שאלה

שאלה

מתי חוגגים ברוסיה כריסמס?יש חברים ברשת ככה אדע מתי לאחל בדיוק לאלו מרוסיה והבמדינות הבלטיות!
ב. לצערנו לא מעט לא יהודים מגיע וזה עצוב אך שלא יסתכלו על זה,לכן היום מי שמכיר רוסיה או אתיופית צריך לבדוק טוב טוב את היסטוריה של הבחורה בגלל יהדותה ולא רק גם אולי היא ממזרה ואני לא יודע?
לכן עדיף שיגיעו רק יהודים נטו שלא יהיה בלבול ,גם אני גרתי בחול באירופה וראיתי הכל ..

Astroo

New member
ב-7 לינואר

לגבי החלק השני, זה לא בעיה כלל. אין אף בחורה ממוצא רוסי שמסתירה מה המוצא של הוריה. יצאתי עם כמה בחורות שהיו יהודיות רק מצד האב והן מייד סיפרו לי את זה. לא המשכתי את הקשר איתן, אבל לא מהסיבה הזאת.
לגבי החלק השלישי, קיים חוק השבות שהוא אחד מחוקי יסוד. אף אחד לא הולך לתקן את החוק הזה בזמן הקרוב, אף מפלגה לא דוגלת בזה (חוץ מהמפלגות הערביות). כל העולים מגיעים לישראל לפי חוק השבות ומקבלים אזרחות. ברגע שקיבלו את האזרחות הם ישראלים בדיוק כמוך ואין לך שום זכות להגיד להם שמקומם לא כאן. באותה מידה הם יכולים להגיד לך שמקומך לא כאן.

תודה

זה שאבא יהודי לפי היהדות לא תופס כלל היא גויה ,קודם כל חוק השבות לא היה במשאל עם,מאמין שאם זה היה עומד לבחירת הציבור 90 אחוז לא רוצים לראות כאן גויים עולים בהמונהם,עשו את זה כביכול שלא יהיו משפחות מופרדות ,אבל אם מעלים לכאן בן דוד שהוא גוי לגמרי אז זה לא מתאים,כנל גם לגבי הפלשמורה האתיופים מי שהתנצר מרצונו החופשי וכו שישא באחריות ולא יעשה לי הצגה עם כיפה ותקשורת שאחשוב שיש לו קשר ליהדות!
יש הבדל בין ישראלים לבין יהודים,למשל ערבי ישראלי זה ערבי פלסטינאי אין לו קשר למושג ערבי ישראלי,הוא פשוט חי תחת אחריות מדינת ישראל,גם לא ממש נכנה אותו אזרח כי הוא לא הכי משלם מיסים ובונה לפי החוק כמו כל אזרח נורמטיבי !

שוב כיהודי אני יכול וצריך להתרעם שעולים כאן לא יהודים,זה משפיע על חיי וכו אני לא צריך לבדוק הכרות עם עולה חדשה גם אם היא מארצות הברית ולא ארתודכסית את יהדותה וכו,גם אם הוריה בחרו להיות רפורמים ,ואם היא בחרה להיות רפורמים ורוצה נישואים איתי היא תצטרך ללמוד ולהיות שייכת לזרם הארתודוכסי או דתי לאומי.

אני עליתי כי זאת מדינת העם היהודי הכונה סבי וסבתי,הם עשו מהלך גדול רגלית ומתוך בחירה וסכנות רבות ,ולא התבוללו ולא חיכו 70 שנה שיפלו החומות בברית המועצות ,פשוט עשו מהלך מסוכן רגלית כדי לעלות לכאן מתוך אהבת הארץ והמסורת ואמונה יהודית ,ולא להיות נתמכי ביטוח לאומי או תומכי התבוללות עם ערבים נוצרים וכו

beatman

Member
היום נראה לי זה כבר פחות מ-90%

ראה את ההודעה בו אסטרו דיבר על חבריו לעבודה, וראה את הטוקבקים בוואיינט.
אבל כנראה עדיין מעל 50% רוצים מדינה יהודית עם עלייה יהודית.
&nbsp
"חיכו 70 שנה שיפלו החומות"
להזכירך היה מאוד קשה לצאת מבריה"מ, רק למעטים היה מזל, היו גם כאלה שנענשו בשל רצונם לעזוב, ע"ע אסירי ציון.

מתאר לעצמי שהיה קשה

תמיד בגולה היה קשה גם בתימן מצב היהודים היה בכי רע ,אבל עשו השתדלות ,אסירי ציון ידוע סיפורם כל הכבוד להם!
בתימן התבוללות הייתה כמעט אפסית כי שמרו היטב מרחק מהגויים,שמשפחות יהודיות מתערבבות עם גויים או רפורמים וכו אז המצב בכי רע...

beatman

Member
נכון, בתימן גם לא היתה פעילות אנטי יהודית כמו בבריה"מ

בבריה"מ הקהילות היהודיות פורקו ובוצעה עקירת דת ורוסיפיקציה ליהודי תחום המושב.

השאלה

היא אם בבית ובשכונה יכלו לשמור על היהדות ומסורת יהודית?או שהחליטו להתערבב כי אין מה לעשות השלטון נוקשה..

