שאלה? תסמונת התאום הנעלם

n e w h o p e

New member
שאלה? תסמונת התאום הנעלם

בשבוע 8+3 גילינו שיש לנו תאומים באולטראסונד, ניצפו 2 עוברים בגודל 23 מ"מ + דופק, האים אחרי שנצפה דופק ונראו העוברים יכולה להתרחש התופעה הזאת? אני משכנעת את עצמי שלא, למרות שאומרים שעד סוף השליש הראשון זה יכול לקרות, יום חמישי יש לי שקיפות עורפית ואני מצפה לראות 2 עוברים, מה אתן אומרות

קרן משם

New member
מצטערת

אבל זה אפשרי תסמונת התאום הנעלם מוכרת מאד "בעקבות השימוש במכשירי האולטרא סאונד נתגלה שקיימים מקרים בהם מתחילה אשה את ההריון עם תאומים ובמהלך השבועות הראשונים אחד משני שקי ההריון נעלם . האמא עשויה הייתה שלא לדעת כלל שהרתה עם תאומים אלמלא האולטרא סאונד. ככל שגיל ההריון גדול יותר כך יורד הסיכוי לתסמונת זו." הנל הובא מתוך מילון מונחים ואוסיף ש עד שבוע 14 ישנה אפשרות שאחד מהעוברים ייספג וייעלם. זו כמובן לא אפשרות שכיחה, אבל היא קיימת. ולפני סיום אעודד אותך מעט שהעובדה שנצפו דפקים ב2 השקים *מפחיתה* את הסיכויים לתסמונת זו מקווה איתך שתדלגו על חוסר הוודאות הזה במהרה

benyami

New member
קודם כל ../images/Emo140.gif

אל תעסיקי אותך במחשבות האלה כי אין להם סוף תחשבי חיובי אל תחשבי על הגרוע מכל. תחשבי שבשקיפות את הולכת לראות את שני
המקסימים והחמודים.
ואגב! רשום בספר הריון שאם היום לא היו עושים US. הרבה נשים שיש להם תאומים ונספג אחד הן לא היו יודעות בכלל שהיו להן עד שבוע 15.

ממה מיה

New member
דווקא אני בגישה של לחשב על הרע מכל

אבל זו אני וזה מנגנון ההגנה שלי. מעדיפה לחשוב על האפשרות הרעה מבחינתי ולא להתאכזב וכשהיא לא מתגשמת השמחה גדולה כפלים. שיהיה בהצלחה

n e w h o p e

New member
זהוא שאני תמיד חושבת על הרע מכל אבל

אני מרגישה שזה שואב ממני יותר מדי כוחות, כולם אומרים לי תחשבי חיובי, אבל זה לא כזה פשוט, אני מדקלמת לעצמי בראש, שאני מגדל בבטן תאומים בריאם ומושלמים עד שמתגנב לו חשש חדש למוח. זה מתיש

לא יודעת מה הסיכויים...

אבל כשגיליתי שאני בהריון (ביום שהייתי אמורה לקבל מחזור) קבעתי תור לרופא נשים לשבוע אחרי (לא ידעתי שעדיין מוקדם) ונצפה שק הריון אחד ובו 2 עוברים וגם דופק לכל אחד מהם. הרופא הסביר לי על התסמונת הנ"ל (ואני חושבת שבעלי אפילו קיווה...) אבל זה לא קרה, לשמחתי... וגם לשמחתו של בעלי בסופו של דבר...

שש12345

New member
אני חששתי כל השליש הראשון

ובעלי כל פעם אמר- כל שבוע שעובר מקטין את סיכויי הבעיה- אני חושבת שזה מה שהחזיק אותנו. אבל החששות לא נגמרות אז- אני חושבת שכל הזמן יש ממה לחשוש...

למעלה