שאלה

בירית

New member
שאלה../images/Emo35.gif../images/Emo35.gif

לא יודעת אם אני שייכת לכאן לי זה נראה ממש ברור שכן ואפילו די טיפשי לשאול שאלה שכזאת אבל הרופא מתעקש איתי שההריון שלי כעת הוא הריון רגיל לכל דבר ולא הריון בסיכון בכלל
אז אספר על מצבי: בת 35 ובהריון עם שלושה עוברים שבוע 10 וזה כמובן הריון לאחר טיפולים רבים, בעברי 3 הריונות מטיפולים שהסתימו בגירדות בממוצע בשבוע 8, אני לפני דילול שאעבור אותו בשבוע 12 לאחר השקיפות וכמובן שאני גם צריכה לעבור מי שפיר בהמשך הדרך, אז עכשיו תגידו לי כל זה ואני בהריון שהוא לא בסיכון גבוהה????? וגם בחקשתי לצאת לשמירה מאותם סיבות והרופא אמר לי שלא יאשרו לי בגלל אותן סיבות, לא צריכה להגיד לכן כמה קשה לי במשך היום אני עובדת 8 שעות אומנם הרוב בישיבה אבל כשמגיעה הביתה נופלת למיטה ולא מסוגלת לתפקד עם בחילות והרגשה של חולשה ועיפות, אז מה להחליף רופא? איך אפשר לשכנע את הרופא (פרטי) לצאת לשמירה ההריון הזה הוא סופר יקר עבורנו?

ההריון בהחלט בסיכון

יש כאן שתי שאלות, על מידת הסיכון (שאכן קיימת) ועל הצורך בשמירה (שנוי במחלוקת בשלב זה של ההריון). בהחלט שיש הגברה של הסיכון בהריון מרובה עוברים, ובמיוחד בהריון שעבר (במקרה שלך יעבור) דילול. העניין האו, שלפחות בשלב זה, אין הרבה מה לעשות, המעקב כרגע הוא די רגיל. בהמשך, אפשר להדק מעקב ובמידת הצורך לצאת לשמירה (בהחלט לא כל הרון תאומים/ שלישיה מחייב שמירה). אולי שווה לנסות לפנות לרופא קופה. יתכן והוא יהיה נדיב יותר מבחינת שמירה וחשוב יותר, הוא יכול לתת לך הפנייה, אם זה רצונך, למעקב הריון בסיכון גבוה.

למעלה