שאלה...

הדס100

New member
שאלה...

תגידו, אם שילמתי מקדמה של 4,000 מהפיקדון- אפשר להחזיר לי אותה? אם עכשיו אני מודיעה להם שאני מבטלת את ההרשמה שלי לשנה הבאה- הם מחזירים לי את המקדמה? סך הכל עכשיו רק יוני...

למה את רוצה לבטל את ההרשמה?

קרה משהו? (אם זה הויכוח המטופש על ההבדל בין מכללות ואוניברסיטאות שהיה בפורום שכן לנו אז זה ממש לא לעניין, אל תתני לזה להשפיע עלייך כל כך) בכל אופן, הם אמורים להחזיר חלק מהמקדמה לדעתי. תלוי כמה זמן מראש ביטלת (זה מחולק לאחוזים שונים...) הכי פשוט להרים טלפון לשם ולשאול. אבל - מה קרה???

הדס100

New member
../images/Emo7.gif

אני לא יודעת מה לעשות עם עצמי. אני מחליטה החלטות ופתאום משנה אותן. אתמול, פתאום התחלתי לחשוב לעצמי- אולי אני אדחה את הלימודים בשנה ואשפר את הפסיכומטרי??? מסיבות כלכליות בלבד!!! אני באמת מאמינה שהמכללה למנהל היא מכללה טובה, אבל השכר לימוד ממש ממש גבוה. (וזה בלי לדבר על נסיעות, ספרים, צילומים וכו'...) ואז התחלתי לחשוב על זה ממש לעומק- וחשבתי לי... אם רק הייתי יכולה להיות בטוחה שאני אצליח לשפר אותו- אני צריכה להוציא 690, ויש לי עכשיו 620.(עשיתי לפני הצבא). אני יושבת בבית ומתלבטת, וחושבת, ממש לא בא לי להתחיל לשפר, ומצד שני- אולי זה שווה ניסיון, ובכל מקרה מה כבר בוער לי- השתחררתי רק לפני 4 חודשים... אבל אני מפחדת פחד מוות שאני לא אצליח לשפר אותו, ואז גם בזבזתי שנה וגם אנרגיות וכסף ואני סתם אחטוף דיכאון. התקשרתי למכללה ואמרו לי שעד ה1 ביולי מקבלים בחזרה את כל המקדמה, אז יש לי כמה ימים להחליט ואני ממש מבולבלת.

Kiru

New member
יש לי כמה דברים להגיד על זה

1. הרבה אנשים מרגישים חוסר ביטחון קצת לפני שהלימודים מתחילים. מעטים ממש נעולים על מה שהם רוצים גם מבחינת תחום וגם מבחינת מקום. בשנה שלפני תחילת הלימודים התלבטתי בין 5 מקצועות לפחות, עשיתי (ליתר בטחון, את יודעת
) פסיכומטרי ובגרות במתמטיקה שבסוף לא הייתי צריך, ולמעשה החלטתי סופית משהו כמו חודש לפני תחילת הלימודים. כך שהתלבטות זה לא דבר נדיר. 2. תמיד (טוב, לא תמיד, זה תלוי בציונים) יש אפשרות לעבור אחרי שנה לאוניברסיטה. כך יצא שגם תחסכי שנה, וגם תשאירי אפשרויות פתוחות. אני מכיר אישית מישהי שעברה לאוניברסיטה העברית אחרי שנה במשפטים במכללה למנהל. 3. אף פעם אי אפשר להיות בטוחים, אבל לשפר פסיכומטרי ב-70 נקודות זה לא בשמיים, בוודאי כשמדובר בציון מלפני הצבא. 4. שכ"ל שנתי זה שיקול רציני. מקדמה, לדעתי, הרבה פחות. מכאן והלאה זאת החלטה שלך...

../images/Emo13.gif צודק!

הדס בואי אלינו... קירו: תוכל להרחיב על אופציות המעבר לאוניברסיטה נשמע ממש מעניין!!! (לא כי רע לי במכללה...)

הדס100

New member
אבל אפשר לעבור רק ע"ס ציונים טובים

מהמכללה? גם אם אין לי את הפסיכו' הנדרש??? בבר אילן אמרו לי שלא מעניין אותם ציונים של המכללה, מעניין אותם פסיכומטרי.

למעלה