטי פרטים של אוטובוסים. כל הכבוד ומקווה לשרשורים נוספים, שכאלה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה