שאלה

שאלה../images/Emo9.gif

שלום לכולם. יש לי כאבי גב , יותר נכון גב תחתון אני משחקת כדורסל , ורק שאני בפעילות כואב לי כואב לי מאוד אפילו.. מה עושים ? נתנו לי איזה משחה , כדורים נגד כאבים אבל זה לא עוזר. אשמח לעזרה תודה לכם ויום טוב.

חן M

New member
../images/Emo9.gifברוכה הבאה

תשובה
: אחוז מאוד גדול מקרב האוכלוסייה סובל או יסבול במהלך חייב מכאבי גב תחתון שמקורם אינו ידוע. מצאו במחקרים שאצל רוב אילו שגבם כאב יש חולשה של שרירי גב ובטן עמוקים בהיבט של סבולת שריר. מצאו שהתזמון והסינרגיה בין שרירים אילו אינה עובדת בצורה טובה ויש איחור בתזמון. בלי שום קשר לאחר פעילות גופנית מאומצת שרירי הגב התחתון מתכווצים ונכנסים לספאזם. פתרונות: א-בכדי לאמת שכאבי הגב אינם ממקור ידוע את אמורה ללכת לאורטופד והוא בטח ישלח אותך לצילום וכנראה לאה ימצאו כלום אך שוב זה בשביל שתהיי בטוחה שהבעיה אינה ממקור של שלד אלה שריר. ב-מומלץ להירשם לחדר כושר ולקבל תכנית אימון ממדריך מוסמך ולהתחיל לחזק את שרירי הגוף בדגש על שרירים מייצבים. ג-חשוב שתעבדי על תרגילי מתיחות של עמ"ש והאגן לכיוונים שונים לשם כך תצטרכי הדרכה ממדריך מוסמך שמתמחה במתיחות-ויציבה. ד-לגבי הספאזם והתכווצות השרירים- עיסויים כגון: שבדי,תאילנדי,רקמות עמוקות,רפואי עשויים לעזור המון. בכדי לטפל בבעיה את צריכה "לתקוף" את הגוף מכל הכיוונים האפשריים שהם: -אבחון מרופא -חיזוק הגוף והקניית יסודות סבולת ואימון נכון. -הגמשה ושמירת טווחי תנועה בגוף. -הרפייה של הגוף והורדת הטונוס(מתח שרירי,מידת הכיווץ של השריר) השרירי על ידי עיסוי ומגע. בהצלחה

אממ...

קודם כול מזל טוב על הפורום. דבר שני תודה על ההמלצות , תראה חן אני מתאמנת כבר כמה שנים טובות נכון שהשנה אני מתאמנת קצת פחות משנים קודמות אבל עדין אני מאמינה שהשרירים שלי לא כאלה חלשים. היום יש לי משחק , וזה קצת בעיה כי בכל ההמלצות שנתת לי יקחו לי כמה ימים. אולי יש משהו מעכשיו לעכשיו , משחה או משהו כזה שיכולים לעזור? יש את הספריי הזה שתמיד עוזר שמקבלים מכה אולי גם זה יעזור ? תודה רבה

חן M

New member
אז...

אני באופן אישי לא מאמין בתרופות פלא מיידיות. את בעצמך ציינת שהשתמשת במשחה והיא לא עוזרת. אמנם את מתאמנת שנים רבות אך אין זה מעיד על חוזק וקוארדינציה מספקת בין שרירים עמוקים בגו. אני מאמין שהמשחק היום אינו יקבע את עתידך או את אליפות המדינה.... ואם את מעוניינת בבריאות גופך אז שווה לבדוק פתרונות שייקחו אמנם יותר זמן אך יחזיקו מעמד לתקופה יותר ארוכה. אם אינך מרגישה כשירה למשחק היום אז פשוט אל תעלי לשחק, עם כל הכבוד הבריאות שלך חשובה יותר מההישגיות,וגם ההישגיות תגיע אם תדעי לשמור על בריאותך. בכל אופן המון הצלחה
.

למעלה