שאלה שקצת מטרידה אותי לאחרונה

מצב
הנושא נעול.

אלון 58

New member
שום אישור,תייר יכול לייבא רכב ימני.

כל אחד? חשבתי שרק באישור מיוחד...
..כשהוא מחוייב להוציאו מהארץ בתום טיולו.לגבי אירופה,היסטוריוני תחבורה יודעים לספר שגם בשודיה היה נהוג הגה ימני עד 1967,אז היתה החלטה להתאים עצמם לשאר סקנדינויה ואירופה,ובתהליך די מהיר הם עברו להגה שמאלי. ארצות נוספות שרצוי לציין שנהוג אצלן הגה ימני הן:קפריסין,יפאן,תאילנד, סינגפור וגם דרום-אפריקה(שם התנסיתי אני בנהיגה כזו ב-1990,1989)והארצות השכנות לה שהיו תחת מנדט בריטי בעבר,וגם כמה איים בעלי אוריינטציה בריטית בים הקריבי כמו ג'מייקה.

ירון כץ

New member
וגם באוסטרליה ובניו-זילנד נוסעים

..כשהוא מחוייב להוציאו מהארץ בתום טיולו.לגבי אירופה,היסטוריוני תחבורה יודעים לספר שגם בשודיה היה נהוג הגה ימני עד 1967,אז היתה החלטה להתאים עצמם לשאר סקנדינויה ואירופה,ובתהליך די מהיר הם עברו להגה שמאלי. ארצות נוספות שרצוי לציין שנהוג אצלן הגה ימני הן:קפריסין,יפאן,תאילנד, סינגפור וגם דרום-אפריקה(שם התנסיתי אני בנהיגה כזו ב-1990,1989)והארצות השכנות לה שהיו תחת מנדט בריטי בעבר,וגם כמה איים בעלי אוריינטציה בריטית בים הקריבי כמו ג'מייקה.
בצד שמאל וההגה, מטבע הדברים, נמצא בצד ימין (אסור לשכוח כי גם הן היו מושבות בריטיות).

אלון 58

New member
אתה צודק,וזה ידוע...

בצד שמאל וההגה, מטבע הדברים, נמצא בצד ימין (אסור לשכוח כי גם הן היו מושבות בריטיות).
אתה צודק,וזה ידוע...
וזה הוזכר באחת ההודעות כאן,בגלל זה גם אני לא הוספתי. יחד עם זאת ידוע שיש הרבה מדינות שהיו בעברן קולוניות בריטיות,אבל לא הנהיגו את שיטת הנהיגה הבריטית,מדינות המזרח-התיכון ובהן ישראל(קפריסין היא החריגה באזור,אבל הזכרתיה קודם),וכמובן קנדה וארצות-הברית,אצלן כמו אצלנו.

nitsansh

New member
רגע... ואיך זה בשאר אירופה???

טחננו הנושא הזה הרבה בעבר
צריך לזכור: (א) "רק רכבת" נוסעת במנהרה. (ב) גם באנגליה וגם בצרפת, רכבות בין-עירוניות נוסעות בצד שמאל - כמו בארץ (רואים? הגויים למדו משהו מהיהודים...) - כך שאין שום בעיה.
גם כן הרכבות נוסעות בצד שמאל? או שבצד ימין, וכשחוצים את הגבול מצרפת מחליפים צד???

תודה mucool2!

תשובה לשאלתך
תוכל למצוא כאן.
תודה mucool2!
גם אני תכננתי להביא את הנתונים מאותו אתר, והקדמת אותי. הערה קטנה: גם במטרו בפריז, גם באחד (לפחות?) מקווי הרכבת הפרבריים, וגם ברכבת הקלה בערים שונות בצרפת, נוסעים בצד ימין.

mucool2

New member
אני חושב שבאתר שבתוך הקישור שהבאתי

תודה mucool2!
גם אני תכננתי להביא את הנתונים מאותו אתר, והקדמת אותי. הערה קטנה: גם במטרו בפריז, גם באחד (לפחות?) מקווי הרכבת הפרבריים, וגם ברכבת הקלה בערים שונות בצרפת, נוסעים בצד ימין.
אני חושב שבאתר שבתוך הקישור שהבאתי
יש משהו על זה.

nitsansh

New member
עדיין לא הבנתי איך בדיוק הרכבת

גם כן הרכבות נוסעות בצד שמאל? או שבצד ימין, וכשחוצים את הגבול מצרפת מחליפים צד???
עדיין לא הבנתי איך בדיוק הרכבת
מחליפה צד, במעבר ממדינה שנוסעים בה מצד שמאל לצד ימין או להפך... האם בכל נקודת גבול כזו יש מעברים למסילה בצד הנגדי?

מצב
הנושא נעול.
למעלה