שאלה:

מצב
הנושא נעול.

Idan91

New member
שאלה:

שאלה:
אני צריכה להגיע מחר בבוקר לרחוב החשמל בת"א מרכבת צפון או מהתחנה המרכזית (מה שלוקח פחות זמן...). אילו קווים עומדים לרשותי? תודה!

עליך להזהר עם ניסוח כזה של שאלה

שאלה:
אני צריכה להגיע מחר בבוקר לרחוב החשמל בת"א מרכבת צפון או מהתחנה המרכזית (מה שלוקח פחות זמן...). אילו קווים עומדים לרשותי? תודה!
אנשים פה בפורום עוד יצלבו אותך ויזרו לך מלח על פצעי הצליבה... בגלל שרשמת רכבת צפון. ובכן לך אופציה לרדת בתחנת ארלוזורוב (זו שאת בטעות קוראת לה רכבת צפון) ולקחת קו 5 שמגיע פחות או יותר לאזור. אם את באה מהרכבת את יכולה לרדת בתחנת ההגנה ומשם ללכת 4 דקות הליכה לתחנה המרכזית החדשה ושם לקחת קו זה בכוון ההפוך. או להמשיך ברגל מתחנת ההגנה לרחוב החשמל. זה, בדוק ע"י הבוס שלי מהעבודה הקודמת, 15 עד 20 דקות הליכה.

איליה.

New member
אף אחד לא מתקן שמות של תחנות סתם.

אנשים פה בפורום עוד יצלבו אותך ויזרו לך מלח על פצעי הצליבה... בגלל שרשמת רכבת צפון. ובכן לך אופציה לרדת בתחנת ארלוזורוב (זו שאת בטעות קוראת לה רכבת צפון) ולקחת קו 5 שמגיע פחות או יותר לאזור. אם את באה מהרכבת את יכולה לרדת בתחנת ההגנה ומשם ללכת 4 דקות הליכה לתחנה המרכזית החדשה ושם לקחת קו זה בכוון ההפוך. או להמשיך ברגל מתחנת ההגנה לרחוב החשמל. זה, בדוק ע"י הבוס שלי מהעבודה הקודמת, 15 עד 20 דקות הליכה.
אף אחד לא מתקן שמות של תחנות סתם.
אנחנו עושים את זה כדי לעזור לאנשים. אם מישהו שואל שאלה בפורום, והוא חושב שהשם של התחנה הוא צפון או ארלוזורוב, הוא לא יידע איפה לרדת מהרכבת, כי ברכבת היא מופיעה בתור ת"א מרכז סבידור.

Idan91

New member
אוקי:

אוקי:
אני יכולה להגיע ישר לתחנה המרכזית החדשה. משם קו 5? ולמה לא רכבת צפון? איך נוצר כל בלבול השמות הזה?

איליה.

New member
התחנה לא נקראת רכבת צפון

אוקי:
אני יכולה להגיע ישר לתחנה המרכזית החדשה. משם קו 5? ולמה לא רכבת צפון? איך נוצר כל בלבול השמות הזה?
התחנה לא נקראת רכבת צפון
ומעולם לא נקראה רכבת צפון. השם הוא ת"א מרכז. בפי העם יש המכנים אותה רכבת צפון, בניגוד לתחנת ת"א דרום ז"ל שממנה יצאו פעם הרכבות לירושלים ולרחובות. אבל השם הזה אינו נכון והוא רק מבלבל. חוץ מזה לתחנה הזאת ולמסוף האוטובוסים הסמוך יש מספר שמות רשמיים: רכבת ישראל קוראת לה "ת"א מרכז (סבידור)" אגד קוראת למסוף "מסוף 2000" או "מסוף ארלוזורוב" דן קוראת למקום "רכבת מרכז" לדעתי, השמות המקובלים שלפיהם כל אחד יזהה את התחנה ולא ייווצר שום בלבול הם שניים: רכבת מרכז וארלוזורוב.

מצב
הנושא נעול.
למעלה