שאלה

מני אה

New member
שאלה

אחד הנימוקים שלא מאמינים לחבר'ה כמוכם זה שמחכים לתוצאות והם לא קורות. אם אתם מתעסקים במאגיה - אני רוצה לראות מישהו ממכם עושה קסם! אם מישהו מדבר עם איזה אור שמגלה לו את העתיד - אני רוצה שתחזו את העתיד במדויק! איך יכול להיות, מה המניע הפסיכולוגי שלכם, להאמין במשהו שאתם רואים שאין לו קשר למציאות? תנו לי ראיות/הוכחות שמשהו שאתם אומרים נכון. שימו לב שאתם לא 'רק' מאמינים באלוהים, אתם טוענים לכל מיני התרחשויות "לא-טבעיות".

fire snake

New member
אסור לקרוא עתיד - זה משנה אותו לרעה

טוב, במאגיה אני מהאופוזיציה ... אבל הנה טעמי ונימוקי למה אסור לקרוא את העתיד: http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=122&MessageId=154082398 מעתיקה את הקטע : מה רע בקריאת העתיד? לא סתם מי שעשה אותנו (ולא באצבע!) שם קורה בין עינינו להסתיר את העתיד: ידיעת העתיד תשנה אותו, כמעט תמיד, לרעה. שלוש אפשרויות: 1.ראיית עתיד "רע" תגרום לפחד - במקומות שנחוץ אומץ - וזה ישנה את המאורעות העתידיים לרעה. 2. ראיית עתיד "טוב" תעורר תאווה+שאננות - שוב , שינוי לרעה! 3. ראיית עתיד "פרווה", נייטראלי, תגרום לשיעמום - תהרוס את המניע לפעול... וזה, שוב, ישנה את העתיד לרעה. מעבר לזה - יש כל כך הרבה גורמים - אנשים, ישויות, עכבישים... דגי אקווריום... תוכים בכלובים... - שמחכים בפינה... יש את כל אלה שניזונים מרגשות קיצוניים של הזולת - ליתר דיוק מן האנרגיה שאלה מייצרים...

מני אה

New member
במאגיה את אופוזיציה? זה הפורום שלך

1. ראיית רע תתקן את הפגמים מבעוד מועד. יכולתם למנוע את השואה לו היה לכם כוח ראיית עתיד. 2. ראיית עתיד טוב, לא לכולם - את שלי! שאננות? ומה בכך? הרי זה העתיד - ואי אפשר לשנותו, ואם אפשר אז איך רואים אותו? 3. לא כל כך הבנתי, אשמח אם תסבירי בלי להעליב, את לא צוחקת עליי בלי שאני אין נכון? כי אני שואל ברצינות. מעניין אותי לדעת מה גורם לכם להאמין בכל זה.

fire snake

New member
קורה שהאופוזיציה עולה לשלטון... בגין?

1. לא. לפחות, לא בהכרח. 2. אתה מכיר את הבדיחה על הכפרי במסעדה שהזמין זיתים, ובכל נסיון לנעוץ מזלג בזית - הזית עף. נשאר זית אחרון... עכשיו היהודי (למה דווקא יהודי? ככה אבא שלי סיפר את זה) נזהר - מנסה בזהירות, הזית מתחלק הצידה. מנסה שוב --הזית מתחלק... בסוף ריחם עליו שכנו לשולחן, לקח את המזלג ונעץ במרכז הזית. אמר היהודי: "חכמה - אחרי שעייפתי אותו חצי שעה!" העתיד חמקמק הוא, וכל פעולה משנה אותו - מפצלת בין עתידים שונים. למשל: אם אכתוב את ההודעה הזו ואשלח , זה יגרור עתיד N1. אם אקום ואלך בלי לשלוח את ההודעה, זה יגרור עתידN2 . וכו'. יש עתידים פוטנציאליים שההבדל ביניהם זניח, אחרים - ההבדל ביניהם עצום. לדוגמה ההתנקשות ביורש העצר מסארייבו: אם הוא היה פונה לרחוב אחר, לא רק מותו היה נמנע, אלא אף מלחמת העולם הראשונה לא היתה פורצת בעקבותיו. (ועדיין, יש רק עתיד אמיתי אחד. כדי להבין את הפרדוכס לכאורה, תחשוב על חריצים שחרצו מים בחול: לכאורה היו המון אפשרויות למים איך לזרום - למעשה הם זרמN1 ו בצורה אחת בלבד, והשאירו חריצים מסוימים. כך זה היה גם לפני מעשה - רק שלא ידענו מראש!) כך שכל מעשה שלך - או של כל אחד - משנה את העתיד,בהרבה או במעט. וידיעת העתיד תשנה את המעשים... לרעה, כפי שתיארתי. 3. נגיד שאתה יודע מראש שהישגיך יהיו בינוניים והצלחתך בינונית. זה יקלקל לך את המאמץ להצטיין - שחשוב הרבה יותר מההישגים! ויקלקל לך את כל התקופה שבה הציפייה להצלחה גורמת לך לעשות את מיטבך! לא תעשה את מיטבך, כי למה לך להתאמץ? ואז תפסיד את בניית האופי והעצמה האישית, שחשובות הרבה יותר (בהסתכלות התפתחותית) מעצם ההישג... לא צוחקת עליך. מה גורם "לכם" להאמין? אני יכולה לדבר רק בשם עצמי, ואני לא בלב הקונצנזוס פה. הנה, כאן http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?ForumId=122&MessageId=153749936 דיברתי על מצב החירום היוצא מן הכלל שבו מותר לא רק לקרוא עתיד, אלא גם לשנות אותו; ובעניין תוצאות ברורות: כאן (עוד הודעה שנמחקה באופן מסתורי - הופתעתי עכשיו לגלות) מוזכרים דברים כמו - להוריד גשם, לעצור גשם (טוב, אשחזר אותה מתישהוא, אבל זה שוב לעשות חיפוש בפורום - היא קישרה להודעות ישנות, של כמה אנשים) סורי- אם תעשה חיפוש בפורום charlila+גשם... למה נחנק לי הגרון לכתוב לך? מה אתה רוצה שאתה לא אומר? מה כוונותיך הנסתרות? או שהן לא שלך?

