שאלה...

Skaat Girl

New member
שאלה...

קודם כל מזל טוב על פתיחת הפורום... יש לי שאלה קטנה אני מקווה שזה המקום לשאול. אני רוצה ללכת ללמוד קונדיטוריה וכל מה שקשור בעיצוב עוגות מישהו מכיר מקומות כאלה באיזור הצפון(חיפה,עפולה) אמרו לי משהו על דן בחיפה ועל מקום מסוים בנשר אם מישהו יודע על מה אני מדברת אני אשמח לקבל יותר פרטים!

homets

New member
היי, ברוכה הבאה לפורום../images/Emo13.gif

לצערי אני לא כל כך מכירה בתי ספר לקונדיטוריה באיזור הצפון, אבל מכירה הרבה מומלצים במרכז. מקפיצה לעזרת חברי הפורום הצפוניים שאולי כן מכירים בתי ספר. בכל מקרה בהצלחה
נטלי

homets

New member
מקומות מומלצים במרכז

אני באופן אישי לומדת ב"בישולים", ומאוד ממליצה, הם מאוד מקצועיים והאווירה מאוד לימודית וטובה. ערן שוורצברד הוא מנחה הקורס קונדיטוריה, והוא מדהים בעיני. בי"ס אחר שמומלץ הוא של אורן גירון ששמעתי עליו המון המון המלצות, ואומרים שאורן מעביר בצורה מצוינת את הקורס. חוץ מזה גם אסטלה בגבעת שמואל מאוד מומלצת, יש לי חבר שעושה שם את הקורס עכשיו ומאוד ממליץ. ככה שבאמת יש תמיד דעות לכאן ולכאן, אבל בשביל הבסיס אני לא באמת חושבת שזה כבר עקרוני כל כך. לכל בתי הספר יש קורסים לחובבנים
בכל מקרה שיהיה בהצלחה! נטלי

וונגית

New member
תשובות , ממה שידוע לי

יש קורס קונדיטוריה מא- ת' שכולל 20 מפגשים ויש קורס רחב יותר של חצי שנה. מבירורים שאני עשיתי בדן גורמה הבנתי שהקורס הארוך כולל בתוכו נושאים עיוניים וגם מקצועות כמו מתמטיקה (כי זה מסובסד ע"י משרד העבודה והמטרה היא שתצאי עם ידע נרחב ביותר..) הקורס הקצר מיועד לחובבים. ז"א שאם אין לך כוונה לפתוח קונדיטוריה, אלא להכין דברים לבית ברמה טובה , זה הקורס בשבילך..

Skaat Girl

New member
כנסי

אני בהחלט לא הולכת לפתוח קונדיטוריה אני רוצה ללמוד את זה בתור תחביב... אמרו לי שבנשר יש משהו שקוראים לו תלתולים או תלתלים אני לא בדיוק זוכרת,זאת מישהי שעושה קורסים... ותודה על העזרה ( :

סיוי 24

New member
אני למדתי במכללת הולידיי אין בטבריה את הקורס

של משרד העבודה, כל יום חלק גם בימי שישי במשך 8 חודשים ארוכים במיוחד+ סטאז' (סה"כ יצא כמעט 9 חודשים כל הקורס). הקורס מסובסד ולכן מחירו כ-6000 ש"ח, הוא מאוד אינטנסיבי ומיועד יותר למי שרוצה ללמוד את הקונדיטאות בתור מקצוע (וגם עוד המון מסביב- צרפתית,תברואה, תזונה, תקשורת, כשרות בללללל... ועוד מלאן מסביב) בסוף הקורס מקבלים 2 תעודות- אחת מעם המכללה ואחת מטעם משרד עבודה המכיר בך כקונדיטאית סוג 1. בנוסף יש במכללה קורס קונדיטוריה ערב שהוא מקצועי לא פחות, אבל במסגרת יותר קלה של פעמיים בשבוע בשעות הערב- הקורס פחות אינטנסיבי כמובן, בסופו מקבלים תעודה מטעם המכללה (מחיר הקורס הזה הוא כ-10000 ש"ח). בדן גורמה- הקורסים בדיוק כפי שוונגית אמרה. אני ממליצה דווקא על הקורס מא-ת (במקרה עשיתי סטאז' אצל מישי בלוג שמעביר אותו כרגע), הקורס נשמע לי קליל וממצה במיוחד למי שלא רוצה לרכוש את התחום כמקצוע אלא יותר כתחביב.

homets

New member
יודעתי שתוכלו לעזור לה!../images/Emo13.gif

היה לי בראש שסיוי למדת בטבריה
נטלי

הי לך מרכז לך את כל המידע למדתי שם.

בדן גורמה יש שני סוגים של לימודים האחד הוא קורס קצר של 20 מפגשים שנותנים לך על קצה מזלג את התחום. את לא יכולה לאחר הקורס הזה שאת קונדיטורית אך מבינה קצת יותר בתחום. כמו כן יש קורס ארוך של 8 חודשים שבסופו יש מבחן של משרד העבודה, עושים סטאז בבית מלון בין היתר ניתן לעשות בדן פנורמה. ובסוף המבחן והסטאג מקבלים תעודה של משרד העבודה. או קורס אינטנסיבי ונלמדים בו גם מקצועות שקשורים באופן עקיף למקצוע . טלטלים, זהו סטודיו לעוגות מעוצבות ולסדנאות , אך לא לומדים שם קונדיטוריה אלא עיצוב וקישוט עוגות. גם אני מעבירה סדנאות מסוג זה. בסדנאות כאלו נותנים טיפים אך אלו סדנאות חד פעמיות ולא משהו מתמשך מסדנאות כאלו את לא יכולה ללמוד את כל המקצוע. אשמח לעזור בשאלות נוספות שיהיה לך יום מתוק לירז

מורן א

New member
מצטרפת ללירז

גם אני סיימתי לימודי קונדיטוריה בדן גורמה וממליצה בחום, על בית הספר ובעיקר על המורה. אני ממליצה על הקורס המורחב של משרד העבודה כפי שאני עשיתי (וגם לירז) אך זה מצריך ממך להיות מובטלת ולהשקיע 8 חודשים אינטנסיביים, אך שכר הלימוד מסופסד. הקורסים המועברים אחרי הצהריים פחות מקיפים, הרבה יותר יקרים, אך גם הם נותנים תשובה, תלוי באמת מה את מחפשת. בהצלחה, אנחנו פה לשאלות נוספות. לירז, איזה קורס היית, 6/1?

הי מורן

הייתי קורס האחרון שמיכה גינטר לימד באופן מלא. היינו הקורס (יכול להיות 6/1 ) שבו כולם היו בנות חוץ משני בנים. כשאני למדתי מרים רק התחילה בדן גורמה. היה חוויה שאני לא מצטערת לרגע על כך שעשיתי את זה.

למעלה