שאלה

לוריתה

New member
שאלה

לפני יומיים שמעתי שהממשלה תפצה את המשפחות של הילדים שנפגעו . אצלי למשל הוא קיבל כנס של 50 אלף שקל לשלם, ובמקביל קיבל 7 שנים בכלא כמה שהבנתי הממשלה תפצה את ההורים או יותר נכון את הילדים , ואחרכך יתנו את הדין עם העבריינים. השאלה אם מישהו מכן יודעת על זה ולאן אפשר לפנות מחכה לתשובה תודה מראש לוריתה

לב אם

New member
איפה שמעת?

גם אני לא שמעתי על פיצוי ממשלתי, או על כוונה כזו, מעבר לכך שלפעמים בתי המשפט פוסקים פיצוי כחלק מגזר הדין. הייתי שמחה אם יתחילו בכך שיתנו את המינימום הנדרש: תמיכה נפשית ומקצועית לנפגעים (לאורך כל החיים - לטובת מי שמתחילים לסבול מנזקי טראומה מאוחרים), תמיכה נפשית וכספית למשפחה, סיוע משפטי במידת הצורך, הגברת המודעות בבתי הספר ובשאר מוסדות הציבור, מציאת פתרון להרחקת הפוגעים מסביבת ילדים. גם את יתנו את כל אלו ולא יתנו פיצוי כספי - זו התחלה נאה.

לוריתה

New member
שאלה

שמעתי ברדיו לפני כמה ימים אבל בנתיים ניסיתי לברר את הנושא זו רק הצעת חוק, ובנתיים לא עושים עם זה כלום אבל כפי שאנחנו כבר יודעים לא רצים כלכך מהר לחלק כספים פה במדינה הזאת . וכן הכוונה היא בדיוק כפי שאמרת לגבי פיצוי כספי שפוסקים בבתי המשפט אך לא רואים את הפיצוי עד שאותו אדם אינו יוצא מהכלא וזה יכול לקחת שנים לכן רוצים לשנות את החוק אך לדעתי זה יקח הרבה זמן לצערינו הרב . לוריתה

לב אם

New member
אני לא מאמינה שמישהו יתעסק עם זה עכשיו

הם עסוקים בנשיא המדינה בקיצוצים בתקציב החינוך והרווחה בנכלולים לקראת הבחירות הבאות באיסוף מוקדי כח לעצמם לצערי, מספר חברי הכנסת שבאמת מתעניינים בנושאים החשובים הללו, הולך ופוחת

גן חיות

New member
לצערי, אני חושבת שאת צודקת

ואפרופו עניין הקיצוץ בתקציבים - שמעתי הבוקר בחדשות שמדינת ישראל סיימה את השנה התקציבית בעודף - יש כספים שהממשלה לא השתמשה ולכן, יקצצו את התקציב כי הקציבו קודם יותר מדי כסף. הכלכלן שדבר והסביר היה ממש מאושר שזה סוגר את הגירעון וזה נפלא ל"כלכלה". זה רק לא נפלא כל-כך ל"אנשים הרגילים".

לב אם

New member
עוד משהו בקשר למה שכתבת

המדינה כאילו לא השתמשה, אבל הקיצוץ הזה נופל כרעם ביום בהיר על המון מוסדות חינוך ועמותות שעוסקות בפרוייקטים חברתיים, ובנו על התקציב ש"תקצבו יותר מדי" - ופתאום מודיעים להם שאין. טוב, הבטחנו שנממן לכם את המעלית לנגישות נכים, אבל הממשלה קיצצה, אז תרדו מהפרוייקט .. אה, ותוותרו על התוכנית לפתוח עוד תוכנית לילדי שכונת המצוקה על ידכם כי צריך לפטר עכשיו 3 עובדים שהיו יכולים לעסוק בפעילות הזאת .... כשכתבת לא הגבתי כי עוד לא חשבתי שזה ברצינות, אבל עכשיו מסביבי אנשים מאבדים את היכולת לסיים נושאים, ומקפיאים את כל התוכניות לשנה הבאה בגלל הקיצוצים הדרקוניים האלה

למעלה