שאלה

יהב11

New member
שאלה

התחלנו את כיתה א' עם ריטלין 10 מ"ג. אני נותנת לו מוקדם מאוד את התרופה (שבע בבוקר) מפני שהוא מוכן שרק אני אתן לו. בשיחה אתמול עם המורה היא אמרה לי שמבחינה לימודית הוא בסדר גמור ומבחינה חברתית קשה לו מאוד ( הוא שומר בקנאות על הטריטוריה שלו ולא שש לשחק עם ילדים אחרים). שאלתי אותה אם היא רואה הבדל בין כשהוא עם ריטלין לבין שהוא בלי והיא ענתה שממש לא רואים הבדל, היא אמרה שהוא משקיע המון בלאסוף את עצמו ומצליח:). ואני תוהה ביני לבין עצמי האם צריך להמשיך לתת לו את הכדור? איך זה שלא רואים הבדל? בתחושת בטן שלי אני מאמינה שצריך להמשיך... למישהו יש ניסיון עם משהו דומה? תודה יהב

אנרגטית

New member
בוקר טוב, שבת שלום

התייעצת עם הרופא? מה הוא אמר? אולי מינון נמוך מדי? את רואה את ההבדלים את השינויים? הוא מקבל את הכדור בשבע ובסביבות 11 הכדור כבר מסיים את השפעתו.

יהב11

New member
בוקר טוב:)

לא, עדיין לא התייעצתי עם הרופא. מה שהיא אומרת שהוא בסדר גם עם הכדור וגם בלעדיו..

zivadina

New member
הצעה

לנהל מעקב על התנהגותו בבית בלי הכדור לנהל מעקב על התנהגותו בכתה בשעות הבוקר לעומת שעות הצהריים. אל תשכחי שעכשיו תחילת השנה, ועדיין הילד בהשפעת החידוש של שנת הלימודים. ייתכן שהבעיות יופיעו רק כאשר הוא ייכנס לשיגרה. אני משערת שאם פניתם לאבחון, זה לא היה כי הילד היה מרוכז ומתנהג יפה בגן....

מכירה את הבעיה

השאלה אם ריטאלין משפיע גם חברתית? הרי הוא נותן שקט בכיץה גם לבן שלי בן ה-10 זה עוזר בכיתה ומבחינה חברתית המצב לא משהו בטיפול פסיכולוגי והתייעצות נוספת הוחלט להתייעץ עם פסיכיאטר אולי לתת משהו אחר שיסייע לרגיעה ויקל על הקטע החברתי אז אולי כדאי להייעץ באדי

דנעע

New member
שלום

אני יכולה להגיד שאחותי לוקחת 20 מ''ג והיא עברה לא מזמן לבית ספר חדש לכיתה ד'. המצב החברתי שלה הוא טוב בהחלט! (ואמן שכך ישאר) בנוסף, אני לוקחת 10 מ''ג אבל אני בת 17 וזה לא משפיע על המצב החברתי שלי. למעשה, כשאני עם ריטלין אני מבינה את מה שהולך בכיתה, ואם מישהו לא מבין אז אני מצליחה לעזור לו.. וזה יכול לעזור למצב החברתי שלי.

למעלה