שאלות חשובות

פרח 23

New member
שאלות חשובות

שלום, אומנם זו פעם ראשונה שאני כותבת אך קראתי את כל עמודי הקומונה והפורום בחודש האחרון.. (חומר מעולה למחשבה). נרשמתי לכל האוניברסיטאות ללימודי רפואה (לאחר דרך ארוכה של בגרויות וספיכומטרי..), ויש לי כמה שאלות שאשמח אם תוכלו לעזור לי: 1) אין לי בגרות בפיזיקה לכן אצטרך לעבור מבחנים. איפה כדאי לעשות קורס? 2) איך מחשבים את הסכם החדש באת"א לאחר מו"ר? האם זה יכול להוריד את הסכם? 3) איך הראיונות בירושלים וטכניון? האם הם עדיין נחשבים ראיונות פסילה? אשמח אם תביעו דעתכם וברכות על הפורום..

morancho1

New member
חלק מהתשובות

2. הסכם של מו"ר הוא כחמישים אחוז(טוענים שכך הוא היה שנה שעברה). וכמו כל שקלול מיבחן, הוא יכול גם להוריד. 3.הרמה של הראיונות בירושלים וטכניון וגם ת"א עלו מאוד בשנים האחרונות. היום יש דגש יותר על ה"רופא כאדם" וכל אוניברסיטה רוצה להראות שהיא לא נשארת מאחור בטרנד החדש. הטכניון למשל- בעבר מי שהיה מגיע לסכם היה פשוט מתקבל, היום אתה צריך להוכיח תכונות אחרות ולכן זה קשה לפי דעתי האישית, לא פחות מלשפר פסיכומטרי..אבל אולי זה רק בגלל שאני לא אוהבת ראיונות...אבל מצד שני מי אוהב:) שיהיה לך בהצלחה

ברוכה הבאה לפורום../images/Emo140.gif

תודה רבה על הברכות
כמה השלמות לתשובות שמורן נתנה לך: בפיסיקה את יכולה לעשות את קורס הקיץ של את"א, או קורס של המכינה של הטכניון. אני יודעת שאם תתקבלי לטכניון, תצטרכי לעבור שם בחינת סיווג בפיסיקה או משהו כזה, אבל אני לא יודעת בדיוק איך זה הולך. באת"א את חייבת רקע בפיסיקה כדי להתקבל, וזה יכול להיות בכל מסגרת עד כמה שאני יודעת. כלומר, קורס של הטכניון נחשב גם באת"א, אבל אני מאוד בספק שהקורס של את"א יתקבל בטכניון. בקשר לראיונות, כמו שמורן אמרה, הראיונות בשנה האחרונה התחילו להיות פחות ראיונות פסילה ויותר ראיונות קבלה. בירושלים השנה יש כוונה לזמן יותר אנשים לראיונות, ולעשות את הראיונות יותר דומים לראיונות של באר שבע. בטכניון השנה מכניסים את מבחני מו"ר במקום ראיונות לחלק מהמועמדים, אז אני מניחה שגם הראיונות שלהם יהפכו להיות יותר קשים. אושרית.

כן

בתל אביב לעתודאים עדיין עושים ראיונות. בטכניון כתוב בידיעון שלהם שלחלק יהיה מו"ר ולחלק יהיה ראיון, אבל לא כתוב למי יהיה מה. אושרית.

wolfv

New member
רגע רגע רגע רגע

צריך לאת"א צריך רקע בפיסיקה???? ז"א אם לא עשיתי בגרות בזה, אני אוטומטית נפסל להשנה..? אני יודע שבבן גוריון לא דורשים כלום, ופשוט משלימים את זה יחד עם כולם באוגוסט...

wolfv

New member
אוקיי עכשיו קראתי שוב את מה שכתבת

לגבי קורס הקיץ... שזה אני מבין כמו הקורס שעושים בבן גוריון. אבל זה לא לכולם? כי בבן גוריון זה חובה...

באת"א קורסי הקיץ הם רק למי שאין רקע

בכימיה, פיסיקה ומתמטיקה. עד כמה שאני יודעת, אלה קורסים משותפים למדעי החיים ולרפואה. דרך אגב, המרצה של הקורס בכימיה פשוט מלך, אין דרך אחרת להגדיר את זה. אושרית.

אושרית, יש לך מושג מתי הקורס שלהם

בפיזיקה? זו תהייה אמתלה לא רעה לדחיית הטירונות

אוגוסט-ספטמבר

תאריכים מדויקים אני מניחה שעוד אין, אבל תנסה לשאול את פנינה, אולי היא יודעת.

anabioein

New member
אין קשר בין קורס הקיץ של אב"ג לזה

של את"א. באת"א קורס הקיץ הוא לצורך השלמות של ידע קודם נדרש (למי שאין). באב"ג קורס הקיץ כולל קורסים שממשיכים במהלך השנה וקורסים קצרים במתמטיקה וביולוגיה בנוסף לתכנים חברתיים. כמו כן ניתן להוציא פטור מפיזיקה או כימיה רק על סמך לימודים אקדמיים קודמים.

למעלה