שאלה

*GormE*

New member
אה, נעים מאוד..

אני איבי
נראה לי שמצאתי נישה חמה, היות ואבולוציה זה יותר מנושא אהוב, זו גישת חיים

שוב לא נכון

אבולוציה היא תיאוריה מדעית וקשה לי להבין איך בדיוק היא יכולה להיות דרך חיים. בני האדם שניסו לממש את עקרונות האבולוציה כדרך חיים לרוב היו בלתי-מוסריים בעליל.

*GormE*

New member
ברור שהם לא היו מוסריים

האבולוציה היא לא מתחשבת, היא לא חברותית אותם אנשים ניסו לתרום לה ולא למין שלהם, וזו הטעות לעומת זאת אני מאמינה באיזון. זה אולי הדבר הכי מוצק שקיים, ולהבדיל מכל אמונה אחרת- כן ניתן להוכחה (ואני לא מדברת על טרליוני שנים אלא מספיקה הצפייה בהאביטאט אחד כהוכחה) ואם זה כל כך נכון- למה שזה לא ישרת אותנו ביום יום, האמונה שיום אחד אתה למעלה וביום אחר מסיבות שונות תהיה למטה ועם הכלים הנכונים וההסתגלות המיטבית יש לך סיכוי להיות הטוב ביותר איך זה כדרך חיים עבורך?

אין קשר בין האבולוציה

לבין המשפט "לא לעולם חוסן" (דהיינו, יום אסל יום בסל). ביקור בבית לוינשטיין, במכנה ההשמדה מיידאנק או בפרברי העוני של ניו דלהי יראו לך שיש אנשים שהעולם אצלהם קצת פחות מאוזן. כמובן שאמונה מסייעת לאדם, אבל להפוך את האבולוציה לאמונה רוחנית זה מאוד מעליב את דארווין לדעתי, שגילה את מקורינו האמיתי.

*GormE*

New member
באמת שלא הייתי רוצה להעליב את דארוו

ין או כל מנוח שלא יצא לי להכיר ואני לא נוטה לעשות זאת לכל תאוריה מדעית, אבל מה לעשות שמצאתי את עצמי מהרהרת באבולוציה ומצאתי בה השלכות יותר משמעויות ממה שכנראה מתכוונים בספרי הלימוד אולי אני כופה עליה עקרונות בכלל לא נכונים, אבל כל עוד הם מספקים את העבודה אני נינוחה וזה לא שאני מהווה סיכון או איום לתאורטיקנים החביבים היות ואני לא מוכנה בכלל להתחייב רק לתיאוריה זו או להפיץ אותה ברבים רק לפי גרסתי האישית אמונה רוחנית? לא ממש, אבל הבנה נכונה יותר של המתרחש סביבי- זה כן.

זה לא נכון

תבדקי במילון את משמעות המילה אמונה. אמונה איננה מבוססת על ראיות ועדויות. את יכולה לחשוב שהאבולוציה התקיימה, או לקבל את תיאוריית האבולוציה, אבל את לא יכולה להאמין באבולוציה. ולמה להאמין שהאדם בא מהקוף זה לא חכמה? האבולוציה איננה כח, אין לה רצון והיא לא מאזנת שום דבר, מדובר בסה"כ בתהליך.

demoloc

New member
סתם משהוא שמיתבקש להגיד אותו.

מוצא האדם הוא לא מהקוף!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! בסה"כ יש לנו אב\ות משותפים

Charles Darwin

New member
מוצא האדם הוא כן מהקוף. וליתר דיוק

מהשימפנזה. אולי לא השימפנזה שאתה רואה בספארי, אבל משימפנזים לכל דבר שחיו לפני 5 מיליון שנה...

*GormE*

New member
אם אתה רוצה כל כך

תחייה אתה בהגדרות ממילון וחבל שאתה מפספס כל כך הרבה אפשרויות- גם ממשחק דיגר אתה יכול למצוא עקרונות מנחים לחיים אם אתה רק מחפש מעט תובנה, אבל לשלול עולם שלם ולו מפני שאתה חי לפי קריטריונים והגדרות זה עצוב מאוד אבל מצד שני, יש אנשים שנוח להם לאכול רק מה שהכתיבו להם אבל אל תקראו לעצמכם נאורים בעוד שאתם משמיצים את כל השאר.

זו בדיוק הנקודה

מדוע להוציא תובנות מדבר שאין לו כל תובנות? האם אני מקובע ושמרן מפני שאינני רואה בחפיסת גבינה צהובה ריקה מיצג אומנותי? יש אמנם כמה רעיונות בפוסט-מודרניזם, אבל בסופו של דבר הוא מוביל אותנו לתהום אינטלקטואלי. אגב, זוהי אמנם דעתי על עצמי, כך שיש לקחת אותה בערבון מוגבל, אבל הכינויים "מקובע" "חי לפי הגדרות" וכיו"ב ממש לא הולמים אותי.

Charles Darwin

New member
../images/Emo6.gif בד"כ אני לא מצחיק את עצמי, אבל

שנה שעברה הייתי בתערוכה (פוסט-מודרנית) במדריד והיו כל מיני יצירות שהורכבו מכל הבא ליד...בשלב כלשהו פניתי לחברים שהיו איתי (חלקם לא דוברי עברית) ואמרתי: "hmmm, this is an intriguing piece" כשאני מצביע על מטף כיבוי אש שהונח בצד החדר (לפי הוראות הבטיחות בגלריה). טוב, הייתם צריכים להיות שם אבל תאמינו לי שזה הצחיק בזמנו...

demoloc

New member
כבר נאמר

יש בבוב ומרגרט ששודר לפני כמה שנים בערוץ 6 (הייתי רואה את זה לפני שקיבלתי yes ) שהם היו בתערוכת אמנות והוא הצביע על פח זבל ואמר שממש אפשר להרגיש את תחושת הגועל שחש האומן מהחברה המודרנית (או משהו בסיגנון)

למה לא?

אני מאמין שיש יותר מסביבנו ממה שאנחנו רואים (למרות שלאו דווקא אלוהים כפי שהוא מוגד לפי אחת הדתות). יש משפט יפה שאומר שהמדע תפקידו לתאר ולא להסביר. אם כך- אלוהים, או אלוהות, הם הסיבה.

neko

New member
מיליארדים חיים במזרח הרחוק ללא

שום "כוח עליון". אלוהים אינו סיבה, הוא תירוץ לחוסר רצון או יכולת לחקור את הסביבה. אם כל האנושות הייתה מקבלת את דברי הכנסייה על כך שאנשים חולים כי אלוהים רוצה להענישם, עד היום לא היינו יודעים על קיומם של חיידקים ווירוסים למשל.

למעלה