שאלה

li1701

New member
שאלה

רשמתי פטנט/רעיון בארץ וקיבלתי אישור בקשה לפטנט, אני מבין שזה אומר שאין פטנט/רעיון כזה ואישרו את הבקשה ועכשיו בוחנים אותה עד אישור סופי, נכון? אם הרעיון/פטנט שלי הוא רעיון למוצר שאינו קיים אבל נראה לי שאין בו פטנט שאפשר לעשות עליו הגנה, אפשר לעשות הגנה על הרעיון (אם אפשר אני לא יודע) הרעיון הוא על המוצר החדשני והמיוחד מתי אפשר להגן על הרעיון? שיהיה בו חומר שונה? המצאתי? הרעיון לבד לא מספיק בשביל להגן עליו? אני חייב למצוא הגנה על הרעיון שלי למרות שהוא נרשם ויש עליו אישור בקשה. אני לא יודע לאיזה כיוון אני צריך ללכת, למצוא חומר מתאים שהוא יהיה הפטנט (אם בכלל) או משהו אחר? אשמח לקבל תשובות לשאלות הרבות

תיקון טרמינולוגיה.

שלום li1701, לא רשמת פטנט, אלא הגשת בקשה לרישום פטנט. קיבלת אישור הגשה, כלומר אישור מרשות הפטנטים שמודיעה שאכן קיבלו ממך מסמכים וכי שילמת את אגרת ההגשה. רישום פטנט נעשה ע"י רשם הפטנטים לאחר שהרשות בחנה את הבקשה, החליטה כי ראוי לקבלה והפרטים נרשמו בפנקס. המשמעות של הגשת בקשה לפטנט היא שהוקצה לך מספר בקשה ונרשם תאריך ההגשה וכעת ממתינים לבחינת הבקשה או שכבר נמצאים בשלב הבחינה, בהתאם למשך הזמן שעבר. משאלותיך אני מסיק שלא הגשת את הבקשה באמצעות איש מקצוע וההמלצה הכי טובה שאוכל לתת לך היא להגיע בהקדם למשרד עורכי פטנטים על מנת לבצע הערכות מצב ובמידה ואפשר - צמצום (או מניעת) נזקים עתידיים. בברכה, אפלפלד זר פישר, עורכי דין ועורכי פטנטים

למעלה