שאלה ..

שאלה ..

איך יודעים שבאמת זאת הפרעת אכילה ? ולא סתם הכל בראש .. ?
כאילו יש את הקול בראש שאומר שאחרי כל מה שנכנס לפה גם אם זה מים (לאחרונה) צריך ללכת להוציא את זה ולנקות את הגוף ..
ומצד שני יש את הקול שאומר :"די מספיק , שיגעת את הגוף.."
אני משתגעת מעצמי .

בהמשך לשאלתך

הפרעת אכילה בעיניי היא כלל לא הפרעה באכילה אלא במחשבה ובהרגשה קודם כל. אח"כ זה בא לידי ביטוי בהתנהלות עם האוכל. אז כל עוד היחס שלנו לאוכל הוא אחר מאשר דלק נכון לגוף או משהו מחבר משפחתי/חברתי...אלא מתחיל להיות כבר מנהל אותנו או יוצא מהשליטה שלנו...יש פה סימן שמשהו לא באיזון. אני אישית לא אוהבת להיכנס לשמות איך קוראים להפרעה, כי תכלס מה שמשנה שזה מפריע לבן אדם בתפקוד שלו. ומה שהכי חשוב זה איך משתחררים מזה ומה לומדים תוך כדי במסע הזה. יש פה שיעור ללמוד. על עצמנו, על היחס שמגיע לנו, על היחס שאנחנו נותנים ומקבלים מאחרים. מה מגדיר אותי? הגוף או הפנימיות? יש פה כמה שאלות טובות לברר. ובטח - הכל במחשבה יתברר. ובהרגשה. ואז היחס לאוכל גם הוא יתאזן.

היי

תודה על התשובה , אבל לא באמת הבנתי הרבה ממה שאמרת .
הרבה מידי מידע בשביל פעם אחת ..
אני לא חושבת שאני שמנה או לא ניראת טוב .. או לא יודעת מה ..
אני פשוט לא מבינה למה שלחו אותי לדיאטנית מומחית להפרעות אכילה ..
מנסה לחשוב עם עצמי ולא עולה על משהו מיוחד ..

בהמשך למה שכתבת

כתבת: "כאילו יש את הקול בראש שאומר שאחרי כל מה שנכנס לפה גם אם זה מים (לאחרונה) צריך ללכת להוציא את זה ולנקות את הגוף ..
ומצד שני יש את הקול שאומר :"די מספיק , שיגעת את הגוף.."
בדיוק בגלל הקול הזה שלחו לטיפול. כי הרי אדם שמתנהל רגיל פשוט אוכל וממשיך הלאה. לא חושב אחורה מה אכל וכמה ושצריך להוציא את הכל. ואם יש פה משהו שמתחיל "לשגע את הגוף" כמו שאמרת, אז זה משהו שכדאי להתחיל להחזיר לאיזון מחדש.
את יכולה לכתוב על התשובה שנתתי לך מה חסר לך להבין? איזה משפט לא הבנת ואסביר ואפרט את הכל.
לגבי מה שאמרת: "אני לא חושבת שאני שמנה או לא נראית טוב" - זה נפלא! אפילו הייתי לוקחת את זה לכיוון של לכתוב או לומר לעצמך בקול מה אני כן? אני נראית טוב, אני יפה, אני.... ולאט לאט לחזק את הקול הזה בך. יש לזה השפעה ישירה על ההתנהלות עם האוכל. אם תרצי עוד אכוונה תכתבי כאן

למעלה