שאלה...

6Noa9

New member
שאלה...

אני לא יודעת אם תוכלו לעזור לי אבל אני מקווה.... בכל אופן, לפני כמה זמן ראיתי בטלויזיה כתבה שעוסקת בחקר הזיקנה, והארכת חיים. הראו שם כל מיני מחקרים, ניסויים ותגליות שעסקו בחקר הארכת חיים. למשל: אצל חיידק מסויים מצאו גן שהאריך את חייו וגרם לו להזדקן באיטיות. השאלה/בקשה שלי היא: אם מישהו יודע היכן אני יכולה למצוא עוד מידע וחומר שעוסק בנושאים אלו? ספרים, מאמרים, אתרי אינטרנט- כל דבר. תודה, נועה.

ללא שם™

New member
../images/Emo26.gif

אני לא יודעת על מה את מדברת, אבל אם את מתכוונת לכל הקטע עם טלומרים, טלומראז, וכל זה, אני יכולה לחפש לך מאמר שקראתי על זה פעם ~~

*GormE*

New member
בספר החלקיקים האלמנטרים

הועלתה תאוריה שבה הזקנה נגרמת עקב שכפול לא זהה מפני שסליל הDNA הוא מסובב ולכן נקטע כל הזמן. הפיתרון שהוצע הוא DNA מעגלי (כמו של חיידקים) אני מקווה שאני זוכרת את זה נכון בכל מקרה, לא נראה לי שזו תאוריה שהוכחה, היא לא נשמעת לי הגיונית במיוחד

קראתי איזה מאמר על זה לא מזמן

מאמר מתוך גלילאו מלפני שלוש שנים שבעצם אומר שלתאים יש מנגנון של "הרס עצמי"... יש מחזור חיים מסויים לכל גוף ולתאים שבו ויש קשר בין החילוף חומרים לבין אורך חיים אצל כל בע"ח למרות שהאדם קצת חורג בכך שיחסית למהירות של חילוף החומרים הוא חי הרבה. וכמו כן יש חלקים בגוף שיש להם שחיקה עם השנים כמו מפרקים וכו´. למרות שעדיין רב הנסתר על הגלוי בתחום אז עדיין היתכנו תגליות חדשות. כמו כן מצויין שחד תאים אינם מזדקנים. מקוה שעזרתי קצת...

2_be

New member
אז ככה

דבר ראשון ברוכה הבאה נועה
ועכשיו לעיניננו: בשנים האחרונות נעשו לא מעט מחקרים בנושאי זקנה בין השאר עסקו בהיבט הגנטי. הנה כמה דברים שמצאתי ובטח יענינו אותך <אציין שרק ריפרפתי עליהם מפאת השעה
>: פה, כאןוהנה אפילו עוד.

6Noa9

New member
ממש ממש תודה

התגובות והקישורים מאוד עזרו לי. אני הולכת לבלות פה המון.... אני במגמת ביוטכנולוגיה אז ככה שמצפה לכם עוד הרבה עבודה.... שוב תודה, נועה

מגמת ביוטכנולוגיה

זו בטח מגמה מעולה... אני במגמות ביולוגיה, כימיה ופיזיקה וכל הזמן אני מנסה לשלב בין המקצועות, ומביא את כיתת הביולוגיה שלי לדיונים יותר מעניינים מאשר חקלאות!

6Noa9

New member
../images/Emo46.gifהייי!!!

אני שומעת כאן התנשאות? ביוטכנולוגיה הוא תחום רחב מאוד, אתה אמור לדעת את זה.... חקלאות היא לא הענף היחיד שקשור לביוטכנולוגיה! תעשה מחקר קטן, וכשתבין- תחזור אליי שוב...

התנשאות? להפך! ../images/Emo4.gif

התכוונתי שמגמת הביולוגיה בבית ספר שלי מתרכזת בחקלאות! אני כל הזמן מנסה לשלב את הטכנולוגיה בלימודים שלנו, כדי שיהיו יותר מעניינים. הלוואי שהייתה מגמת ביוטכנולגיה בבית ספר שלי!

6Noa9

New member
אה....

סליחה...
ולמה מרכזים את הביולוגיה דווקא בחקלאות? זה המקצוע שאני הכי אוהבת ואפשר ללמוד בו דברים ממש מעניינים יותר מחקלאות.

nsr

New member
אני קראתי על...

תאוריה שאומרת שהגוף מזדקן בגלל רדיקלים חופשיים של חמצן שיש באויר (מצטער אם יש טעות במינוח) ובמזון שלנו. עשו גם מחקר מעניין על קופים שקיבלו אוכל מיוחד ותוצאות הבדיקות, שעשו להם, הראו שמצבם יותר טוב. אני חדש פה ואני רוצה לנצל את ההזדמנות ולהגיד שזה אחלה פורום! ביי ביי נ.ב מצטער אם מה שכתבתי היה גיבוב שטויות ולא קשור לנושא

למעלה