שאלות בסמים אם מישהו יכול לענות

yafitab

New member
שאלות בסמים אם מישהו יכול לענות

23) למה גורם מתאדון? a. אנדוציטוזה של קולטנים לתוך התא b. הגברה של תעלות GIRK 25) בתהליך ההתמכרות נפגעים תאי זיכרון איפה: a. ב- NAc וב-PFC b. ב-NAc יש אי יצירת ספינים/ דנדריטים 30) אלו רצפטורים אחראים על התמכרות בהרואין? a. CB1, דופמין,GABAB b. CB2, דופמין,GABAB c. סרוטונין, דופמין,GABAB 32) אדם צפה בסרט על משתמש בסמים וכשביקשו ממנו להיזכר בהשפעות שליליות של הסם: a. אזור פרה פרונטל קורטקס נדלק b. אזור NA נדלק c. הוא התעלף בצורה קטטונית d. יכנס לקריז 37) אופוריה אחרי הרואין תלויה ב: (קישור לקולטן אופייטי מיו בתאים דופמינרגים ב- NAc) א. עליה בדופמין ב- NAc ב. עליה ב- GABA ב- NAc ג. קישור לקולטנים אופייטים בתאים דופמינרגיים ב-VTA ד. עלייה ב- GABA ב- VTA 61) איזו מערכת אחראית על התלות הפיזית: א. הנוראדרנרגית ב. הדופמינרגית ג. הגאבנרגית ד. נקיון הסם 77) פפטידים אנדוגנים נוצרים ב: א. בטרמינל ב. בגרעין ובטרמינל ג. ליד הגרעין ד. בסינפסה 76) מה לא יחזיר נגמל מהרואין לסם? a. כרזה נגד סמים עם תמונה של מזרק b. מוות של קרוב משפחה c. ארוחה עשירה בסוכרים d. חשיפה למשככי כאבים אופייטים. 84) LC קשורה ל: a. התמכרות פיזית בהרואין/מורפין b. התמכרות פסיכולוגית לאופייטים c. התמכרות פסיולוגית לקוקאין מה זה LC? 88) כיצד ניתן לראות מה רמת הביטוי של קולטני דופאמין a. fMRI b. PET בבקשה בבקשה בבקשה תענו לי!!!!!!!!

זה הרבה שאלות

עד כמה שאני קראתי מהשאלות שלך עם כולן הסכמתי עם התשובות בשחזור הגדול לפי מה שאני הבנתי (השערה שלי בלבד) LC= לוקוס צריליאס או איך שלא קוראים לאזור הזה

tammy1903

New member
טוב... ניחושים וגם כמה תשובות חח

1. לדעתי אנדוציטוזה, גם הרואין לדעתי גורם לזה אבל מתדון ברמה מוגברת יותר. וזה לא גורם להגברה של GIRK אלא לעיכוב, לא? 2. אני חושבת שאחרי קוקאים אמרו שב NAC יש יצירה של ספינס בצורה מוזרה, לא? אז האפשרות השניה בטוח לא נכונה. ולכן זה A 3. התשובה השניה- CB1 אחראי לתחושה הטובה או משו וגורם להתמכרות 4. התשובה הראשונה, בחלק הלטרלי לדעתי, זה עם ההדגמה לגבי הכללים שנקבעו וצריך להבין שהם השתנו לעומת אנשים שמפתחים התנהגויות קומפולסיביות והם לא מצליחים לשנות את ההתנהגות שלהם 5. התשובה הראשונה, לדעתי אין הפרשה של דופמין ב VTA יש שלוחות שלהם שמגיעים לשם. וגם GABA מדכא את ה VTA ולכן בירידה שלו יש הפעלת יתר של VTA 6. חח ניחשתי ש1 והלכתי לחפש במחברת ובצורה מפתיעה זה היה אשכרה נכון :) 7. ליד הגרעין, לא נראה לי שבשום מקום אחר כי היצירה היא ע"י תרגום של מרנ"א ואחרי יצירת החלבון חיתוך שלו, הכנסת לבועיות ורק אחכ הוצאת לטרמינל... תקנו אותי אם אני טועה 8. חשיפה למשככי כאבים? חח 9. התמכרות פיזית בהרואין ומורפים.. זה במערכת הנורוארדנלומשהו... חח LC- הוא הזכיר שיש ירידה בפעילות של המערכת הזו, דרך רצפטור מיו וחומרים אופוייטים שמעכבים את המערכת הניורואדרנגנית משהו :) 10. לדעתי PET, נכניס דופמין ונבדוק את מידת הפירוק שלו הוא הריאקציה שלו עם הקולטנים... כי השני שייך להמוגלובין ולא יודעת מה זה קשור.

yafitab

New member
תשובה

אני חושבת כמוך פשוט השחזור לא חושב בדיוק אותו דבר בחלק מהמקרים ב10 אני לא הבנתי למה FMRI לא כי הוא גם בודק שינוי של איזורים אבל אני פשוט אולי אחזור על זה בסיכום.. ב5 אני גם לא מסכימה איתך... כי אני חושבת שזה גם הקשרות לקולטנים של אופיאטים בVTA ואני חושבת שב2 כן יש יצירהשל ספיניס כי זה מה שרשום אצלי בסיכומים

drumstick1

New member
ב8. זה כנראה ארוחה עשירה בסוכרים

כי מה הקשר..? דווקא משככי כאבים אופייטיים כן עשויים להחזיר אותו לסם כי גם הרואין הוא אופיאט והזיכרון לסם קיים אצלו במוח...

למעלה