מני אה

New member
המשך

האמת שלא כל כך הבנתי את השורה האחרונה. אם הן לא שלי אז של מי הן? אני בכל אופן, אחראי על עצמי. אז נניח שאת יודעת שמישהו הולך להרג, מה תעשי בנידון? הרי לא תגידי לי שזה עתיד שלא רצוי לשנותו, נכון?! אגב, איך יודעים אם הצלחת לשנות את העתיד? יכולה להיות דרך לבדוק את זה? למה את לא זוכה בלוטו פעם אחרי פעם?

snoopytush

New member
לא הייתי מנסחת את זה יותר טוב

לי אישית...

אין עניין להוכיח לאף אחד שום דבר. מי שרוצה שאשתמש עבורו במאגיה רק לשם ההוכחה יכול כבר מעכשיו לוותר על המילים שהוא הולך להגיד לי כדי לבקש את זה ממני. מי שלא מאמין, שלא יאמין. לא ממש משנה לי :)

מני אה

New member
אז למה ענית?

אם את רוצה שירותי עורך דין, לא תבקשי לראות שיש לו רישיון? שיש לנו ניסיון? הרי זה בדיוק העניין, אני לא מבקש הוכחה לאלוהים, אלא מבקש לראות איך אתם עושים קסמים. אין פה עניין של אמונה [במובן הרגיל] אלא שאם את טוענת שאת יכולה לבצע משהו - ואני אפילו לא מבין מה אתם יכולים לעשות, ואני באמת אשמח לשמוע - אז תדגימי. אני גם מוכן שלא רק לשם הדגמה והוכחה, אני מזמין אותך לכשף לי קריירה מצליחה

fire snake

New member
אה, אלה הכוונות שהרחתי? אתה רוצה שרות מלא

לא רק ללא תשלום - אפילו בלי ש"תאמין" בזה? זה לא עובד, ככה, חבוב. ופראיירים מתחלפים. אגב: אי אמונה תבטל בדרך כלל כל מה שייעשה למענך בכישוף (פחות מה שייעשה נגדך... שמראש לא בונה על שיתוף פעולה מצדך -:))

fire snake

New member
../images/Emo62.gif תגיד, אתה שליח שני של פורום הומור שחור

לאחר שהראשון לא המריא?
(לא באשמתו... הפורום... הממ... יצא לפגרה)
-או שזה נסיון לצוד אותי אישית (כי על הנסיון הראשון, "שיתוף פורומים" , ידעתי - אני המנהלת)
והרחקת לכת עד כדי כך? http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx? ForumId=1368&MessageId=154142664
ואללה פרוייקט מושקע! אז ניצחת - למרות התרברבותי, http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx? ForumId=122&MessageId=154190823 כן הוצאת אותי פראיירית! נכנסתי עמוק ללילה למצוא לך קישורים , אחרי שאמרת שלא מעניין אותך ! ובחיני-חינם!
(טוב, אולי מישהו מהקהל יצא נשכר...)
אוקיי, עכשיו, משהוסרה המסכה, מסתבר שבסוף כן קיבלת מה שביקשת בלי להתכוון ברצינות - הוכחונת; לא לחיזוי עתיד - אבל כן לכך שקוסמות (אביה המואביה ואני) קולטות כוונות. אני, שמעורבת יותר במקרה זה, קלטתי קצת יותר - גרוני הנחנק מצביע על משהו מעבר לכוונה לצחוקים ברוח טובה גרידא... - האמנם נשלחת לצוד אותי - לא רק מטעם פורום הומור שחור, אלא גם מטעם קבוצה מסויימת מפורום... אחר? טוב - בלשנות? סופאלין והחברה? תגיד - זו שליחות שהתנהלה בגלוי (בדיבור, במסרים) או באופן לא מודע? (מהלך בדינאמיקה קבוצתית?) טוב, אם תכחיש כל קשר לקבוצה ב', הלך לי על ההוכחה. ולמה שתודה?
שיט! למה אף פעם אי אפשר להוכיח כלום! אתה רואה? אי אפשר לנהל דיפלומטיה נסתרת על במה מוארת זרקורים. לא הרבה...

