שאלה

Phlawless

New member
שאלה

האם תחילת הבוקר בבתי הספר במסדר יומי ושירת התקווה היא רעיון טוב לדעתכם? הצעה שהועלתה ע"י שרת החינוך לימור לבנת.

מסדר יומי

מזכיר לי את התרגילי- סדר שעשינו בצבא. מסדר יומי בבית- ספר, מה מטרתו? מה מטרת שירת התקווה בפתיחת כל יום? לי, באופן אישי, לא נראה כלל רעיון זה. עצם המונח "מסדר יומי" בבי"ס פסול לטעמי, שירת התקווה נכונה והולמת טקסים בביה"ס אך לא בפתיחת כל יום. יום נפלא

איריסא

New member
זה יכול להיות רעיון טוב מאוד אבל

צריך לעשות את זה בדרך נכונה בדרך שלא תגרום לזלזול בהמנון ואולי הדבר הזה יגרום ליותר נרגשת הזדהות עם המדינה ולכך שסוף סוף הילדים ידעו את ההמנון כי לצערנו רובם לא יודעים

Phlawless

New member
תגובה../images/Emo4.gif

כפייה היא לא אופציה בשבילי ולכן אני לא חושבת שצריך לכפות על התלמידים לשיר את ההמנון או לעבור מסדר יומי (מה שד"א יוצא קונוטציה פשיסטית לדעתי).

כמו שמישהו כבר אמר

זה חסר טעם. כאילו אני לא רואה למה צריך את זה. אנשים סתם יתחילו לזלזל בהמנון.

ממממממ מנסה להיזכר...../images/Emo12.gif

בבית ספר יסודי היו מסדרי בוקר. במשך רבע שעה. כל בוקר. האמת? אפזר לערוך את זה במתכונת נחמדה. זה בהחלט יכול להיות מועיל. העברת הודעות כלליות לכל בית הספר, (כמו הודעה שהיום יתקיים תרגיל הג"ה באזור בית הספר ואם ישמעו צפירות וכו וכו וכו, כמו הודעות על יום ספורט של בית הספר, כמו הודעה על הצלחתו של תלמיד מסויים תחרות או אירוע מחוץ לבית הספר ויש עוד הרבה דברים) לרב אין למנהל / ת בית הספר קשר יום יומי עם התלמידים. לעיתים הופעה של המנהל/ת חיוך ואיחול ליום טוב יכולים לגרום לתלמיד הנתון במצוקה לגשת ולבקש עזרה. זה יכול להיות מעניין. אל תמהרו לקפוץ כאן. אל תמהרו לשלול את דעתי ישר. זו דעתי - היום. גם אני כתלמידה לא סבלתי את זה..... א ב ל........ אני לא מסכימה עם הקטע של שירת התקווה... לא מספיק המצב דפוק במדינה שלנו אז עוד לשיר את התיקווה זו? העצובה הזו?? את התיקווה עדיף להשאיר לחגים, ימי יכרון או למעמד של מכבי ת"א בגביע אירופה לאלופות. אישית אני לא אוהבת את התיקווה. זה עושה לי צמרמורת...... אבל מה?????? מוכנה להתפשר על גירסת הדאנס......
הצעתי: לא לקחת קשה את מסדרי בית הספר..... הלוואי וזו תהיה הבעייה היחידה בבתי הספר...

המממ

New member
הערה...../images/Emo36.gif

בית ספר היא בית חרושת לציונים במקרים מסויימים. בית ספר לא אמור להיות בית חרושת לציונים. ההבדל בין הרצוי למצוי... אתם יודעים... גם אותי בית ספר לא חינך ממש. לא הרגשתי איזושהי התעניינות של המורים בתלמידים בדברים שאינם קשורים לצד הלימודי. "מורה טוב מורה לחיים". אם כך, לא היו לי מורים טובים. הזקנים שבשבט פה (אם יש כאלה), בטח יוכלו לספר על איזה מורה שהם העריצו, או שנתן להם השראה, או מה שלא יהיה. אפילו מורה שהם אהבו סתם ככה- בתור מורה ובתור בנאדם. לי לא היו מורים כאלה. ספק אם גם לשאר חברי והתלמידים היום. איך אפשר להעריך מורה שלעתים עושה משהו שהוא אמור לחנך נגדו? איך אפשר לאהוב מורה שלא מנסה אפילו להראות שאכפת לו ממך כאדם? מה שהתכוונתי להגיד הוא, שבית ספר לא אמור להיות בית חרושת לציונים, אבל לצערנו, הוא כן. יומטוב ושקט שיהיה לנו!

חילו

New member
אין סיבה להתבייש ב../images/Emo104.gif

אני סבורה שאין מקום למסדרים ושירות המוניות של ההמנון. נכון שחובה עלינו ללמד ולדבר על המלים של המנון "התקוה", ונכון שמצער מאד שהדור שגדל בארצנו אינו יודע את מלות התקוה (אם כי לא נתקלתי עדיין בנערים שאינם יודעים את מלות התקוה, ולדעתי תופעה זו שגורה בעקר בבתי-הספר היסודיים, שם צריך, אולי להכניס גם שעור בנושא דמוקרטיה בכלל... אבל זה כבר נושא בפני עצמו), אך לדעתי, שירה "מאורגנת" של ההמנון בפתיחת הבקר מזכירה יותר משטרים שאיני רוצה לקחת חלק בהם וסופם-שטיפת מח ולא אהבה אמיתית של המולדת. יחד עם זאת, לדעתי חובה להקפיד שבכל מוסד חינוכי וממשלתי בישראל יונף באופן קבוע דגל ישראל, ולא רק לאות אבל, כשעלינו להורידו לחצי התורן. אין מקום להתבייש בדגל, ודגל מונף במוסד הוא בהחלט אמירה (אולי סמויה אך חודרת עמוק ל"לבב פנימה")!!

למעלה