שאלה

bolem24

New member
שאלה

מישהו מכיר את הקבוצה הקתולית שיושבת באמאוס, בשם "בני האושר"? הבנתי שיש להם סממנים יהודיים בפולחן שלהם, אבל יותר מזה לא הצלחתי להבין.

האם ביקרת במקום?

מדובר בקבוצה סינקרטית מאד. הם מאמינים בצורך לאחד מחדש את הזרמים השונים בנצרות. ההתחלה של הקבוצה היתה בתור פרוטסטנטים, ואחר כך התקבלו לכנסיה הקתולית (שקשה לי להאמין שהיתה מקבלת אותם לפני ותיקן 2). מבחינת פולחן, ביקור בכנסיה מגלה שילוב של אלמנטים אורתודוקסים וקתולים. כך למשל יש בכנסיה איקונות אבל לא איקונוסטזיס. הקהילה נוהגת לחגוג חגים יהודים, לערוך סדר פסח וקבלת שבת ולבקר בבתי כנסת. יש לציין שבפלגים שונים אחרים של הנצרות משמרים מנהגים יהודיים או מקבלים אותם מחדש- שבת כיום הקדוש אצל אדונטיסטים וסובוטניקים, כשרות אצל האתיופים ושירה ליטורגית במנגינות יהודיות אצל הניאוקתקומנלים. חברי הקהילה חיים בשיתוף כי שהיה נהוג לפי מעשי השליחים בדור שאחרי צליבת ישוע. הם נודרים את נדרי הנזירות מלבד פרישות, אותו נודרים רק הנזירים מביניהם.

bolem24

New member
כן, אבל לא ביקרתי במנזר שלהם

רק הייתי בכנסייה הצלבנית, ושם המדריך הסביר קצת על הקבוצה שחיה במקום. מה שמענין בכל העינין הזה שהם מאמצים מנהגים יהודים מודרניים יחסית - למשל קבלת שבת וכדומה. אם הכוונה שלהם היא לנהוג כפי שנהגו במעשי השליחים, זה דיי תמוהה לדעתי.... אבל מצד שני, שילוב מאוד מענין. שמתי לב שבכנסייה הצלבנית היה איקונה, וזה לא כ"כ הסתדר לי כי לא זוכר שראיתי שם צלב, וזאת אחרי שאמרו לנו שהמקום הוא מקום פעיל שבו מתפללים קבוצות ואנשים, בעיקר קתולים. כמה מונה הקבוצה הזאת בכל העולם? איפה הם עוד נמצאים?

מצאתי עכשיו את האתר שלהם

די מענין. לפי האתר יש 1500 מהם בעולם, וביום השני של הפסחא הם צועדים מירושלים לאמעוס- אם אהיה פנוי באותו יום אצעד איתם.

bolem24

New member
מענין מאוד

הצעדה לירושלים - לזכר הסיפור של אמאוס, כששני תלמידים זיהו את ישוע אחרי שקם לתחיה - בלוקס כ"ד.

למעלה