שאלה...

thinner

New member
שאלה...

הבעיה שלי קצת מורכבת, אז קצת רקע: אני לומד כרגע בכיתה יב, ולא עשיתי פסיכומטרי - מה שאומר שאם אני רוצה עתודה אני צריך להיבחן במרץ. אני עכשיו מתמיין למודיעין (מסלול האזנה בערבית), ועברתי לפני שבוע תחקיר בטחוני. הבעיה עם מודיעין היא שלא אומרים לך אם התקבלת למסלול, אלא רק שבועיים לפני הגיוס. ככה שבסדיר שלי אני אהיה או בקרבי, או במודיעין, ואני לא רוצה קרבי. הבעיה שלי מתחילה כאן. אני מאוד מתעניין בביולוגיה ואני רוצה ללמוד לתואר ראשון במסגרת העתודה. קראתי במידעון "העתודה האקדמית" שקיבלתי בדואר, שעתודאים אשר לא ישובצו במקצוע שבחרו - לא יחוייבו לחתום קבע. באותו מידעון מצויין גם שהצבא לא מבטיח שיבוץ במקצוע ביולוגיה, ולכן צפוי שאם אהיה עתודאי בביולוגיה לא אצטרך לחתום קבע... כאן אז יש שתי אפשרויות לשרות הצבאי שלי: במקרה שכן מתחייבים לי לשיבוץ בביולוגיה: עתודה 3 שנים --> סדיר 3 שנים (בביולוגיה) --> קבע 3 שנים (בביולוגיה) או במקרה שלא (וזה המקרה היותר סביר): עתודה 3 שנים --> סדיר 3 שנים (במודיעין/בקרבי) אני לא יודע אם אתקבל למודיעין, ואני גם לא יודע אם אתקבל לעתודה. בהנחה שאתקבל למודיעין ולעתודה, הדבר הזה לא עוזר לי כל כך כי אחרי שלוש שנות העתודה הראשונות, אני אצטרך להתמיין שוב למודיעין, ולעבור שוב את כל המבחנים, הראיונות, התחקירים רק כדי לא ללכת לקרבי. הבעיה היא שלא בטוח שהידע שלי בערבית ישאר טרי עד אז, ואז אני אלך לקרבי. אז או שאני מזניח את מודיעין, או שאני מזניח את העתודה. אני לא רוצה סתם להשקיע בפסיכומטרי כדי להתקבל לעתודה, ואח"כ ללכת לקרבי, אבל אני גם לא רוצה ללכת למודיעין ולפספס את העתודה... מה לעשות?!

run away

New member
לא ממש תשובה

רק הערה חשובה ההגדרה של הצבא לבמקצוע ושלך היא לא אותה הגדרה אתה בחור איכותי שסיים עם תואר ראשון, נראה לך שככה נוותר לך על שלוש שנים? רוב העתודאים לידיעתך מגיעים למקום שמוגדר במקצוע אך הזיקה שלו למקצוע קטנה מאד. יש לך מזל שביולוגיה יחסית ממש לא שור לכלום, אבל לא תהיה להם בעייה לשים אותך כאחראי פסולת בחיל רפואה ולהגיד שזה דורש תקן ביולוג , זה קרה לי.. וזה קורה לרבים אחרים רק שתדע

למעלה