שאלה

• פותח הנושא arty
  • פורסם בתאריך

arty

New member
שאלה

ניסיתי כמה פעמים לעשות מדיטציה, ותמיד בשכיבה על המיתה שלי, אלב אחרי כמה דקות אני מרגיש צורך להתהפך ולזוז בכדי שיהיה לי יותר נוח, ואז אני יוצא מריכוז. מה אני יכול לעשות בכדי שזה לא יקרה? האם אולי אני צריך לשנות את תנוחת המדיטציה? תודה מראש, ארטי

wee man

New member
הדרך הטובה לעשות מדיטציה

היא פשוט לשבת על כסא עם מסעד גב ישר מה שנקרא אבל לא להשען עליו... ואגב מזל טוב לפורום!!! אני ינון ואני מבין קצת בנושא אז אשמח לעזור אם יש שאלות אבל עדיף שאני ישאיר את זה למומחים שלכם ינון

drall

New member
ברכות ינון

אני לא מבין מה הטעם לדבר כאן על מומחים וכאלו הפורום הזה מתנהל בשיטה קומוניסטית טהורה כל אחד תורם כמה שהוא יכול ומקבל מה שהוא צריך דרול

tsveeka26

New member
מדיטציה דרך תנועה

ינון יש גם אומנות לחימה שנקראת "מדיטציה דרך תנועה". מכיר??? זה נקרא טאי צ´י צ´ואן. זה דבר אדדדדדדדדדדדדדיר צביקה

wee man

New member
מכיר,לצערי

לא ניסיתי אתה מכיר אולי איך אפשר ללמוד את זה לא עם מורה אלא באינטרנט או משהו כזה???

tsveeka26

New member
אין בזה קיצורי דרך

ינון אם אתה אכן רוצה לעשות וללמוד טאי צ´י, אתה צריך ללמוד את התנועות ע"י חיקוי תנועות המדריך והוא יוכל לתקן אותך עד לפירטיי פרטים (זה חשוב). לא לומדים את זה דרך אינטרנט אמנם יש ספר עם תמונות של התנועות אבל זה לדעתי לא אפקטיבי. מה הבעייה להגיע לבית ספר לטאי צ´י?? היום ברחבי הארץ יש הסתעפות רצינית של שלוחות של הבית הראשי אשר נמצא ברח´ חיים לבנון מול מכון התקנים ברמת אביב ועל יד אוניברסיטת ת"א. צביקה

drall

New member
ובכן ארטי

לעשות מדיטציה בשכיבה זה אחד הדברים היותר קשים שיש. אני לא יודע מה אתה עושה כשאתה מנסה לבצע מדיטציה אבל בדרך כלל רוב הדברים האלו מוצלחים יותר בישיבה. מה שכן אם אתה רוצה להתנסות באפקט חזק במיוחד אני מציע שתעמוד דרול

arty

New member
לוטוס או כיסא ?

איזו מדיטציה קלה יותר או עדיפה, ישיבת לוטוס על הרצפה או פשוט ישיבה על כיסא ללא השענות עם הגב?

drall

New member
ישיבת לוטוס

זו ישיבה דומה לישיבה מזרחית אלא שבישיבה מזרחית כף רגל ימין נמצאת מתחת לברך שמאל וההפך ואילו בישיבת לוטוס כף רגל שמאל היא מעל ברך ימין. זה דורש גמישות מסויימת אבל הרגליים לא משתחררות והגב לא נופל אחורנית כך שזה יותר יציב דרול

drall

New member
אני לא ממליץ על אף אחת מהשתיים

לדעתי אין שום בעיה לעשות מדיטציה על כסא עם משענת או אפילו על כורסא. מדיטציה אינה יוגה והיא אינה דורשת מאמץ

אתה יכול להרחיב קצת?

למה זה כל כך קשה לעשות מדיטציה בשכיבה? עד עכשיו את כל הדמיונות המודרכים שעשיתי לעצמי עשיתי רק בשכיבה, כי בישיבה אני לא מצליחה להתרכז.

drall

New member
דימיון מודרך אינו מדיטציה

וזו שגיאה מאוד נפוצה שאנשים מחברים את השניים. דימיון מודרך הוא במקרה הטוב חלום מתוכנן ואילו מדיטציה היא מודעות עירנית. הדבר הראשון שצריך ללמוד בתיאוריה של המדיטציה היא שאצל האדם אין "קלאץ´" בין המוח לגוף. הם תמיד מקושרים ברמה זו או אחרת . לגוף, יש מין שפת סימנים דרכה הוא מעביר למוח באיזה מצב המוח צריך להיות. עכשיו, כשאנשים לומדים בבית הספר, באיזו תנוחה הם נימצאים? הם לא עומדים ולא שוכבים אלא יושבים. הישיבה היא התנוחה האנושית שמסמלת בשביל המודעות מצב של קליטה , מצב של עירנות. זאת התנוחה שנדרשת בשביל מדיטציה כי מדיטציה , גם היא סוג של עירנות. דימיון מודרך דווקא דומה למצב של חלימה , לכן התנוחה המתאימה בשבילו היא שכיבה שבאמת מסמלת בשביל האדם , את המצב הסטטי של ההתפזרות וחוסר ההכרה. דרול

למעלה