שאלה..

שאלה..

שמעתי על הטיפול בפרחי באך ממישהי שאני מכירה והציע לטפל בי בזה לאחר שהוסמכה להיות מטפלת בפרחי באך בגלל שיש לי הרבה בעיות וישר רואים שאני עם הרבה בעיות הבעיה שנראה לי שהיא לא קלטה אותי נכון היא לא ממש הקשיבה למה שמפריע לי היא רק אמרה את מה שהיא חושבת שאני צריכה עזרה ולפי דעתי זה לא הדברים שמפריעים לי בכלל ובכלל לא מה שרציתי לטפל בעזרת הפרחי באך הבעיות העיקריות שלי בחיים הם שאני מאוד חסרת ביטחון וביישנית עוד מילדות עשו עלי חרם בבית ספר ותמיד הייתי ביישנית מאוד רגישה מאוד פגיעה מכל דבר קטן נפגעת כל הזמן פוחדת מה יחשבו עליי וככה אני כל החיים ולא מצליחה להתגבר על זה כמה שניסיתי ובשום דבר בחיים לא מצליחה להתקדם ואני מאוד פסימית אין לי כוח לכלום יש לי הרבה פחדים ומועקות ומחסומים שאני לא יכולה להתנהג כמו שאני בבית ליד אנשים בחוץ ואני נראת לכולם מרוחקת ומוטרדת ובאמת ככה אני מרגישה למרות שזה לא מה שאני רוצה בכלל וזה לא מי שאני . אני מרגישה שאני בתוכי ועם המשפחה שלי בנאדם מאוד שמח ומצחיק ורק בחוץ אני ביישנית חסרת ביטחון ומפחדת מהצל של עצמי חשבתי שזה באמת יעזור לי אבל כנראה שהיא התאימה לי תמצית לא נכונה ואני כבר כמה ימים לוקחת וזה לא עוזר זה אפילו הגביר אצלי מישום מה את החרדות שלי ואת ההרגשה הרעה שיש לי רוב היום וכל מיני מחשבות מטרידות ...היתי מעדיפה לכתוב אולי את הבעיות שלי למטפל אחר ולקבל אולי תמצית אחרת כי אני מרגישה ממש שנתקעתי עם הטיפול היא לא ממש מקשיבה כלכך למה שאני אומרת לה היא אומנם קלטה כל מיני בעיות שיש לי אבל זה ממש לא הבעיות העיקריות שלי וזה לא הבעיות שמפריעות לי לתפקד ומה שהיא אמרה שהיא תעזור לי זה הדברים שהכי פחות לדעתי אני צריכה בהם עזרה והיא לא ממש הבינה אותי וחבל ...אז יש אולי איזה דרך לכתוב איפה שהו מה שמרפיע לי ולקבל תמצית אחרת שכן תעזור לי? בכלל יש תקווה שזה יעזור לי הדבר הזה? כי ראיתי באיזה אתר שעונים על כמה שאלות ואפשר לקבל תמצית ושאני הולכת למטפל ומדברת בפנים אני לא מצליחה להוציא את כל הדברים האלה ולהגיד מה שאני מרגישה וככה לא מבינים אותי נכון עם כל אחד זה אותו דבר והייתי מעדיפה לכתוב הכל ככה ולקבל תמצית אחרת...אפשר לעשות דבר כזה?

shanyka10

New member
תשובה

הי הילה, קודם כל- חשוב לי לציין שזה מאוד אמיץ מצידך לפנות לטיפול. כמטפלת בשיטה זו, אין לי ספק שפרחי באך יכולים מאוד לעזור לבעיות שמטרידות אותך (כפי שכתבת). לגבי טיפול "בשלט רחוק" ע"י האינטרנט כפי שהעלת, אני באופן אישי חושבת שזאת דרך פחות מוצלחת כי המשמעות של טיפול בפרחי באך אצל מטפל היא התאמת תמציות פרחי הבאך בבקבוק טיפולי אישי - ספציפית למטופל, כלומר- גם אם תמצית מסויימת מתאימה למשהו מסויים- בבקבוק הטיפולי היא יכולה לקבל משמעויות נוספות כתוצאה "ממפגש" עם תמציות אחרות בבקבוק . לדוגמא: יש תמציות המעצימות את שאר התמציות ואילו אחרות נותנות פילטר מסויים (בבקבוק הטיפולי). מטפל מיומן- יוכל לדעת להכין תמצית טיפולית שכזו, ואילו בחירה באמצעות שאלון (בטיפול ''בשלט רחוק'') היא אופצייה הרבה פחות יעילה לדעתי. לגבי החרדות והמחשבות המטרידות הן חלק מהריאקציות (תגובה של הגוף לתמציות) והן מוכיחות שאכן התמציות עובדות. (אגב אני עובדת בגישה אחרת, ובד"כ משתדלת לחזק את המטופל לפני שאני נותנת תמציות שמעלות תכנים קשים וראקציות כפי שתארת). מאחר והשיחות על מה שהתמציות מעלה אצלך הן קריטיות לטיפול מוצלח ומקדם- אני מציעה לך לפנות אל המטפלת שלך ולהסביר לה את התחושה שלך - שהיא לא הבינה אותך או לבקש את המייל שלה ולכתוב לה. אם את מתקשה לפנות אליה ולהסביר לה זאת, אולי כדאי שתחפשי מטפל\ת אחרת שתלווה אותך בתהליך הטיפולי. בהצלחה, שני

