שאלה ??

שאלה ??../images/Emo53.gif

אוף דווקא המילים הכי קלות אני נתקעת בהם שעות..... מישהו יודע מה עושים אם המילים שלא מופיעות במילון.לועזיות יותר במקורם? נשארו לי 3 מילים שלא מצאתי כדי לסיים את השיעור השני באוצר מילים לפי נושאים ומחיפוש בגוגל ראית שכל אחד מהמילים הנ"ל מופיעים בטקסט גם כ die וגם כ der (אז אפילו לא הלכתי לחפש das) המילים הם spagetti,pommes,hamburger pommes נראה לי נקבה כי זה רבים מישהו????

ananass

New member
איך חיפשת?

במילון או סתם מתוך טקסט אקראי? (ספגטי זה נקבה בכל מקרה)

במילון לא מצאתי בכלל

את שלושתם (יש לי קצת בעיה אם המילון כי כשהייתי בגרמניה וגם היה לי אותו זה לפני שנים לפני שלמדתי בבית ספר ולפני המצאת מלא מכשירי חשמל אין שם מיקרוגל מייבש מכשירי חשמל "מתוחכמים" שהומצאו בשנים האחרונות וגם מילים שמקורם לא בגרמנית אין כל כך)זה טוב למילים הפשוטות ואת אילה לא מצאתי בכלל במילון אז לגבי שלושת אלא בלית ברירה חיפשתי בטקסט אקראי בגוגל (לא שיטה משהו). חיפשתי der spagetti ומצאתי איזה 20 דפים של אתרים שזה מופיע שם כך כחלק מטקסט אותו הדבר לגבי die spagetti

ananass

New member
אל תעשי את זה בלי להכיר דיקדוק טוב

במושא עקיף(?- ככה קוראים לדאטיב??) ה- die נהפך ל der - לדוגמא - נתתי לחתולה מתנה ich habe der Katze ein Geschenk

ananass

New member
הנה מילון טוב וחינם

אפשר גם להוריד אותו ויש לו שיעורים חמודים של למידת מילים

כן אני יודעת שזו לא שיטה טובה...

גם צריך לקרוא את כל הטקסט כדי לדעת למה זה מתייחס בגלל זה שאלתי אותכם
תודה על המילון

Eldad S

New member
חסר (כמובן) gegeben

כלומר: Ich habe der Katze ein Geschenk gegeben - האם לזה התכוונת?

ananass

New member
עזבתי את הפועל

כי פתאום חשבתי שאולי הפרפקט סתם יבלבל

Eldad S

New member
:) אה, זו באמת קצת בעיה

כשצריך לחשוב תמיד על מתחילים ומתקדמים. אבל אני בדעה שאפשר לכתוב נכון ומלא, ואם מישהו לא מבין משהו - הוא או היא תמיד יוכלו לשאול בהודעה נפרדת, ואפשר יהיה להסביר להם.

ananass

New member
יכול להיות

היתה דוגמא מאוד רעה - הייתי צריך לתת דוגמא בהווה כדיי לא לסבך אנשים,

למעלה