שאלה..

יניבי211

New member
שאלה..

אני בן 22 מאזור המרכז ורציתי לשאול לגבי אומגה 3.. אם אפשר פירוט על היתרונות והחסרונות של התרופה אני אשמח. הבנתי מקרובי משפחה שזה עוזר לשפר את הזיכרון.. אשמח לתגובה על זה. ועוד דבר.. אני מתאמן מספר שבועות כבר בחדר כושר ושוקל לקחת חומצות אמינו בהמלצת מאמן המכון. האם אפשר לקחת את זה במקביל לאומגה 3? האם כדאי לקחת חומצות אמינו? המאמן טוען שאין טעם להתאמן ללא חומצות אמינו? כי ברגע שנותנים מעט עומס לשריר הוא רק נהרס ולא נבנה. מה דעתכם? תודה מראש לכל מי שעונה

אומגה 3 וחומצות אמינו

אומגה 3 זה סוג של חומצות שומן (חד-בלתי-רווי, אם זה אומר לך משהו). זהו שומן מאוד בריא. כמוסות של אומגה 3 לא מוגדרות כתרופה, אלא כתוסף תזונה, משום שזה חומר שנמצא באופן טבעי במזון, כמו למשל: באגוזי מלך, בזרעי פשתן, בדגים מסויימים ועוד. רוב התוספים מופקים משמן דגים. נעשו על אומגה 3 מחקרים רבים. נמצאו עדויות לכך שזה מועיל ל: - לב וכלי הדם (בכלל זה שיפור בכלי הדם במוח, שאחראי לזיכרון) - מניעה וטיפול במחלות דלקתיות - דיכאון - איזון הורמונלי - מניעת מומים מולדים בתינוקות ועוד. מה הסכנות? בדרך כלל אין כל סכנות. יש סכנה מסויימת רק למי שנוטל תרופות לדילול הדם. אומגה 3 מדלל את הדם עוד יותר, וזה עלול להיות מסוכן. כלומר, בסך הכל, אומגה 3 מומלץלרוב האנשים. לגבי חומצות אמינו -- אבני הבניין של החלבון בגוף, יש לי הרבה פחות ידע. לא ממש ברור לי למה צריך לקבל חומצות אמינו בתוסף (ואילו חומצות אמינו בדיוק?) , כאשר ממילא יש את זה במזונות חלבוניים. אם זו המלצה של מאמן כושר, אני ממליצה לשאול מומחה לתזונת ספורט. בוודאי תוכל למצוא מישהו שמתמצא בנושא בפורום חדרי כושר, וינגייט חיים וספורט או בפורום תזונה. שיהיה לבריאות!

למעלה