שאלה

שאלה

התחלתי לעבוד לפני כ4 חודשים בעבודה שבתכלס אני לא עושה כלום זה בקושי 15% משרה אבל בתכלס זה הרבה שעות ואני כבול ככה מ7 וחצי בבוקר עד סביבות 8 ולפעמים 9 10 ו11 בערב, הבעיה שמתי שהבוס ראיין אותי אז הוא אמר שזה מ 7 וחצי עד 8 בדרך כלל ולפעמים פעם בשבוע ב10, אה וגם ימי שישי אני עקרונית גם כבול מ7 וחצי עד בערך 12 וחצי, בקיצור בתכלס הוא אמר שהשכר גלובלי 5K ‎ .. כן אל תיצחקו עלי.. בזמנו לא חשבתי הרבה כי ההיתי חייב עבודה וכרגע ממבט לאחור יוצא שאני המון שעות עובד=כבול שבתכלס אין לי זמן לעצמי כי אני אני בעבודה אפילו שלא עובד, וזה יוצא מינמום בין 12 שעות ל14 שעות ביום במשכורת כזאתי. השאלה מה אפשר לעשות? וגם זה חברה גדולה שלא ניראה לי שהבע``הב יעשה דברים לא חוקים. ואני גם מקבל בתלוש. מקוה שלא הארכתי והצלחתם להבין את שאלתי

תשובה

השאלה לא 100% ברורה, אבל אנסה להתיייחס: "מקבל בתלוש"? - האם אתה מתכוון שאתה מקבל תשלום עבור שעות נוספות? או שהתכוונת שאתה מקבל תלוש שכר, שזה יפה מאוד, וחובה בסיסית של כל מעביד לעובדיו. בכל אופן, שעות העבודה הרגילות בשבוע עבודה בן 6 ימי עבודה הוא: 8 שעות בימים א-ה'; 7 שעות ביום ו'. אם אתה עובד יותר שעות, אתה זכאי לתשלום שכר רגיל עבור השעות הנוספות, בתוספת גמול שעות נוספות - 25% לכל שעה מהשעתיים הראשונות ו- 50% לשעה השלישית ואילך. בשלב ראשון, בדוק כמה שעות עבדת במהלך החודש, בלי להפריד שעות רגילות ושעות נוספות. חלק את המשכורת החודשית במספר השעות האלה. אם הסכום נמוך משכר המינימום השעתי (20.70 ש"ח) אז בוודאי שזה סימן שאתה לא מקבל את שכרך כחוק. בשלב שני, הפרד בין השעות הרגילות לבין השעות הנוספות. הוסף לשעות הנוספות את הגמול (בחישוב זה, לדוגמא: אם עבדת ביום מסוים שעתיים נוספות, ועל כל שעה מקבלים תוספת 25%, רשום את השעתיים כשעתיים וחצי בשכר רגיל) ואז חלק את השכר החודשי במספר השעות "המשוקלל". אם יצא לך פחות משכר המינימום השעתי - אתה לא מקבל את שכרך כחוק. השכר שעליך לקבל הוא, לפחות, מכפלת מספר השעות המשוקלל בשכר המינימום השעתי. עליך לפנות לבוס שלך ולהפנות את תשומת ליבו להפרש ולעובדה שהדבר לא חוקי. לגבי הפער בין ראיון העבודה לבין העבודה בפועל - גם כאן עליך לדבר עם הממונה עליך בהקדם. ככל שתמשיך לעבוד בצורה הנוכחית, הרי שההתנהגות שלך תלמד על השלמה והסכמה לתנאי העבודה הנוכחיים מבחינת שעות העבודה, ולא תוכל להחזיר את הגלגל אחורה. עם זאת, חשוב שתדע, שאם הבוס יאמר לך שאלה תנאי העבודה "נקודה", עליך להחליט האם להישאר בעבודה בתנאים האלה, או לא.

מדון

New member
הוא עבר על החוק אתה יכול להגיש תביעה

בבית הדין לעבודה על אי תשלום שכר מינימום או יש להסבער למעביד שהוא עבר על החוק ואז גם להגיש תלונה למשרד המסחר והתעשיה אם כל הפרטים של המעביד

למעלה