בתימן לא היו גואלגים,שמה מוסלמי נדלק על היהודיה והיהודיה הייתה יותר יפה מהגויה ,הוא פשוט בלילה בא ושחט את בעלה והילדים וחטף אותה ונשא אותה לאישה במסגד בכפר,ואין מי שיתערב היהודים היו בני חסות שילמו פרוטקשן חודשי ,תימן זה אלקעידה עדה מוסלמית סונית הכי נוקשה שיש,לכן המדינה הזאת חוץ מנופים מפורקת מכל כיוון מאות שנים,רק עדן בגלל שהייתה בשלטון אנגלי יותר מתקדמים משאר הארץ ,לכן יהודים משם עברו ללונדון ולא לארץ כי הגבילו בעלי עסקים אז כאן

beatman

Member
לא יכלו

לא היתה אפשרות טכנית, השלטון רדף בחלק מהתקופות ולא היתה לגיטימציה חברתית.
&nbsp
מעטים מאוד מאוד שמרו על חלק מהסמלים או המצוות בסתר ובשקט.
כאשר במשך דור-שניים לא יכולים כל כך לשמור והדורות הבאים גדלים באווירה כלל סובייטית, אז התוצאה היא אזרח סובייטי אתאיסט למהדרין שת.ז שלו היה כתוב תחת סעיף הלאום: "יהודי".
&nbsp
בתימן אמנם היהודים שילמו מס גולגולות, אבל לרוב חיו בשקט ויכלו לשמור מצוות וללמוד תורה.

157cm

New member
רואים היטב שהיא הייתה "אפסית"

זה רשום להם על המצח, אבל יותר מכל רואים את זה על הפרצוף

Astroo

New member
ישראל היא דמוקרטיה פרלמנטרית

אין כאן מנגנון של קבלת חוקים במשאל עם, כמו בשווייץ למשל. הכנסת החליטה לחוקק את חוק השבות בתור חוק יסוד וכדי לשנות את החוק צריך תמיכה לפחות 61 קולות של חברי הכנסת. זה לא יקרה בזמן הקרוב. בכל אופן, אתה לא מסתכן בכלום, כי אף בחורה לא מסתירה את מוצאה, כפי שכתבתי מקודם. ואפילו אם בחורה מסויימת תבחר להסתיר את זה, בית הדין הרבני יעלה על זה. אם תחליט לא לצאת עם עולות מרוסיה כלל, מה טוב, יישאר יותר מבחר לגברים ממוצא רוסי בישראל. כשהייתי בגיל הדייטינג אף בחורה ילידת הארץ לא היתה מוכנה לצאת איתי, למזלי היה לי מבחר לא רע בגלל אנשים כמוך שמסננים בחורות עולות.

מבחינתי כיהודי מאמין

צריך לדעת הכל גם אם היא ילידת הארץ ממוצא מזרחי ,ואם היא נולדה לנשואה מרומן אסור,וכי למה?כי כל נישואים איתה הנישואים מבוטלים והילדים פסולי חיתון עד דור 7 שביעי נדמה לי,אני גם תומך בבדיקת רקמות לכל תינוק שנולד בכדי שכל הורה ידע שזה ילדו ואז לא יהיה בעיית ממזרות,לכן דתים לאומים וחרדים עושים אילן יוחסין בכדי שלא יהיה בעיות גם אצלם!
הכרתי רוסיות כמו שאני מכיר ישראליות ,אוקראניות יותר זורמות ונעימות ביחס ,הרוסיות יש להן קטע שהיא בדמיון שהיא איזו מלכה או בת אצולה שצריך לשרת וכו,ברגע שמתערבבים כאן עם הישראלים אז גם המנטליות נדבקת..
אני לא מסנן עולות אלא לא יהודיות ,תאמין לי במצב של היום שווה לגייר בת כפר משם ולהביא לכן,המנקה של אימי בת 24 הביא אותה גרוש בן 60 פלוס וחי כמו מלך איתה ,וציוץ מיותר מהפה אתה לא שומע ממנה ...

beatman

Member
אתה עושה צחוק ?

"שווה לגייר"
אתה מודע שהיהדות נגד מיסיונריות ?
אין דבר כזה "לגייר" ביהדות!
&nbsp
אדם יכול להתגייר אם הוא מאמין בתורה ורוצה להצטרף בכנות לעם ישראל.
אם "תגייר" מישהי בשביל אינטרסים כלשהם, זה לא גיור, אלא שקר.

ברור שגיור לשם יהדות במלואה

לא גיור בשביל להיות חילוני גמור ,ואז אורח חיים דתי זרם דתי לאומי

beatman

Member
זה לא מה שכתבת

רשמת "במצב של היום שווה לגייר".
זה "גיור" בשביל מציאת בת זוג, בלי שאתה יודע אם היא רוצה או לא (ברור שלא, היא לא יודעת מה זה יהדות בכלל עד שאתה מוצא אותה).

ברור שזה צריך לבוא ממנה

רק נפרדתי מקולמבינית מאוד נאה ,שבגלל שהמשפחה שלה דבק איתה ולא מצא חן בעינהם שהיא רוצה להתגייר ,אז הפעילו עליה לחצים והיא ויתרה בגלל המשפחה,אין לך ברירה מה שנקרא אם זה לא ממנה או ממנו מכל הלב אז חבל על הזמן

למעלה