שאלה

eynatg

New member
שאלה

בבקשה, אני כל הזמן מתבלבלת לגבי הביטויים של comprising, including, consisting, containing לאיזו חברה מותר להוסיף חומרים ולאיזו חברה אסור? מתי זה נחשב מפר ומתי לא? תודה

תשובה חלקית

consist- אני דורש פטנט על שימוש בחומר ללא תוספות, זהו פטנט צר, שהרי אם תוסיפי משהו אליו זה חוקי. including- אני דורש פטנט על שימוש בחומר עם או ללא תוספות, זהו פטנט רחב, לא תוכלי להשתמש בחומר הזה באף מקרה. COMPRISING- שילוב של החומר עם מספר אפשרויות שמצוינות בתביעה, זו צורת הפטנט הנפוצה

מתניה ש

New member
אולי יעזור... ראיתי כתוב כדוג'

ישנה תביעה לתהליך להכנת x שהוא comprise את התהליכים A,B,C האם אדם יחשב כמפר במידה ויוסיף את התהליך D? הדבר תלוי כיצד מנוסחת התביעה. אם המילה comprise אומרת כי התביעה מכילה בתוכה את התהליכים אך איננה מוגבלת, חברה גנרית שתוסיף את D תפר את הפטנט. במידה והתביעה תהיה מנוסחת עם המילה contain לא תהיה הפרה של הפטנט במידה וחברה גנרית תוסיף את תהליך D. אם כן מדוע לא נשתמש תמיד ב- comprise? אם תהליך D מתואר כבר ב-prior art במידה ונשתמש במילה comprise, הפטנט ימצא לא וואלידי. הפתרון- תביעה רחבה לכמות גדולה של חומרים או תהליכים ותביעה מצומצמת יותר המתייחסת לאחד/ שניים מן התהליכים/חומרים.

למעלה