שאלונת..

שאלונת..

האם אחרי ארוחת ערב אצל החבר אני צריכה להציע לרחוץ את הכלים?

זה מנומס להציע אבל...

למרות שבמרבית הבתים יגידו לך "לא תודה", שתדעי שבמקומות מסויימים אנשים יקבלו את ההצעה. בכל מקרה אני תמיד מציע את עזרתי בחיסול הארוחה.

מ'זתומרת מסתובבת בסלון ?

תיאור הסיטואציה לא ממש מספק לנוכח המשפט האחרון שלך. יש כמה שאלות ומספר אפשרויות . : - האם זו הארוחה הראשונה שלך אצלם (ואת עדיין בגדר "אורחת") ? - אם כן לא מומלץ ישר להיכנס "ללב המטבח" , אפשר לעזור באיסוף הכלים (בלי לבקש) ולהסתפק בזה , גם זה לא חובה , אולי רק כשעוד נוכחים עושים את זה. ובהחלט תלוי גם אם זו רק המשפחה "הראשונית" של החבר ולא עוד אורחים. זה נכון , אני חושבת לגבי "אורחים" בכלל. שאלה נוספת - איפה אכלתם? האם בפינת אוכל ועכשיו כולם בסלון?(כולל האמא) -שזה אומר שהיא החליטה להשאיר את ההדחה לזמן מאוחר יותר אולי , כשיהיה לה נח. האם בסלון? האם במטבח? - ואז בטח כולם השתתפו באיסוף הכלים המלוכלכים. לדעתי נכון להשאיר את תזמון השטיפה להחלטת המארח/ת ואם יש סימנים שזה עומד לקרות ממש כעת , בסיום הארוחה , אפשר להציע עזרה , במיוחד אם אין להם מדיח ואם זו לא הפעם הראשונה שאת מתארחת שם. אין להם מדיח?
רצוי גם לקרוא "בין השורות" את אופי המשפחה ולנחש איך יגיבו לכל סוג של אפשרות מהנ"ל. ברוכה הבאה ובהצלחה באהבה

adidushim

New member
את רומזת

(ובנימוס רב,יש לציין) שאת לא רוצה שאקרא לך שולי?

adidushim

New member
אוקי. חוזר לקרוא לך שולה

(גם ככה את תבואי לבד) אפשר עוד שאלה?

אה זו שאלה קלה ../images/Emo3.gif

*נושמת לרווחה* תנסה לדמיין מורה שנוזפת בתלמידים שלה. זה נשמע משו כמו צצצצצצצצ... , לא? ובאמצע , ביניהם , כל מה שמסמל מורה.(פעם היו שם אייקונים אחרים אבל הם ירדו מהמערכת לצערי)

InfernalMajesty

New member
אני חושבת שבהחלט מנומס להציע, אבל..

לא יהיה מנומס מצד המשפחה של החבר שלך להסכים !

Noopy

New member
נכון.. אבל תמיד כדאי פשוט...

להציע, כי אחרת זה לא מנומס מצד זה שלא הציע..

adidushim

New member
אני בעד הסידור

פעם ראשונה שאת אצל ההורים של החבר- לסרב להצעתך לשטוף כלים פעם שניה להסכים פעם שלישית להעביד אותך כמו פועלת תאילנדית ואף להעיר הערות ("יש כתמים על הכוס! תעשי אותה שוב")

למעלה