שאלה

irin17

New member
שאלה

לפני כחודש הבחנתי לעצמי פטריה טיפלתי באגיסטן משחה וטבליות ללא מרשם ונמנעתי לאחר מכן לעוד כמה ימים מיחסי מין הכל היה תקין היה נראה שזה עבר קיבלתי מחזור לאחר מכן קיימתי יחסים עכשיו יש גרד והפרשה לבנה צהבהבה סמיכה לא גושים אבל דיי סמיכה וזה משהו שקורה כל הזמן כשאני הולכת לרופא זה תמיד כדורים בפה או לנרתיק משחה וכל זה זמני השאלה שלי מה אני יכולה לעשות כדי למנועה תופעה זו? שמעתי על שטיפה פנימית עם כף חומץ תפוחים ומיים בכוס האם זה משהו שמטפל או רק מעביר את התחושה? ומה לגבי תה קמומיל? שמעתי גם על יוגורט אבל לא הבנתי אני אמורה למרוח את זה בפנים נגיד בעזרת טמפון ואז לשטוף או להשאיר את זה ככה?

פטריה

את כנראה מאותן נשים עם נטייה לסבול מפטרת נרתיקית חוזרת. חשוב להבין שאין מדובר במחלה מסוכנת אלא במשהו שהוא יותר מטרד . יש נשים שסביבת איבר המין שלהן גורם לשגשוג של הפטריה וזה תלוי במאזן החומצי - בסיסי של הנרתיק. דברים שיכולים לסייע במניעההם: הימנעי מלבישת תחתונים עם מרכיבים סינתטיים. לבשי תחתוני כותנה 100%. הימנעי מלבישת בגדים צמודים מאד כמו טייטס או ג'ינס צמודות. השתמשי בסבון בעל pH נמוך מ- 4.5. בלרחיצת החלקים האינטימיים או הימנעי מסבון בכלל. עדיף לא לישון עם תחתונים בלילה או ללבוש משהו רפוי ולא צמוד לגופך. כל התכשירים שפרטת יכולים לעזור במידה ויש כבר גרוי. במקום יוגורט ניתן להשתמש בטבליות של פרוביוטיקה שניתן לקנות בכל בית מרקחת. בהצלחה!

irin17

New member
תודה על התשובה המפורטת =)

רק עוד שאלה אני שוטפת את האזור בשטיפה אינטמית של קרפרי במקום סבון זה גם לא מומלץ או שזה בסדר?

למעלה