שאלה

שאלה

הייתם רוצים לדעת שפגיעה מינית קרתה לילד שלכם? כלומר אם שומדבר בהתנהגות לא היה משתנה והכל היה נשאר כרגיל הייתם רוצים לדעת? למה?

מוצרלה

New member
../images/Emo24.gif היי ויויאן של סמי

שאלה עם הרבה תשובות. כל הורה היה לוקח את למקום אחר. אבל!!! אני חושבת שמן הראוי,עבור הילד שנדע מה קרה לו ועל ידי מי ומתי וכו'. לא כל ילד אחרי פגיעה מינית משדר אותות מצוקה בצורה כזאת שהורה יכול להבחין בה, למרות שכל אבא ואמא מכירים את הילדים שלהם,כמו את כף ידם, הם יודעים מתי הם עצובים ומתי מהורהרים ומתי משועממים, וכשקורה מקרה כזה לילד, אין ספק שמשתנים בו דברים, וכשהורה מבחין בשינוי התנהגותי אצל ילדו, הוא חייב, אבל חייב לתת את הדעת. הילד צריך עזרה, אסור לו לסחוב את הפגיעה לבד, קשה להתמודד עם זה. זה לא הענין לטמון את הראש בחול ולהגיד לא ראינו לא ידענו. זה יצא בשלב מאוחר יותר אצל הילד, אפילו בתור בוגר, או בתור אבא/אמא בעצמו/ה, ואז המחיר יהיה גבוה מידי.

רוצה לדעת וחייבת לדעת

אני הכתובת הכי הכי של הילדים שלי. והם יודעים את זה. כל דבר חריג אני חייבת לדעת, כדי שאוכל לעזור. אסור, אבל ממש אסור, לטאטא דברים מתחת לשטיח ולקבור אותם. בכל ארוע חריג יש לטפל ולתת לילד טיפול הולם. ואסור בשום פנים ואופן לכעוס עליהם. הם לחלוטין לא אשמים. נזק היום שלא מטופל, גדל ותופח למימדים מפלצתיים בעתיד. ואז קשה הרבה יותר לטפל.

אבל

כואב לכם (ההורים) לדעת כזה דבר לא? זה פוגע בכם ומסבך המון את החיים... אז אולי לא כדאי כי עדיף שרק לאחד יכאב מאשר לכמה...לא?

מוצרלה

New member
ויויאן של....

ברור שיש דברים שעדיף לא לדעת עליהם, הלוואי והיינו יכולים להתעלם מכל מיני דברים בחיים שלנו, הלוואי שהיינו (כבני אדם) להפנים ולהכחיש מאורעות בחיינו. אבל אני לא חושבת שיש הורה אחד בעולם, שלא מרגיש את הילד שלו, גם הורים מוגבלים נפשית,פיזית או בריאותית, מרגישים את הילדים שלהם. ונכון, שעדיף לא לדעת כדי לא לכאוב, אבל בשביל זה אנחנו בני אדם, קודם כל בני אדם, אחר כך הורים, כדי לתת את כל המענה שילדנו צריכים, זה חלק מחבילת ההורות, לא רק לחבק ולנשק כשנחמד, אלא גם לעטוף ולכסות כשרע. אני לא חושבת שאם לך היה קורה משהו, ולא משנה מה, ואת היית נורא עצובה,ופגועה וכועסת אבל.... משאירה בפנים, בתוך תוכך, לא היית רוצה שאמא או אבא יקלטו שמשהו אצלך לא בסדר? שיבואו ולפחות יחבקו? תחשבי על זה. כהורים יש לקחת את הטוב ואת הרע, אין מה לעשות.

למעלה