שאלות לגבי עתודה

netstorm

New member
שאלות לגבי עתודה

מכיוון שהבנתי שבפורום הישן אני לא הולך לקבל תשובה אז להלן ההודעה המקןרית שלי: אני לומד כרגע ב-י"ב ומקווה מאוד להכנס לעתודה בתחום של תעשיה וניהול או מדעי המחשב. אני צעיר בגילי לעומת שאר השכבה שלי בכך שנולדתי בסוף דצמבר ולכן עושה רושם שתאריך הגיוס שלי יהיה במרץ 2003. עושה רושם שתעודת הבגרות שלי תהיה לא רעה בכלל (גם לפי הערכות פסימיות ביותר) אבל הבעיה שלי זה הפסיכומטרי. לא עשיתי אותו וכמו שהבנתי אני חייב לעשות אותו במועד מרץ, מכיוון שאני אדם עסוק ביותר אין לי זמן לקחת קורס (וחוץ מזה שמדובר בקורס יקר לאללה) מה שמשאיר אותי עם ספרים בלימוד עצמי. כמו שזה נראה לי הולך להיות לי ציון גבוה במיוחד, השאלה היא מה עושים...אם אני יגש לפסיכומטרי במועד זה במצבי אני לא מאמין שהסיכוי שיקבלו אותי לעתודה גבוה במיוחד, אבל שמעתי על ביטול הפסיכומטרי שיהיה תקף בשנת הלימודים תשס"ד (לא הקרובה, הבאה אחריה) מה שאומר שאני מאמין שאני כנראה יצליח להתקבל לשנה זו. אבל מה קורה מבחינת הצבא, האם יש סיכוי שהצבא יסכים בגלל גילי הצעיר לדחות את המיון שלי לעתודה בשנה? ועוד שאלה...מה קורה אם אני רוצה להתקבל למוסד ברמה נמוכה יחסית שהצבא מאפשר בו עתודה (כמו לדוגמא אורט בראודה כרמיאל או מכללת יהודה ושומרון באריאל), נגיד שציון הפסיכומטרי שלי מתאים לתנאי הקבלה למוסד (לאורט בראודה מספיק ציון 450 וליהודה ושומרון צריך 550), האם הצבא יקבל אותי למרות שנגיד יש מועמדים עם ציון גבוה יותר שרוצים להתקבל נניח לטכניון??? מצטער על האורך אבל אלה שאלות ממש חשובות לי בתודה מראש

אבשי ג

New member
אז ככה...

כעקרון לצבא איכפת רק שתהיה לך בגרות מלאה ופסיכומטרי של מעל 550. מעבר לזה הם רוצים שהמוסד האקדמאי יקבל אותך וזה בעצם תנאי הקבלה היותר קשה ורציני. לכן, אם אתה רוצה ללמוד במכללה שכנראה (לפי מה שאתה אומר) תתקבל אליה בוודאות, אז אין שום בעיה. בכל אופן, תמיד אתה יכול לעשות את הפסיכומטרי שוב אח"כ ויתחשבו בו אם הוא יגיע לפני שלבי המיון הסופיים. בהצלחה!

למעלה