שאלה

lovegirl12345

New member
שאלה

מישהו יכול להגיד לי איך אומרים בצרפתית להתראות ויום טוב? בבקשה תכתבו לי בעיברית איך קוראים את זה בצרפתית

בתור התחלה

מומלץ לא לנהוג בגסות,באף בנאדם,ובטח ובטח באנשים שאתה אורח שלהם. דבר שני אפשר לחפש בגוגל לפני שמפנים שאלות:

-אני חייב לך התנצלותlovegirl12345

לא שמתי לב לשם כותב ההודעה ובלבלתי בינך ובין המגיש השני שאיני מצליח לזכור את שמו כרגע. בכל אופן חלקה הראשון של הודעתי לא מכוון אלייך.

yuval k

New member
לא, לא אסור לשאול, אבל יש מקומות

בהם השאלה יותר מתאימה. חלק מזה שיש הרבה פורומים בתפוז היא האפשרות להתמקד בנושאים מסויימים. תסכים איתי שיותר הגיוני לשאול על צרפתית בפורום כמו "תרבות צרפת"? (מעבר לזה, no offence - אבל אתה זה שאמר לי לא להעיר לך על עברית בפורום שפות קלאסיות
) אני שמח לראות אותך שוב כאן, בכל אופן

לכתחילה? בוודאי!

אבל בדיעבד, היא כבר שאלה. וכבר ענו לה. ולא חייבים לקפוץ ולהגיד שזה לא המקום. אם אדם יעצור אותך ברחוב וישאל שאלה במכונאות כי נתקע לו האוטו, ואתה לא מבין במכונאות, תענה לו "יש מוסך בשביל שאלות כאלה?" או שתנסה לעזור במה שאתה יכול ואז תאמר לו שכדאי לקפוץ למוסך.? לגבי מה שאמרתי לך על הערה בנושא עברית- זה אותו עניין, לא על כל טעות בכתב צריך להעיר כמו שלא על כל שאלה שאינה קשורה לפורום צריך לצעוק "זה לא הפורום" תחשוב שאם תהיה נחמד גם לאנשים ששואלים שאלות שאינן קשורות לפורום, יצטרפו לפורום עוד ועוד אנשים איכותיים.

yuval k

New member
לא גירשתי אף אחד.

פשוט הסברתי שזה לא שייך לנושא הפורום, כדי שבפעמים הבאות, לכתחילה, השאלה תישאל במקום הנכון. הסיבה היחידה (מעבר לזה שאני לא יודע צרפתית) שלא עניתי גם לשאלה היא שכבר התקבלה תשובה.

כנראה שהיא יודעת שזה לא שייך

וגם אם לא, לא חייבים להעיר בנושא כזה. לא הייתה לי טענה כלפי זה שלא ענית לשאלה שלה.

yuval k

New member
אז אני מצטער, אבל אני חולק על דעתך

אם היא יודעת שזה לא שייך, למה היא שאלה פה ולא בפורום מתאים יותר? דעתי היא שכן רצוי להפנות את תשומת הלב לכך. לא היתה שום כוונה רעה בזה, ואני לא יודע למה כל כך מפריע לך. (אל תצא להגן על אחרים וגו')

ייתכן כי הייתה צריכה תשובה דחופה

ולא היה לה מספיק זמן לדקדק ולחפש את הפורום המדויק, אלא נכנסה ושאלה בפורום הראשון שקשור בשפות. ייתכנו עוד הרבה סיבות אחרות. יש כמה דברים בנושאי פורומים ברשת שמפריעים לי. למשל שאדם נכנס וכותב, "אני חדש" ואחריו משרשרים 20 איש, "ברוך הבא" ברוב המקרים האדם הנכנס לא ימשיך לכתוב בפורום מכל מיני סיבות והודעת ה"אני חדש" הייתה מיותרת לחלוטין ודחפה לאחור הודעות אחרות חשובות. דבר שני שמעצבן אותי, הן הודעות בסגנון "זה לא קשור לפורום". הפורום אינו קדוש וכך גם לא הלטינית (למרות שיש כאלה שיאמרו שכן, אבל גם הם לא יאמרו שהיא קדושה בעצם, אלא רק ככלי) ומותר לדון בפורום גם בנושאים שאינם מתקשרים בדיוק נמרץ ללטינית. אני לא יוצא להגן על אף אחד. אני מעיר על דברים שמפריעים לי.

שום דבר לא קדוש, ואף אחד לא טען שכן

וכמו כן שירשורים שאינם קשורים באופן מוהבק,או בכלל לפורום הם מקובלים. כל זה בא יחד עם ההסתיגות שאומרת שדברים כאלו צריכים לבוא מתוך אנשי הפורום הקבועים,מכיוון שזהו ביתם. שאלות שאינות קשורות לפורום אשר מובאות ע"י אנשים מבחוץ,גורמות לדילדול אופיו של הפורום וסתם מעצבנות את יושבי הקבע. איני טוען שהפורום מיועד ל"ותיקים" בלבד וסתם אורחים אינם מוזמנים,אבל על האורחים להתחשב ולשים לב להלך הרוח בפורום לפני שהם באים בשאלות. כמו כן, צריך לזכור שזהו פורום חדש מאוד שעדיין צועד את צעדיו הראשונים ועדיין מנסה למצוא את הדרך.

yuval k

New member
אני לא חושב שהתעצבנות יושבי הפורום

היא קריטריון לחוסר-זכות-קיום של הודעה, אבל אני מסכים שהיה זה פחות מפליא (או יותר מתאים) אם ההודעה היתה מגיעה ממישהו שכבר כתב בפורום. לא פעם גולשים טועים בפורום. לא פעם מפנים אותם הלאה (והרבה פעמים עונים להם יחד עם ההפניה).

yuval k

New member
אין בעיה.

אם שמת לב, לא גירשתי אותה. גם אם היא היתה צריכה תשובה דחופה, ההערה שלי לא היתה מפריעה לזה (יכול להיות אפילו שהייתי מחפש את התשובה עבורה אם לא היו עונים לה לפני שראיתי את ההודעה). לטינית ממש אינה קדושה וגם לא הפורום. מצד שני, עדיף לשאול על צרפתית בפורום לתרבות צרפת. ההודעה היתה בהחלט off topic. הדיון בנושאים שאינם קשורים לפורום לא אסור. במקרה זו היתה שאלה פשוטה - אם זו היתה שאלה יותר עמוקה, אתה מסכים איתי שסביר להניח שתשובה הרבה יותר רלוונטית היתה מתקבלת בפורום שעוסק בנושא? (אני משתדל לקבץ הודעות "אני חדש" בדיוק מסיבה זו. אני מסכים איתך לגמרי בזה.)

למעלה