שאלון טריוויה!

שאלון טריוויה!

ראשית - ברכות ואיחולים לפורום החדש שלנו, מי ייתן שלא ייסגר תוך שבוע. אני זקוקה לעזרה לא קונבנציונלית - אני צריכה מידע על המושגים הבאים: "היפוקוקואנה" (-ככל הידוע לי זה שם של תרופה כלשהי, אבל לכו תדעו..) ו"תמרון ורסלווה" מתוך הנחה שגויה שהאיות שלי נכון. ניחושים פראיים, השערות מושכלות ושאר תשובות מחכימות יתקבלו בברכה!

תשובה לתמרון וסאלבה

שלום עלמה מצויה אם זכרוני אינו בוגד בי, השם הנכון הוא תמרון וסאלבה (vesalva) ומדובר בתמרון שאנו מבצעים כשאנחנו רוצים להוציא את צואתינו למימי בית השימוש הצלולים... בתקווה שאינני טועה, ובמידה שעזרתי איתי

כל יום לומדים משהו חדש...

שלומות איתי, מרתק, אף פעם לא ידעתי את זה...ולא ידעתי שאני רוצה לדעת (היותר לי לתהות מהיכן כבודו רכש את המידע הכ"כ טריוויאלי הזה?). כל השאלון הזה (שהתברר כמביך למדי) הוא עבור החבר החייל שלי - הוא כעת בקורס חובשים ומשום מה שואלים אותם שאלות שונות ומשונות כדי לקבל תמריצים מסוג האפטרים. כמובן שלי, מתוקף היותי חברתו יש תמריץ בתמריץ האפטר שלו ומכאן התענינותי המרובה. אז...אם זה מה שהוא יגיד למפקד, זה יזכה אותו באפטר הנכסף??? אגב - מה מקור השם? (מרתק אותי לדעת מה הקשר בין השם למהות התמרון). ומה בנוגע לתרופה? רוב תודות, צופיה.

תיקון לגבי ולסאלבה ותשובה על התרופה

אהלן צופיה, קבלי תיקון, כנראה שזכרוני הטעה אותי מעט, ובאמת אחרי שיצאתי מכאן נזכרתי בעוד תמרון ומסתבר שזהו תמרון ולסאלבה (valsalva´s manuver) : אז ככה, יש באמת תמרון בנוגע לשרירי הרקטום שלי אבל בשביל זה אני אצטרך לברר עוד מעט ואם זה יעניין גם אנשים אחרים, ארשום את זה כאן . תמרון ולסאלבה הוא תמרון שמבצעים בנוגע לגוף זר בגרון והפעם הידע שחזר אליי במעורפל הוא במקרה מימי היותי מדריך חובשים בעוונותיי (כן כן, וגם אנחנו היינו שואלים כאלו שאלות בשביל צ´ופרים למיניהם...) . התרופה המבוקשת היא תרופה שגורמת להקאה ונותנים אותה (אם לא למטרות התעללות...) לאנשים שסובלים מהרעלה וצריכים להוציא הכל ומהר . מקווה שעזרתי איתי

Efrat*

New member
הממ... לא קוראים לזה..

תמרון היימליך?!?!

תיקון על התיקון ותשובה סופית בהחלט!

טוב, אז אחרי שביררתי מה שם התימרון לשרירי הרקטום שלנו, גיליתי שצדקתי בתחילה וזהו באמת תמרון ולסאלבה, ויש כאלו שטוענים שניתן להשתמש בו גם להוצאת גוף זר, אבל זה לא וודאי . בוודאי שתמרון היימליך הוא להוצאת גוף זר, אבל היימליך בד"כ מבוצע ע"י אדם מבחוץ וולסאלבה מבוצע ע"י הנחנק עצמו (אם ניתן להיות מבוצע...) . אני לא מתקן דבר לגבי הפוקוקואנה כי זו התשובה . והשורה התחתונה היא שחברך בהחלט יכול לומר שתמרון ולסאלבה מבצע כמעט כל בן אנוש בעולם בשלב זה או אחר של חייו !!! כל טוב איתי

רוב תודות

שלומות איתי, אני אמסור את התשובה לחייל המדובר (קצת קשה כי הוא עכשיו באבט"שים - ממתי בכלל יוצאים לאבט"שים באמצע קורס חובשים?!) ונראה אם זה יעזור (-בכל זאת, הכל עניין של זמן, ואני די לקחתי את הזמן שלי, אחרי הכל - אני לא צריכה לעמוד בזמנים, לי לא אומרים 30 שניות זוז...). תודה רבה בכל מקרה, עכשיו אני אדע למי לפנות כדי להשיג אפטרים לחבר :):) צופיה. נ.ב סתם בשביל הרקורד - פירוש המילה ולסאלבה הוא...? על שם מי שהמציא/חשב על זה ראשון?)

תשובה

אני לא משוכנע, אבל לדעתי זה על שם האדם שהמציא/חשב על זה ראשון . אני יכול לומר לך שאני גם עשיתי אבט"שים בתור חניך בקורס חובשים וזה היה בשנת 1996, ולדעתי זה ככה כבר המון זמן (ואפילו באותם מקומות) . אשמח לעזור עוד בעתיד ביי בינתיים איתי

למעלה