לא כולנו עושים את זה בשביל רווח

חוץ מזה, חתיכת נייר הנקראת רשיון, לא מוכיחה כי העו"ד הוא מוצלח, רק כי הוא עמד במבחנים כלשהם. הכרתי עו"ד גרועים מאוד, עם רשיון. שלא לדבר על חלק גדול מהעוסקים בשיטות שונות של רפואה אלטרנטיבית. מאידך, הרבה מהמכשפים לא משכירים את שירותיהם. מי שכן, אין לי בעיה שיועמד למבחן מעשי - אם הוא דורש תמורה עבור עבודתו, שיוכיח כי הוא ראוי לה - לזה אני מסכים.

fire snake

New member
"רוצה לראות קסם"ולהמשיך להתייחס כאל פסיכים?

ועוד בחינם? א זה מעליב, ולא כדאי להעליב מכשפות ב אותי אישית לא תקנה גם במליון דולררר, כנראה, (אתה יודע מה? נסה בכל זאת... אולי אפתיע את עצמי-:)) אבל אולי מישהו אחר יתפתה...תמורת סכום לא צנוע (זה לא יהיה חכם מצדו - כי הסיכוי שיצא משהו טוב משת"ף כזה ממש... פסיכי)

מני אה

New member
.

תראי אני יכול להבין למה אתן ציניות. בטח לא מעט חושבים שאתן מטורללות למדי. אבל אני לא ממש. אני מאמין באלוהים למרות שכל אינסטינקט והיגיון אומר שלא. זה לא שאני אאמין שיש כישופים מעניין אותי למה אתן מאמינות בזה כשאתן לא רואות תוצאות בשטח. ממש לא באתי כדי לבקר/לרדת עליכן אלא רק ללמוד. אני כבר בוגר מספיק להכיל ולקבל במתינות את כל סוגי האנשים. בכדי שאני אאמין בזה אני צריך ראיות - לא להפך.

אני כן רואה תוצאה בשטח.

אבל זה לא אומר שאני מתכוונת לפרט או לעשות משהו כדי להוכיח לך את זה. אני נגד לדבר על כישופים וטקסים שעשיתי. ולדעתי אמונה באלוהים לא קשורה בהכרח לאמונה במאגיה- כבר פגשתי אנשים שלא מאמינים באלוהות כלל אבל כן מאמינים במאגיה.

לא מתחמקת

לא מרגיש לי נכון לדבר כאן בפומבי ובפני כל אחד על דברים שעשיתי ואיך הם עלו. חלק מהמאגיה זה לשחרר, לא לדבר עליה יותר מדי ולא לחשוב עליה יותר מדי...

יש בזה משהו

אני יכולה להבין שישנם כשפים שלהצלחתם חשוב שלא להתעסק בהם באופן מודע. ולכן אני יכולה להבין שאם עשית אתמול כישוף אז לא בהכרח מתאים לך לדבר על זה. אבל אני לא מבינה למה אי-אפשר לדבר על הדברים באופן כללי ולמה אי אפשר להסביר איך הגעת למסקנה שמאגיה פועלת. אני באופן אישי לא חושבת על מאגיה כעל משהו רק להאמין בו. אני מאוד רוצה לדעת שזה פועל. ומה בדיוק פועל (כי אני מניחה שלא הכל פועל). זה מאוד מתסכל אותי שכל פעם שמישהו בא ושואל את השאלות הכי יסודיות שיש כמו מהי מאגיה ואיך יודעים שהיא פועלת אף פעם לא עונים לו ברצינות של ממש התשובות נורא פתלתלות ומתחמקות לי זה גורם יותר ויותר לפקפק במאגיה ואני דווקא הגעתי לכאן עם תחושת בטן חזקה שאולי יש כזה דבר רציתי לראות וללמוד

למעלה