שאלות לגבי כבלים,לווין ו lsda

kehud

New member
שאלות לגבי כבלים,לווין ו lsda

אם אני רוצה להתחבר לאינטרנט דרך כל אחד מהאפשרויות האלה ,מה הכי כדאי? מה אני מקבל מהם?)חומרה ו/או תוכנה (ומה כדאי לבקש? מה העלויות הראשוניות והחודשיות? מה המהירויות בכל אחד מהם? האם אפשר להתחבר גם בשכונת רמות בירושלים? האם יש מבצעים כרגע? תודה אהוד

JaMeS_b0nD

New member
אז ככה:

נתחיל עם הקל ביותר: לויין: כרגע לא קיימת אפשרות חיבור לאינטרנט כל שהוא ממנו: בין אם זה מהיר או רגיל, הבעיה בכלליות היא שאין אפשרות לשלוח בלווין יש רק את האפשרות לקבל. הריי האינטרנט עצמו מחייב שליחה של פאקטים וקבלתם, ובלווין אין את האפשרות של שליחה של משהו. לפי מה שאני שמעתי חושבים בעתיד לצרף את בזק לענין כאשר יהיה קבלה דרך הלווין אבךל שליחה דרך dial up רגיל-כלומר קו הטלפון. adsl: שהוא כרגע האפשרות היחידה המורשית (לא בניסוי) בארץ שהיא חוקית- ניתנת יל ידי בזק, השירות נקרא wow והוא מאפשר לך לקבל במהירות של 2 מגה ביט לשניה שזה שווה ל-200 קליו בייט לשניה (אחרי חלוקה) כמו כן לשלוח במהירות של: 64 קילו בייט בשניה. עוד כמה יתרונות שאין פה שום השפעה עקב ריבוי משתשמים על הרכזת, לכל לקוח יש את הקו העצמאי משלו. התקנה ביחד עם כרטיס רשת עולה 700 ש``ח חד פעמי, בעוד שכל חודש לבזק אתה משלם 150 ש``ח וכמו כן יש לשלם לספק שירות כלשהוא- המחירים נעים בין 34$ ל- 38$ מספק לספק. כמובן שהגלישה היא ללא הגבלה מבחינתך אתה יכול להיות מחובר 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע. ניתן ע``י תוספת תשלום מסויים לבזק לקבל את האפשרות לשלוח ב- 128 קילו בייט לשניה. עקרונית ממה שאני יודע האפשרות הזאת פחות נפוצה בעולם מאשר הכבלים עקב מחירים מאוד גבוהים, ובעיות טכניות חמורות. כבלים: אז ככה: האפשרות הזאת באופן מעשי עדין לא קיימת בארץ. כלומר עדין לצערי ולצערו של poet ועוד רבים אין אישור של משרד התקשורת... מה שקורה עם הכבלים מהירות השילחה היא לפי מיטב זיכרוני פי 4 מזו של ה-adsl הבעיה שמדובר פה במצב אופטימאלי שלרב לא קורה. הבעיה היא שלא כמו ה-adsl התקשורת דרך הכבלים עוברת דרך קויים אשר מתחלקים בין המון משתמשים- כלומר אם אתה גר בבנין שבו 10 קומות וכולם מחוברים דרך הכבלים אתה תקבל תוצאות יותר איטיות מהאפשרות שיש בבנין עם 4 קומות למשל. פס הרוחב יורד ביחס שווה לעלית משתמשים על הקו. חוץ מזה חברת מתב לפי מיטב ידיעתי עוסקת כבר 5 שנים בניסיון להחדיר את האינטרנט בצורה זו לבתים וכעת שאר חברות הכבלים מצטרפים למלחמה הקשה על הלקוח. מבחינת ציוד- גם בכבלים וגם ב-adsl יש צורך במעין מודם אשר מפענח את השידורים ומתרגם אותם לשפה שהמחשב יוכל להבין. נראה כמו מודם חיצוני. כמו כן יש צורך בכרטיס רשת per מחשב. מיקומים בארץ- כמובן כאשר מדובר פה ב-adsl יש צורך להתקשר ולברר 199 זהו מספרם. מבצעים- בהחלט יש!!! רק אצל הספקים השונים - אצל בזק אין!!

למעלה