shanyka10

New member
תשובה

הי הילה, קודם כל- חשוב לי לציין שזה מאוד אמיץ מצידך לפנות לטיפול. כמטפלת בשיטה זו, אין לי ספק שפרחי באך יכולים מאוד לעזור לבעיות שמטרידות אותך (כפי שכתבת). לגבי טיפול "בשלט רחוק" ע"י האינטרנט כפי שהעלת, אני באופן אישי חושבת שזאת דרך פחות מוצלחת כי המשמעות של טיפול בפרחי באך אצל מטפל היא התאמת תמציות פרחי הבאך בבקבוק טיפולי אישי - ספציפית למטופל, כלומר- גם אם תמצית מסויימת מתאימה למשהו מסויים- בבקבוק הטיפולי היא יכולה לקבל משמעויות נוספות כתוצאה "ממפגש" עם תמציות אחרות בבקבוק . לדוגמא: יש תמציות המעצימות את שאר התמציות ואילו אחרות נותנות פילטר מסויים (בבקבוק הטיפולי). מטפל מיומן- יוכל לדעת להכין תמצית טיפולית שכזו, ואילו בחירה באמצעות שאלון (בטיפול ''בשלט רחוק'') היא אופצייה הרבה פחות יעילה לדעתי. לגבי החרדות והמחשבות המטרידות הן חלק מהריאקציות (תגובה של הגוף לתמציות) והן מוכיחות שאכן התמציות עובדות. (אגב אני עובדת בגישה אחרת, ובד"כ משתדלת לחזק את המטופל לפני שאני נותנת תמציות שמעלות תכנים קשים וראקציות כפי שתארת). מאחר והשיחות על מה שהתמציות מעלה אצלך הן קריטיות לטיפול מוצלח ומקדם- אני מציעה לך לפנות אל המטפלת שלך ולהסביר לה את התחושה שלך - שהיא לא הבינה אותך או לבקש את המייל שלה ולכתוב לה. אם את מתקשה לפנות אליה ולהסביר לה זאת, אולי כדאי שתחפשי מטפל\\ת אחרת שתלווה אותך בתהליך הטיפולי. בהצלחה, שני

Balancedflow

New member
ברוכה הבאה הילה הילי ../images/Emo140.gif

אני רוצה להתנצל על העיכוב במתן התשובה שלי, ולהוסיף לדבריה של שני. אני מבינה שיש לך איזושהיא תחושה בסיסית של חוסר בטחון במטפלת/בתהליך הטיפולי, ואני חושבת שהוא יכול לנבוע מכמה סיבות, בין היתר עקב החוסר בטחון הבסיסי שלך בעצמך. בעיה זו בהחלט יכולה להפתר אם תמצאי מטפלת שתרגישי איתה יותר בנוח ותדעי בוודאות שהיא קשובה לצרכייך, אבל לדעתי, נכון ביותר יהיה לעשות איזשהוא תיאום ציפיות גם עם המטפלת הנוכחית. יכול להיות שתופתעי לטובה. אני חושבת שחשוב שתדעי משהו מאוד בסיסי לפני שאת מוותרת על שיטת הטיפול הזו. את כותבת שאת מרגישה שהמטפלת לא מתאימה לך את התמציות הנכונות, אבל לא מן הנמנע, שהבעיות אליהן את מודעת, הן לא בהכררח אותן בעיות שבאות לידי ביטוי במפגש שלך עם המטפלת. כוונתי היא, שככל הנראה ישנו משהו ש"ממסך" את הבעיה העיקרית בה את רוצה לטפל, ועל מנת להגיע לשורש הבעיה הזו, המטפלת מעוניינת לפתור קודם כל את "רעשי הרקע", הבעיות שעולות בפניה ומכסות על הנושא האמיתי. בסופו של דבר, המוכנות שלך לעבור את התהליך, המחוייבות שלך לשיפור ולהתקדמות, חשובות לפתרון הבעיות לא פחות מהתמציות שניתנות לך. אני הייתי ממליצה לנסות לראות מה קורה לאורך פרק זמן מסויים, ולא להרים ידיים. כתיבה של הבעיות וציפיה לפתרונות "אינסטנט" עשויה להוות מעין בריחה שבסופה ישנה האפשרות שתתאכזבי מכך שמטרותייך לא הושגו, עם המטפלת תוכלי לוודא שאת על המסלול הנכון בדרך לפתרון הבעיות שלך. אנחנו כאן אם את צריכה אותנו.
שיהיה שבוע טוב והמון הצלחה בהמשך הדרך...

Balancedflow

New member
עמנואל ../images/Emo9.gif

התגעגעתי אליך ואל ההתחכמויות שלך
ברור שגם מטפל יכול לעזור לה. בד"כ אני כותבת מטפל/ת, הפעם כנראה התפקשש לי...

אולי התפקשש

ואולי את שוביניסטית ... (-: בכל אופן מידי פעם אני כותב כאן, אך לא תמיד יש לי את הזמן הדרוש לכך.

Balancedflow

New member
לגמרי מבינה,

כפי שבטח שמת לב גם אני נמצאת כאן רק כשאני ממש מוצאת את הפנאי.

למעלה