שאלה

שאלה

בגיל שלוש וחצי בהנחה שהשעות (עד 13:00 או עד 16:00 ) לא משפיעות על השיקול וגם הכסף לא משפיע מה עדיף גן עירייה או גן פרטי..... כרגע בגן פרטי.....

yocmm

New member
עדיף גן טוב

יש גנים פרטיים מעולים ויש גרועים. יש גני עיריה טובים ויש שלא. תיאורטית, בגן עיריה יש יותר פיקוח ולכן הוא יותר טוב. מצד שני, תיאורתית, בגן פרטי, יש יותר אינטרס להצליח, ולתת את השירות הטוב ביותר לילדים (כי אים לא - המקום יסגר). אבל יש לכאן ויש לכאן. כמה הודעות למטה, יש שירשור שבו אני וhedvalib דיברנו פחות או יותר על הנקודה הזו. הייתי מציע לך לקרא את מה שנכתב למטה (ההודעה הראשית, שתחתיה כל השירשור היא "השתתפות המדינה בשכר לימוד") בנוסף, בקישורים (ובלינק למעלה) יש עלון שפרסמה השדולה לגיל הרך, בנושא בחירת מסגרת חינכית לגיל הרך". הייתי מציע לך לקרא אותו, ולשפוט את הגנים על פי הקרטריונים המצויים בו. יוסי

הבעיה היא שלגן עירייה אי אפשר להיכנס

אי אפשר לדבר עם הגננת ולשאול הורים לא תמיד רלוונטי כי תמיד יהיו מרוצים/לא מרוצים

yocmm

New member
נכון

ולכן את צריכה לנסות ולקבל כמה שיותר מידע על כל אחד מהגנים, כאשר ידוע לך שאת לא עומדת לדעת הכל, ולקבל החלטה לפי המידע החלקי שיש לך. לדעתי כן חשוב לשאול על הגננת. תראי, נכון שכאשר תשאלי הורים, תמיד יהיו כאלה שיהיו מרוצים וכאלה שלא מרוצים. החוכמה היא לזקק את מה שנכון לגבייך. לסנן מתוך תהשובות שלהם את המידע האמיתי. זה שרלוומטי לגבייך.להשוות את התשובה , מול רמת הציפיות שלהם מהגן. מול מה שחשוב להם. לדוגמה, אים הורים מאוד לא מרותים מהגן, כי אין להם שם שיעורי אנגלית וחוג ליטוף חיות, אז אני, לא הייתי מתרגש מזה שהם לא מרוצים. מצד שני, אם הורים כן מרוצים, כי "מה צריך לעשות עים הילדים, הם הולכים, אוכלים משחקים קצת וחוזרים", אז, שוב, לא הייתי מייחס חשיבות רבה מידיי לתשובה שלהם. עוד דרך לדעת עד כמה ברצינות להתיחס לתשובות של ההורים - היא להסתכל על הילדים. אני אתיחס יותר לתשובה שקיבלתי מהורים לילדים "טובים". אים את מרוצה מהגן הנוכחי, אז, למה להעביר גן? לדעתי כמה שיקולים חשובים הם: * האם בגן הפרטי יש גננת (מוסמכת) * מה הגילאים של שאר הילדים בקבוצה * האים הילדים בגן העיריה ימשיכו יחד גם השנה הבאה, כך שהילד/ה שלך יצטרף לקבוצה מגובשת? יוסי

למעלה