שאלה

הומה

New member
שאלה

לא יודע אם זה קשור לפורום אבל בכל אופן מישהו בכלל מאמין שבאנו מהקוף רק בגלל שהם בעלי אינטילגנציה גבוהה משאר החיות לפי דעתי זה שטויות הייתי רוצה לשמוע את דעתכם ולדעת אם זה בכלל זה בעל בסיס (שאני אינו מאמין בו)

SupermanZW

Well-known member
ודאי שזו שטות

מוצא האדם אינו מהקוף, לאדם ולקוף אב קדמון משותף. אם תרצי לדעת כיצד זה משתלב עם בריאה אז הנה התשובה: לא כתוב כיצד ברא אלוהים את האדם בפרוטרוט, כתוב באילו יסודות השתמש (עפר) ובאיזו פעולה נתח חיים (נפח באפו רוח חיים) אך התהליך מהעפר עד האב הקדמון המשותף לקוף ולאדם ומאותו אב קדמון משותף לאדם הושמט. ידוע שהתורה ממעטת מאוד בפרטים ומקצרת עד כמה שרק ניתן. משום שלא ניתן ללמוד שום ציווי מהתהליך הנ"ל אשר כתבתי כאן בחרה התורה להשמיטו.

the ror

New member
יש לי הנחה שבעצם קופי האדם נוצרו

מהאדם. בעיקר בגלל הקטע של מגדל בבל. בקשר להסבר שלך, אז אותו האב הקדמון הוא האדם הראשון(אדם התנכי) או שאתה טוען שהיה אדם קדמון שהיה קדום לאדם הראשון ואם היה אז למה הוא לא מוזכר(זה פרט די חשוב להציג לדעתי)?

SupermanZW

Well-known member
הפרט לא הוזכר כי

התורה אינה מזכירה פרטים אשר ידיעתם אינה תורמת לערכינו, היא מזכירה רק מידע הקשור למצוות וסיבותיהן, גם אם בעקיפין.

איציק 770

New member
נו שויין...

אני לא יגיב על כל דבר פה.. רק אני יגיד דבר אחד. אנשים תבררו את הדברים שאומרים לכם, ואל תקחו תדברים בלי בדיקה, אפי' אם הם נאמרו בצורה הכי בוטחת בעולם... עצה שלי כנסו לבית חב"ד בעירכם, אני אומר לכם שמה תשמעו דברים הרבה יותר משכנעים.. (וזה אמיתי!). ל SupermanZW: בהצלחה בניהול הפורום (באמת!), אבל יש קראתי פה דברים שאתה כותב.. והם פשוט מכעיסים אותי.. אני יגיד לך דבר אחד, שאתה עונה לבן אדם, לפני שאתה עונה.. תברר! אם זה נכון או לא. אל תגיד דברים שלא ביררת.. אנשים לוקחים את זה ברצינות! אז קח לת'צומת לבך :)

SupermanZW

Well-known member
אתן לך דוגמאות

האם אתה יודע מדוע לא נכתבו בתורה השמות של הבנות של אדם וחווה? האם אתה יודע מדוע לא נכתבו השמות של הבנים של קטורה? האם אתה יודע מדוע לא נכתב עם מי התחתנה דינה? בתשובתי עליה הגבת תמצא את התשובה.

איציק 770

New member
אוייש

התגובה שלי הייתה מכוונת כלפי ההודעה הקודמת שלך.. "מוצא האדם אינו מהקוף, לאדם ולקוף אב קדמון משותף. וכו'" אתה יודע מה.. מעניין אותי מאיפוה הבאת את זה.. בכלל אני חושב שאתה בן אדם שאוהב לחקור דברים ברומו של עולם.. אני ממליץ לך ללמוד איזה מאמר של הרבי, אתה תראה מה זה עולם! מה זה בדיוק אדם הראשון.. לפי החסידות זה דרגא מאוד נעלית. לך על זה.. אתה לא תתחרט!!

gdisrael

New member
אכן, לפי תורת האבולציה, מוצא האדם

מן אב-קדמון, אשר שותף לנו ול - APE, אך התיאורה הזאת מאוד מפוקפקת, מכיוון שהמדענים עדיין לא סגורים על עצמם - כל שנה נוספים בעיות, ומציעים פתרונות חדשים - שגם הם, בערבון מוגבל חריף.

gdisrael

New member
סופר-מן אמר דברים נכונים לאמיתה

וקצת נלוז לבקר את הידע שלו בנושאים הנ"ל, כאשר הוא בעל-ידע אקדמאי, כאשר אתה מלעיז על דבריו "אל תגיד דברים שלא ביררת", אתה צריך להביא סימוכין לכך שהם לאו-נכונים. אני בעצמי בקיא בתורות אלו, ולא נתקלתי בדבר שגוי בדבריו של סופר-מן, על אף שדעותינו שונות ורחוקות כרחוק מזרח ומערב, בעניינים אלו.

gdisrael

New member
לדעתי, אפשר לקרות זאת כבר כעובדה

הד.נ.א של ה - APE יותר מידי דומה לד.נ.א של האדם-המודרני, ולכן - כמדומני, שה - APE, הוא אותם בני האדם שנהפכו לקופים, כתוצאת מעוון מגדל בבל. גם כפי שמוצאים עצמות שהם דמויות חצאי-אדם וחצאי-קוף (בערבון מוגבל חריף, עדיין לענ"ד לוסי היא קופה, ותו לא) - יתכן שכאמור בתלמוד, שבימי שת (יתכן ואני טועה, יתכן שבאנוש מדובר) "הפכו פניהם כקופין", דהיינו, בני-האדם עברו מטא-מורפוזה לדמויי-גופיים, שפניהם דמו לקופים. ואלו השלדים המועטים במספר, שנמצאו. כפי שסופר-מן טוען, גם אני פעם חשבתי על תיאוריה זו, שהיה אדם קדמון שהיה קדום לאדם הראשון (שהרי גם בזוהר דובר על בני אדם שאינם צאצאיו של אדם הראשון, כמדומני), ויתכן שה' בחר ספציפית באדם - והוא היה לאדם וחווה. יתכן ולא. אין לנו "נפקא מינא" להיום, לכן אין זה רלוונטי כלל.

למעלה