שאלה

צול1

New member
שאלה

הי חברים. שאלה- צפיתי עכשיו בסרט דוקומנטרי על הודו והראו שם שחיטה טיקסית של פרות לכבוד חגיגות ה"איד". מה היחס הרישמי לזה? בחיים לא תיארתי לעצמי שישחטו פרות בהודו.
והנה הסרט למי שרוצה לצפות. קטע השחיטה נמצא לקראת הסוף: http://www.youtube.com/watch?v=6Yfkn_XUIbU

kfktj

New member
יש בהודו כ200 מליון מוסלמים בערך

גם המשפחה בוידאו מוסלמית, וזה חלק מהמנהגים שלהם.
יש מקומות בהודו שיש היתר לגדל פרות לצורך שחיטה, למרות שהדבר גורם להרבה מתיחות בין ההינדואיסטים שהם הרוב (בין 900 מיליון למליארד) לבין המוסלמים...

יש הרבה מקומות בהם יש אוכלוסיה מעורבת ושם לפחות אסור להרוג פרות, כשביקרתי בג'ודפור שאלתי מוסלמי האם הוא ניזון מבשר פרות והוא הזדעזע מהשאלה- השיב לי:
"!the cow is the mother of india"

צול1

New member
את התופעה הזאת אני מכיר

ובקשר למוסלמי שדיברת איתו, יש לי סיפור דומה. שאלתי בחור מבנגלדש שאני מתכתב איתו שהמשפחה שלו שייכת למפלגה האיסלאמית אם חוגגים את הדורגה פוג'ה או פולחנים לקאלי בבנגלדש והוא ענה לי "how do you know matha?".
אז יש אזורים בהודו שמותר לשחוט בהם פרות? זה ממש מעניין. לא היה לי מושג שזה קיים. הייתי בטוח שזה חוק שבל יעבור בהודו.

sailor

New member
כנראה עיד - חג בערבית

כבר נתקלתי לא מעט בכתבות של עתונאים זרים בורים שמיחסים את השם עיד לחג מסוים.
שני החגים העיקריים באיסלאם נקראים עיד אל פיטר ועיד אל אדחה.
בקרלה, באחוזת תה ליד קומילי היתה משפחה שכוללת נוצרים והינדים ובדיוק כשהיינו שם התחילו לבשל "רוטב" לאורז של חתונה למחרת על בסיס בקר.
במסיבת החתונה משתתפים גם הינדים, כנראה לא כולם מקדשים את הפרה עד כדי כך.

צול1

New member
זה לרגל ה"איד אל פיטר".

כלומר "חג הקורבן". סלח לי אבל אני יפואי ואצלנו ה"איד" הפך לסלנג שמציין את חג הקורבן. ל"איד אל אדחה" פשוט קוראים "אדחה". (בסלנג כמובן).

למעלה