שאלות בנוגע לכיתות ל"ל בבי"ס רגיל

חבצלת 1

New member
שאלות בנוגע לכיתות ל"ל בבי"ס רגיל

יש לי מספר שאלות שמטרידות אותי מזה זמן רב והייתי רוצה לדעת תשובות 1 כמה שעות לימוד צריך בכיתה ה' הכוונה הילדים באים וחוזרים עם עוד כיתת חנ"מ של ילדים הרבה יותר צעירים - כך שלמעשה כיתה ה' לומדת אתאותם שעות של כיתה א' בגלל ההסעות.- האם זה תקין בכלל והאם יש תקן שעות לכל שכבה או שהעירה חוסכת הסעות על גב התלמידים 2 המורות שאינן מחנכות מלמדות את התלמידים ללא כל הכשרה בנושא תלמידי חנ"מ (ליקויי למידה) זה פחות מטריד אותי כשמדובר במולדת או גאורפיה או מדעים זה כן מטריד אותי כשמדובר באנגלית למורה אין שום ידע והכשרה להתמודד עם כיתה כזו מה שיוצר תסכול אצל תלמידים רבים השאלה היא כיצד אין מורה לחנ"מ באנגלית בבית ספר עם מספר כיתות ל"ל ומי צריך לדאוג שתהיה כזו -היא פשוט לא משתלטת על הקשיים הרבים של התלמידים בכיתה 3 בשנה שעברה הכיתה לא קיבלה ימי השתלמות מחוץ לבית הספר באותם תנאים כמו הכיתה המקבילה אלא אם כן נעשתה התערבות שלנו ההורים או שלמזלנו הטוב זה בא בעיקר לאחר שהמורה לחצה - ובחלק מהדברים הם הלכו לבד שלא בתיאום עם הכיתה המקבילה - (בגלל שביחד הם מעל 41 תלמידים) למשל חצי חצי או רעיון אחר ובכך בהחלט כל הרעיון של שילוב מתפספס - למה זה התפקיד שלנו לעקוב אחרי הפעילות של הכיתה המקבילה ואז לריב את ריבם ואז או אין תקציב,או אין זמן , או תירוצים כאלו ואחרים. אם להיות כנים לחלק מהורי הכיתה לא ממש איכפת מה קורה מכל מיני סיבות - כך שכל פעם יוצא שאני פועלת ואני לא רוצה להתעמת עם הרשות יותר מידי - הייתי רוצה לדעת אם יש חוברת או אתר שנותן לנו את זכויותינו ללא צורך לדרוש מהרשות מה שמגיע לנו מלכתחילה - גם ככה קשה בבית עם ילדים כאלו - אז למה להערים עלינו עוד ,למה אנחנו צריכים לדרוש את הזכויות של ילדינו . זו בכלל שאלת המפתח למה להערים עלינו קשיים מעבר - למה הרשות לא נותנת לנו מידע מה מגיע לנו ומה לא .הרי מיסים אנחנו משלמים כמו כולם .(ויש כל כך הרבה דברים שאני השגתי אחרי שדברתי עם כל מיני אנשים והכל דרך הרשות -כלומר שיש אפשרויות רק צריך לפרסם אותם) דרך אגב מעולם לא נפגשתי עם עו"ס של הרשות כך שהכל ניתן להשגה גם ללא הרווחה אני מאחלת לך הצלחה בתפקיד סליחה על שהתקלתי אותך בשאלות קשות על התחלת השנה חבצלת

מיכל שב

New member
זה בסדר גמור, בדיוק בשביל

זה אנחנו כאן. על מנת שאוכל לבחון את הדברים ולענות בצורה הטובה ביותר, אני אפנה את השאלה גם למנהלי פורום חינוך מיוחד ואחזור אליך עם תשובה.

למעלה