שאלות מפתח

סאקרה

New member
שאלות מפתח

1. מה זה רונים? 2. איך מבטאים את המילה? 3. למה הם משמשים? 4. למה צריך בשבילם פורום? אשמח לכל מידע. שאלתי 10 אנשים ואף אחד לא שמע את המילה. אז או שלא אמרתי נכון או שצריך יחסי צבור...

Heathen Dawn

New member
תשובות

האלפבית העתיק, הילידי של העמים הגרמניים. 24 אותיות בו. "רוּנים". אפשר גם "רוּנה" ביחיד ו-"רוּנות" ברבים, ואני מעדיף את זה, מכיוון שהמילה בכל השפות הגרמניות היא ממין נקבה מבחינה דקדוקית. הרונות יש בהם עניין למיסטיקנים למיניהם מכיוון שלכל אות יש משמעות מאגית. באשר לפורום ... אני מניח שזה מעניין הרבה אנשים. כולל אותי, לכן אני כאן.

L e s t a t

New member
תשובה

"1. מה זה רונים?" אלפבית עתיק (שבחלקו מזכיר אותיות לטיניות מודרניות) שמקורותיו משתרעים מהממלכות הטורקו-מונגוליות בסיביר ועד לסקנדינביה הנורדית. בנורדית עתיקה פירוש המילה "רונה" היא "סוד" או "ללחוש". המקור המיתולוגי הוא לחישה שלחש האל אודין באוזנו של בנו המת באלדר, כל הלחישה הייתה "רוּנָה". אודין תלה עצמו על ענפיו של יגדרסיל (עץ תשעת העולמות) במשך תשעה ימים ותשעה לילות עד שהוענק לו סוד הרונות והוא, בתורו, העניק את הסוד לבני האדם. ראה תשובה מס' 3 לשימושים של הרונות (או הרונים, איך שאתה רוצה). "2. איך מבטאים את המילה?" "רוּ-נָה". "3. למה הם משמשים? " כבר בימי קדם, בקרב שבטים שונים (טורקיים וגרמאניים), שימשו הרונות לא רק לכתיבה אלא גם לחיזוי עתידות, בדומה לקלפי הטארוט. ברונות נעשה גם שימוש בטקסים מאגיים שונים וישנן קומבינציות של רונות שיוצרות סמלים מאגיים מסויימים. "4. למה צריך בשבילם פורום?" מאותן סיבות שיש פורומים לקלפי טארוט. לשוחח על כך עם אנשים אחרים שעוסקים בעניין, להחליף דיעות, תיאוריות ורעיונות אחרים. להדריך אנשים שמחפשים להשתמש ברונות איך לעשות זאת, לשאול שאלות לגבי הרונות, לענות את התשובות עליהן. עוד ראה באתר הזה.

רונים או רונות

יש שמתייחסים לרונים כנקבה - רונות. שמעתי את זה הרבה, גם אצל חלק מהמורים שלי. אני מתייחסת אליהם כאל זכר, כי ככה הם עולים לי בתיקשורים. אני מזהה את האנרגיה הזכרית שלהם - האל אודין, הציידים, הרוח השבטית. עבורי, הרונים הם אנרגיה מאוד זכרית ולכן אני מעדיפה עבור עצמי את המילה "רונים" על פני "רונות". שתי המילים "תקינות", לא מכירה איזה חוק של האקדמיה לבלשנות בנוגע לזה

Heathen Dawn

New member
בכל השפות הגרמניות היא בנקבה

מהצורה הפרוטו-גרמאנית runo (משוחזרת). בגותית runa, בנורדית run, באנגלית העתיקה run, בגרמנית העילית העתיקה runa. משמעות המילה היא "סוד", "מיסתורין". אה, שכחתי להגיד: אני גם חובב כבד של בלשנות גרמאנית (והודו-אירופית באופן כללי). שאלות על גותית - אליי.

RainBird

New member
גם אני מעדיף רונות. על פני הביטוי הזכרי... אבל זה כנראה משהו אישי.

סאקרה

New member
תודה רבה לכם. השכלתי.

העולם מלא הפתעות.. (וחורים שחורים בהשכלה
)

למעלה