שאלה

yaron354

New member
שאלה

אני בן 36 ומושתל כליה שנה ורציתי לדעת האם זה אפשרי לקחת את התרופות למניעת דחיה פעם עם אוכל ופעם בלי לאכול פעםשעה לפני אוכל ופעם שלוש שעות לפני אוכל או לחילופין אחרי האוכל וכ"ו במידה ולא מקפידים על זה האם זה מסוכן ומה ההשלכות

Avraham F

New member
תשובה

ירון המושתל, משאלתך ניתן להבין על שתי אפשרויות: האחת, שאת הכליה קיבלת ללא תשלום, ואתה נוהג בה לפי הכלל: "מה שלא עולה כסף לא שווה כסף". השניה, רצונך העז לעשות מחקר פרטי, כלומר, כמה זמן לוקח לכליה מושתלת להידחות? שהרי לאחר ההשתלה קיבלת הוראות לגבי זמני נטילת התרופות ולכל תרופה הוראות נטילה משלה, לפי טווח הפעילותה. אז לשם מה לנהוג דווקא? כליות להשתלה קשות היום להשגה, מאשר לפני שנה. אז כל כך קשה לשמור על משטר תרופות? את ההשלכות אני אשאיר לדמיונך. חג שמח ובריאות טובה יותר.

miko007

New member
למה ציניות

אברהם הבחור שאל שאלה, אתה רוצה לעזור תתן תשובה שתועיל, אין לך אז אל תענה... עם כל הכבוד לרופאים, אני שאלתי אחד על זמני נטילה והוא ענה לי תשובה אחת, שאלתי רופא שני והוא ענה לי תשובה אחרת, והרופאה עכשיו אמרה לי בכלל שאפשר לקחת פעם בבוקר ופעם בלילה הכל ביחד... ולתשובתו של הבחור, תתייעץ עם כמה רופאים ולא על גבי פורום באינטרנט חג שמח עומר

yaron354

New member
עזרה???

פניתי לספר רופאים אשר נתנו לי כמה תשובות שגרמו לי להתבלבל , לכן אני מנסה לקבל דעות נוספות מהחברים פה.כדי להבין כיצד מושתלים אחרים נוהגים. אבקש מאברהם לא לענות לי בבקשה .

izaak123

New member
לקיחת תרופות

את התשובה הטובה ביותר יכול לתת לך רק אברהם אני למשל לוקח את כל התרופות ביחד אחרי האוכל בצהריים ואמרו לי שככה זה בסדר למרות שיש תרופות כגון סידן שצריך לקחת אותם ביחד אם הארוחה וככה הם יעילים יותר. בריאות טובה והרבה חיוכים ברוך

Avraham F

New member
תשובה לעומר (miko007) בלבד

ידוע לכל שני רופאים (יהודים) יש לפחות שלוש דיעות. חולה הולך לרופא, הנותן לו אבחנה (טיפול), כאשר הוא חושש מהרופא, הוא הולך לרופא שני. הרופא השני עשוי לתת/להציע, אבחנה/טיפול שונה או הפוך (?). מה יעשה ? ילך לשלישי? לעוד שלושה או חמישה רופאים ויבחר אבחנה/טיפול לפי "הרוב קובע" ? הרעיון בבסיס התשובה שניתנה למושתל הטרי, (מבלי לדעת עד כמה הוא טרי), הוא: צריך להאמין ברופא מטפל, שאם לא, חובה להחליפו, אחרת מה טעם בהוראותיו. הרופא בו מאמינים נותן הוראות לגבי מינון תרופות וזמני נטילתן. הוראות אלה צריכות להינתן בכתב, כך שיש לרופא המטפל גם אחריות מקצועית לגביהן. כמושתל למעלה משש שנים אני מקפיד על הוראות הרופא/ה המטפל/ת ואני עדיין חי ובועט. (עם קריאטינין 1.1, למרות הגיל המתקדם, הציניות והקללות שאני סופג.) קרא שוב את התשובה ואולי תבין את החלק המעניין יותר שבה. אין לי כוונה להתחזות לרופא ולתת אבחנה, על בעייה שנובעת מחשיבה עצמית (ולא אחראית), של מי שאינו מבין בה. ציניות (וגם הפחדה), דרושה לפעמים כדי להחזיר פרופורציות לחשיבה מוטעית..

miko007

New member
ציניות

אני לא רוצה סתם לשרשר שיצא מהקשרו כל השרשור הזה... לא אמרתי שאתה מתחזה לרופא, אתה יודע שאני מאוד מעריך את הידע שלך... אבל ציניות לא מתאימה בפורם שכזה, לפחות לחלק מהאנשים פה. ציניות מתאימה בין חברים המשך חג שמח, עומר והרבה הרבה בריאות

ריס26

New member
ציניות לא מספיקה

מי שעבר את שני המצבים מושתל מצד אחד ודיאליזה מצד האחר יודע להתבטא וצריך להתבטא בלשון מאוד חריפה כנגד הנהגות לא רצויות להתדרדרות השתל. אברהם נתן לך עצה טובה ומעוררת את טבע האדם שנרדם לפעמים בשמירה. היתי רוצה שהיו איתי לפני 14 שנים לפחות צינים בהוראה על שמירת הכליה וכול נזיפה היתי מקבל כנשיקה.

למעלה